USD/JPY در حال حاضر سطح 150.00 را به چالش می کشد

از نظر تحولات سیاسی در ژاپن، روز یکشنبه دو انتخابات میان‌دوره‌ای برای یک کرسی مجلس نمایندگان و یک کرسی مجلس علیا برگزار شد. حزب حاکم لیبرال دموکرات (LDP) در کرسی مجلس سفلی (مجلس نمایندگان) پیروز شد اما در نظرسنجی مجلس شوراها که توسط یک نامزد مستقل مورد حمایت مخالفان ادعا شد، با شکست مواجه شد.در تقویم اقتصادی میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرودر هفته گذشته گفت که بانک مرکزی برنامه ای برای افزایش نرخ بهره ندارد. پاول همچنین تاکید کرد که تشدید بیشتر سیاست پولی با نشانه های بیشتر رشد امکان پذیر است.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز جمعه گفت که فدرال رزرو بعید است تا قبل از اواسط سال آینده نرخ بهره را کاهش دهد. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، تمایل خود را برای حفظ نرخ های بهره بدون تغییر تکرار کرد.

علاوه بر این، معامله گران نگران احتمال مداخله ژاپن برای مقابله با کاهش طولانی مدت ین هستند که می تواند پیشرفت جفت USD/JPY را محدود کند.

کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، بار دیگر تاکید کرد که بانک مرکزی بر تعهد خود برای دستیابی به هدف تورم 2 درصدی به شیوه ای باثبات و پایدار، ثابت قدم است. این هدف با تمرکز بر رشد دستمزد تکمیل می شود و اوئدا تاکید کرد که سیاست تطبیقی فعلی با صبر و حوصله حفظ خواهد شد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) زیان های اخیر را که احتمالاً توسط داده های اقتصادی قوی از آمریکا پشتیبانی می شود، جبران می کند. 

با این حال، محبوبیت کابینه کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، از زمان روی کار آمدن او در اکتبر 2021 کاهش یافته است. گمانه زنی ها مبنی بر اینکه کیشیدا ممکن است مجلس سفلی را منحل کند و در صورت پیروزی LDP انتخابات عمومی را تا پایان سال برگزار کند، به گوش می رسد. 

سرمایه‌گذاران در روز سه‌شنبه، شاخص PMI گلوبال S&P آمریکا را به دقت زیر نظر خواهند داشت و به دنبال آن،  شاخص تولید ناخالص داخلی (GDP) سه‌ماهه سوم در روز پنج‌شنبه. شاخص قیمت مصرف کننده ژاپن در روز جمعه بررسی می شود.اگر هنوز وارد بازار فارکس نشده اید یا می خواهید بروکر خود را عوض کنید به صفحه ثبت نام فارکس سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15677/usdjpy-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AD%D8%A7%D8%B6%D8%B1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-15000-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AF

علاوه بر این، لورتا مستر، رئیس کلولند فدرال رزرو اعلام کرد که فدرال رزرو “در قله چرخه افزایش نرخ بهره یا در نزدیکی قله است.” با این حال، مستر همچنین اذعان کرد که داده های منتشر شده در هفته گذشته می تواند بر تصمیم بانک مرکزی در مورد آینده سیاست پولی تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، بازدهی خوش‌بینانه خزانه‌داری آمریکا حمایتی را برای  شاخص دلار آمریکا (USD) فراهم می‌کند، با بازدهی 10 ساله خزانه‌داری آمریکا در 4.98٪

جفت ارز USD/JPY در بازه معاملاتی توکیو روز دو شنبه در نزدیکی  149.90 معامله شد. به دنبال اظهارات کازو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) در روز جمعه، این جفت از حمایت صعودی برخوردار شد.