USD/CAD در نزدیکی قله هفتگی خود را تثبیت می کند


جفت ارز USD/CAD برای سومین روز متوالی در در بازه معاملاتی توکیو روز چهارشنبه تعدادی از خریداران را جذب می‌کند و در محدوده 1.3770-1.3775 یاقله هفتگی خود معامله می‌شود.

قیمت نفت خام به ریزش یک شبه زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) افزوده و به پایین‌ترین سطح از اواخر جولای رسیده است. این به نوبه خود، لونی مرتبط با کالا را تضعیف می کند و به عنوان یک بادگیر برای جفت USD/CAD عمل می کند. از سوی دیگر، دلار آمریکا (USD)، سودهای بهبود قوی خود را از کف چند هفته ای که اوایل این هفته لمس کرد، تثبیت می کند و تأثیر چندانی بر قیمت های لحظه ای ندارد.

عقب نشینی شدید اخیر در بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، همراه با افزایش طولانی مدت در بازارهای سهام آمریکا، عوامل کلیدی ای هستند که در بحبوحه عدم قطعیت در مورد نرخ فدرال رزرو به عنوان یک باد مخالف برای سرمایه امن عمل می کنند. مسیر پیاده روی در واقع، گزارش نرم‌تر مشاغل ماهانه آمریکا برای ماه اکتبر که جمعه گذشته منتشر شد، مجدداً این دیدگاه بازار را تأیید کرد که بانک مرکزی آمریکا به پایان کارزار سخت‌گیری سیاست‌های خود نزدیک شده است.در تقویم اقتصادی میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

با این حال، تعدادی از اعضای با نفوذ FOMC در این هفته به انعطاف پذیری اقتصادی آمریکا اذعان کردند و درها را برای افزایش بیشتر نرخ بهره باز نگه داشتند. از این رو، تمرکز بر سخنرانی برنامه ریزی شده جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بعداً در اوایل بازه معاملاتی نیویورک، که از نزدیک برای نشانه هایی در مورد حرکت سیاست بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، باقی می ماند. این به نوبه خود تقاضای USD را افزایش می دهد و انگیزه جدیدی برای جفت USD/CAD ایجاد می کند.

در غیاب هر گونه انتشار اقتصادی مرتبط با متحرک بازار، چه از سوی آمریکا یا کانادا، معامله گران بیشتر از پویایی قیمت نفت برای استفاده از فرصت های کوتاه مدت استفاده می کنند. با این وجود، به نظر می‌رسد که پس‌زمینه بنیادی به نفع خریداران متمایل است و از چشم‌اندازی برای تمدید حرکت مثبت جفت USD/CAD که در سه روز گذشته شاهد بودیم، از منطقه 1.3630-1.3625 یا پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای که روز دوشنبه شاهد بودیم، حمایت می‌کندبرای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید..


منبع: https://boorsa.org/post/15833/usdcad-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%82%D9%84%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AB%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF