WTI زیر محدوده 81.00 دلار در حال معامله می باشد

معامله‌گران، با این حال، ممکن است از ریسک پذیری تهاجمی جهت دار خودداری کنند و ترجیح می‌دهند که پیش از تصمیم مهم سیاست FOMC، که قرار است بعداً در جلسه آمریکا اعلام شود، در حاشیه منتظر بمانند. فعالان بازار از نزدیک بیانیه سیاست پولی همراه و نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست برای سرنخ هایی در مورد مسیر افزایش نرخ بهره در آینده بررسی خواهند کرد. این به نوبه خود نقشی کلیدی در تأثیرگذاری بر پویایی کوتاه مدت قیمت دلار آمریکا ایفا می کند و انگیزه معناداری برای کالاهای دلار آمریکا از جمله قیمت نفت خام ایجاد می کند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15769/wti-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%87-8100-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

به نظر می رسد فعالان بازار کمتر نگران احتمال ورود سایر کشورهای عربی به جنگ اسرائیل و حماس و اختلال احتمالی عرضه از خاورمیانه هستند. علاوه بر این، نظرسنجی رویترز نشان داد که تولید نفت خام اوپک در ماه اکتبر 180 هزار بشکه در روز  افزایش یافت. علاوه بر این، اداره اطلاعات انرژی (EIA) روز سه‌شنبه اعلام کرد که تولید میدانی نفت خام آمریکا به رکورد ماهانه جدیدی در ماه آگوست رسید و به 13.05 میلیون بشکه در روز رسید. این، همراه با داده‌های ضعیف‌تر از فعالیت‌های تجاری از چین، نگرانی‌ها را در مورد کند شدن تقاضای سوخت از سوی بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان افزایش می‌دهد و همچنان بر مایع سیاه تاثیر می‌گذارد.در تقویم اقتصادی میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

شاخصPMI رسمی منتشر شده توسط دفتر ملی آمار در روز سه شنبه نشان داد که PMI تولیدی چین در ماه اکتبر به طور غیرمنتظره ای در محدوده انقباض قرار گرفت، در حالی که PMI غیر تولیدی به کندی در بخش خدمات گسترده و ساخت و ساز اشاره کرد. نظرسنجی تحت حمایت Caixin نیز ارقام رسمی را تایید کرد و نشان داد که فعالیت در بخش تولید چین در ماه اکتبر کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که تلاش‌های محرک چین تنها حمایت محدودی از بهبود اقتصادی شکننده ارائه می‌کند. این در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد باد مخالف ناشی از افزایش هزینه‌های استقراض و اعتبار چشم‌انداز منفی قیمت نفت خام است.

قیمت نفت خام وست تگزاس  (WTI) برای سومین روز متوالی در روز چهارشنبه با یک سوگیری منفی معامله شد و در نزدیکی کف دو ماهه خود که روز گذشته را لمس کرد، ریزش یافت. این کالا در بازه معاملاتی توکیو روز چهار شنبه زیر سطح 81.00 دلار در هر بشکه باقی مانده است و به نظر می رسد در پی کاهش نگرانی های عرضه جهانی، بیشتر تضعیف شود.