USD/JPY خود را بالای سطح 147.95 تثبیت می کند


جفت ارز USD/JPY  در بازه معاملاتی لندن روز دوشنبه، در محدوده147.95 خود را تثبیت می کند. معامله گران در آستانه رویداد کلیدی فدرال رزرو  و بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در این هفته محتاط هستند. این جفت ارز در حال حاضر در نزدیکی 147.68 معامله می شود و 0.11% در روز ریزش داشته است.

بانک فدرال رزرو نیویورک روز جمعه گزارش داد که شاخص تولید امپایر استیت در ماه آگوست از 19- در اعلام قبلی قبلی به 1.9 بهبود یافت که بالاتر از تخمین بازار  بود. همچنین،  شاخص تولید صنعتی 0.4 %  در ماه جولای افزایش یافت که از انتظارات بازار فراتر رفت. شاخص اولیه احساسات مصرف کننده برای سپتامبر از 69.1 به 67.7  کاهش یافت. در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

معامله گران انتظار دارند فدرال رزرو در نشست سیاست خود در روز چهارشنبه نرخ بهره را ثابت نگه دارد و در عین حال یک افزایش نرخ دیگر را روی میز نگه دارد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بعداً یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهد کرد که هیچ تغییر عمده ای از سوی فدرال رزرو انتظار نمی رود. با این حال، یک موضع منفی از سوی مقامات ممکن است باعث کاهش ارزش شاخص دلار آمریکا (USD) شود و به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/JPY عمل کند.

در جبهه ین، جلسه سیاست بانک مرکزی آمریکا در روز جمعه در کانون توجه قرار خواهد گرفت. این احتمال وجود دارد که BoJ به طور قابل توجهی نزدیکتر از آنچه در ابتدا تصور می شد به کنار گذاشتن سیاست محتاطانه و افزایش نرخ های بهره منفی نزدیک است. با این حال، سیاستگذار BoJ هفته گذشته اعلام کرد که تا زمانی که داده‌های دستمزد و تورم انتظارات را برآورده نکنند، خروج از یک سیاست فوق‌العاده آسان در نظر گرفته نمی‌شود و ین را در برابر رقبای خود آسیب‌پذیر می‌کند.

فعالان بازار تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو  را در روز چهارشنبه از نزدیک تماشا خواهند کرد. بازار پیش بینی می کند که فدرال رزرو در جلسه سیاست خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15345/usdjpy-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-14795-%D8%AA%D8%AB%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF