USD/JPY در حال تثبیت خود زیر سطح 150.00 می باشد


جفت ارز USD/JPY تلاش می کند تا بر روی جهش متوسط یک شبه از منطقه 149.85-149.80 رشد کند و دربازه معاملاتی توکیو روز جمعه در یک باند معاملاتی باریک در حال نوسان است. قیمت‌های نقطه‌ای در حال حاضر درست زیر سطح 150.00  معامله می‌شوند، تقریباً بدون تغییر در روز، و معامله‌گران به نظر می‌رسد در میان عدم قطعیت در مسیر افزایش نرخ فدرال رزرو  تمایلی به ریسک پذیری تهاجمی ندارند.

بانک مرکزی آمریکا تصمیم گرفت برای دومین بار متوالی نرخ بهره کلیدی یک شبه را بدون تغییر در قله 22 سال گذشته نگه دارد، هرچند که نیاز به افزایش مجدد نرخ بهره را به دلیل انعطاف پذیری غیرمنتظره اقتصادآمریکا تایید کرد. با این حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، خاطرنشان کرد که شرایط مالی ممکن است به اندازه کافی برای کنترل تورم سخت باشد. این به نوبه خود، این گمانه زنی را تقویت کرد که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داده است و می تواند تا ژوئن سال آینده کاهش نرخ بهره را آغاز کند. در همین حال، این چشم انداز منجر به عقب نشینی شدید اخیر در بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شد که دلار آمریکا (USD) را در حالت تدافعی نگه می دارد و به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/JPY عمل می کند.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

جدای از این، تلاش دولت ژاپن برای مبارزه با کاهش مداوم ارزش پول داخلی بیشتر به محدود کردن قیمت‌ها کمک می‌کند. علاوه بر این، فعالان بازار ترجیح می دهند در حاشیه بمانند و منتظر انتشار جزئیات استخدام ماهانه آمریکا یا گزارش NFP باشند که بعداً در بازه معاملاتی نیویورک ارائه می شود. با این حال، به نظر می رسد که روند نزولی برای USD/JPY پس از موضع گیری منفی بانک ژاپن (BoJ) محدود است. در واقع، BoJ متعهد شد که به سیاست بسیار سازگارانه خود برای حمایت از اقتصاد داخلی و تا زمانی که دستیابی پایدار به هدف قیمت 2 درصدی در نظر گرفته شود، ادامه دهد.

علاوه بر این، تغییر جزئی BoJ در سیاست کنترل منحنی بازده (YCC) به حرکت آهسته به سمت خروج از رژیم تطبیقی ده ساله اشاره کرد. این امر، همراه با روحیه ریسک پذیری رایج، می تواند ین ژاپن (JPY) را تضعیف کند و از جفت USD/JPY حمایت کند. با این وجود، به نظر می‌رسد که قیمت‌های نقدی هنوز هم برای ثبت سودهای هفتگی متوسط آماده هستند و پس‌زمینه بنیادی فوق الذکر احتیاط را برای معامله‌گران نزولی تهاجمی تضمین می‌کند. بنابراین، عاقلانه است که قبل از تأیید اینکه این جفت در نزدیکی منطقه 151.70 یا قله اکتبر 2022 که در روز سه شنبه به ثبت رسیده است، منتظر فروش قوی بعدی باشیم.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15793/usdjpy-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AB%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-15000-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF