USD/JPY سطح 146.70 را به چالش می کشد.


جفت ارز  USD/JPY دربازه معاملاتی لندن روز سه‌شنبه، روند صعودی خود را تا بالای سطح ۱۴۶.۰۰ ادامه داد. جفت ارز اصلی در حال حاضردر نزدیکی سطح 146.72 معامله می شود و 0.16% در روز افزایش می یابد.

مخارج خانوار ژاپنی بیشترین کاهش خود را در دو سال و نیم تجربه کرد. بر اساس جدیدترین داده های منتشر شده در روز سه شنبه، مخارج خانوار ژاپنی در ماه جولای 5.0 % نسبت به سال قبل کاهش یافت که پیش بینی بازار برای کاهش 2.5 درصدی بود.

شایان ذکر است که بانک ژاپن (BOJ) سیاست پولی محطاتانه خود را حفظ می کند و در عین حال از کنترل منحنی بازدهی فاصله می گیرد. تویوآکی ناکامورا، عضو هیئت مدیره BoJ هفته گذشته گفت که سیاستگذاران به زمان بیشتری برای حرکت به سمت سیاست انقباض پولی نیاز دارند. با این حال، واگرایی سیاست پولی بین آمریکا و ژاپن ممکن است در حال حاضر نزولی جفت USD/JPY را محدود کند.

علاوه بر این، شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن هفته گذشته اظهار داشت که اگرچه نوسانات ناگهانی ارزها نامطلوب است، اما هیچ نشانه قابل مشاهده ای از مداخله در بازار برای تقویت ین ضعیف وجود ندارد. با این حال، سیاست گذاران شرایط ین را از نزدیک تماشا خواهد کرد.

در مورد داده های آمریکا در هفته گذشته، شاخص حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آگوست (NFP) به 187 هزار رسید، که بهتر از انتظارات بازار بود. با این وجود، شاخص نرخ بیکاری در مقایسه با اجماع بازار  به میزان قابل توجهی به 3.8% کاهش یافت.شاخص PMI تولیدی آمریکا  به 47.6 رسید.

معامله گران بازار،  شاخص سفارشات کارخانه آمریکا را که در اواخر روز اعلام می شود، زیر نظر خواهند داشت. روز چهارشنبه با توجه به شاخص PMI  شاخص خدمات ISM آمریکا معطوف خواهد شد. روز جمعه،  شاخص تولید ناخالص داخلی ژاپن (GDP) برای سه ماهه دوم منتشر خواهد شد.با  اعلام این داده ها معامله گران جفت ارز USD/JPY روند قیمتی این جفت ارز را پیش بینی می کنند.


منبع: https://boorsa.org/post/15231/usdjpy-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-14670-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AF