USD/JPY در حالت تدافعی زیر سطح 151.00 باقی می ماند


جفت ارزUSD/JPY در یک باند باریک در بازه معاملاتی توکیو روز پنج شنبه، درست زیر سطح 151.00 یا قله یک هفته‌ای که روز قبل لمس شده، نوسان می‌کند. در حال حاضر، به نظر می رسد که قیمت های نقطه ای یک سری برد سه روزه را شکسته اند.

سرمایه گذاران در مورد مداخله بالقوه مقامات ژاپنی در بازار FX برای مبارزه با هر گونه سقوط بیشتر در ارز داخلی تردید دارند، که به نوبه خود به عنوان یک عامل کلیدی به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/JPY دیده می شود. جدای از این، کاهش ملایم دلار آمریکا (USD) که منجر به کاهش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا می شود، تا حدی بر قیمت های نقدی فشار وارد می کند. با این حال، پس از یک واگرایی بزرگ در موضع سیاست پولی اتخاذ شده توسط بانک مرکزی ژاپن (BoJ) و فدرال رزرو (فدرال رزرو)، نزولی کاهش یافته است.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن در اوایل این هفته گفت که این کشور در حال پیشرفت در جهت دستیابی به هدف تورم 2 درصدی است، اما هنوز برای پایان دادن به سیاست فوق العاده سست کافی نیست. Ueda همچنین بر عدم قطعیت در مورد اینکه آیا شرکت های کوچکتر می توانند دستمزدها را در سال آینده افزایش دهند یا خیر، تأکید کرد. اوئدا روز چهارشنبه اضافه کرد که دستمزدها و تورم باید همزمان افزایش یابند تا BoJ خروج از سیاست تطبیقی یک دهه را در نظر بگیرد. در مقابل، اظهارات اخیر چندین مقام فدرال رزرو نشان می دهد که بانک مرکزی ممکن است با افزایش نرخ بهره کار نکند.

در همین حال، جفت ارز USD/JPY پس از انتشار خلاصه نظرات BoJ در اوایل این پنجشنبه، اندکی حرکت می کند. حتی آخرین ارقام تورم مصرف‌کننده چین که به فشارهای ضدتورمی پایدار اشاره می‌کردند، هیچ انگیزه معناداری ایجاد نکردند. معامله گران اکنون به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نگاه می کنند، که برای نشانه هایی در مورد حرکت سیاست بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. جدای از این، بازده اوراق قرضه آمریکا بر پویایی قیمت دلار تأثیر می گذارد و به معامله گران اجازه می دهد تا از فرصت های کوتاه مدت در اطراف بازار اصلی استفاده کنند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15846/usdjpy-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-15100-%D8%A8%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF