USD/CAD در محدوده 1.3700 در حال رنج زدن می باشد


جفت ارز USD/CAD برای دومین روز متوالی در روز سه‌شنبه مقداری خریدار را جذب می‌کند و بر روی بازگشت خوب یک شبه از منطقه 1.3630-1.3625 استوار است. این مومنتوم قیمت ها را به بالای سطح 1.3700 در بازه معاملاتی توکیو برمی گرداند و توسط ترکیبی از عوامل حمایت می شود.

قیمت نفت خام در پی چشم‌انداز اقتصادی نامشخص که می‌تواند تقاضای سوخت را کاهش دهدو در نزدیکی کف دو ماهه خود که جمعه گذشته ثبت شد، افت کرد. به نظر می‌رسد که این امر باعث تضعیف Loonie مرتبط با کالا می‌شود، که همراه با بهبود بیشتر دلار آمریکا (USD) ازکف خود از 20 سپتامبر که در روز قبل تعیین شد، فاکتورهای کلیدی هستند که به‌عنوان باد عقب برای جفت USD/CAD عمل می‌کنند. .در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

گزارش  مشاغل آمریکا که روز جمعه منتشر شد، مجدداً این دیدگاه را تأیید کرد که فدرال رزرو  وضعیت موجود را برای سومین نشست متوالی در دسامبر حفظ خواهد کرد. با این حال، اظهارات یک شبه مقامات فدرال رزرو باعث افزایش عدم اطمینان در مورد حرکت سیاست بعدی بانک مرکزی آمریکا شده و باعث می شود برخی از پوشش های کوتاه مدت دلار آمریکا را دنبال کنند. جدای از این، لحن ریسک ملایم‌تر به سود سرمایه‌های امن است.

با این حال، به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو در حال افزایش نرخ بهره است. این امر با سقوط مجدد بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا تقویت می شود، که ممکن است مانع از هر گونه افزایش بیشتر برای خریداران دلار و جفت USD/CAD شود. معامله گران همچنین ممکن است ترجیح دهند منتظر سخنرانی سایر اعضای بانفوذ FOMC، از جمله جروم پاول، رئیس فدرال رزرو باشند، که می تواند نشانه هایی را در مورد مسیر افزایش نرخ بهره در آینده ارائه دهد.

از این رو، عاقلانه است که قبل از تأیید اینکه کاهش اصلاحی اخیر جفتارز USD/CAD از نزدیکی سطح 1.3900 یا قله اکتبر 2022، سیر خود را طی کرده است، منتظر خریدهای بعدی قوی باشیم. معامله گران اکنون به دنبال انتشار داده های تراز تجاری از آمریکا و کانادا هستند. این، همراه با پویایی قیمت دلار و نفت، باید انگیزه‌ای برای این جفت ارز ایجاد کند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15821/usdcad-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%87-13700-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D9%86%D8%AC-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF