USD/CHF سطح 0.8900 را به چالش می کشد

علاوه بر این، سفارشات کارخانه ای آمریکا  در ماه جولای به کف خود از اواسط سال 2020 کاهش یافت. 

به گزارش رویترز، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا، روز سه‌شنبه انتظار دارد تا زمانی که دفتر نماینده تجاری آمریکا (USTR) بررسی‌های جاری خود را تکمیل نکند، در تعرفه‌های آمریکا بر چین که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ اعمال شده بود، تجدیدنظری صورت نمی گیرد. این تنش مجدد در جنگ تجاری بین آمریکا و چین به طور بالقوه می تواند جذابیت فرانک سوئیس (CHF) را افزایش دهد.

شاخص دلار آمریکا (DXY)، که ارزش دلار را در برابر شش ارز اصلی دیگر اندازه می‌گیرد، در محدوده 104.70 است. 

 جفت ارز USD/CHF دربازه معاملاتی توکیو  روز چهارشنبه در محدوده 0.8890 در حال رنج زدن می باشد. با این حال، این جفت ارز  فشار فروش را تجربه کرده است که عمدتاً ناشی از قدرت شاخص دلار آمریکا بود. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا به 4.25% افزایش یافت و  در   شاخص دلار آمریکا  نقش دارد.

سرمایه گذاران منتظر اعلام داده هادر آینده هستند که شامل  شاخصPMI خدمات شاخص ISM آمریکا برای ماه اوت و  شاخص PMI جهانی S&P آمریکا است. این داده ها بینش های ارزشمندی را در مورد شرایط اقتصادی فعلی در آمریکا ارائه می دهد و می تواند روند روشن تری برای جفت ارز USD/CHF ارائه کند.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

با توجه به CME FedWatch Tool، احتمال 93% وجود دارد که نرخ بهره بدون تغییر باقی بماند. علاوه بر این، کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، در مصاحبه با CNBC، تاکید کرد که تصمیم گیری در مورد نرخ بهره به داده ها بستگی دارد. اظهارات والر در رابطه با داده‌ها نشان می‌دهد که یک سناریوی مناسب فرود نرم در تقویت قدرت شاخص دلار آمریکا  نقش داشته است.اگر هنوز وارد بازار فارکس نشده اید یا می خواهید بروکر خود را عوض کنید به صفحه ثبت نام فارکس سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15251/usdchf-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-08900-%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AF