USD/CAD در محدوده ای در نزدیکی قله چند هفته ای نوسان می کند

در واقع، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله دولت آمریکا، درست زیر سطح روانی 5 درصد قرار دارد، یا بالاترین سطح 16 ساله در روز گذشته. این موضوع همچنان نگرانی‌ها را در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش سریع هزینه‌های استقراض افزایش می‌دهد. علاوه بر این، نگرانی‌های فزاینده مبنی بر سرایت درگیری اسرائیل و حماس به منطقه وسیع‌تر خاورمیانه، اشتهای سرمایه‌گذاران را برای داشتن دارایی‌های پرریسک‌تر کاهش می‌دهد، که از لحن ضعیف‌تر در بازارهای سهام مشهود است.

جفت ارز USD/CAD برای چهارمین روز متوالی در روز جمعه به روند صعودی خود ادامه می دهد و در حال حاضر درمحدوده 1.3720-1.3725 قرار دارد، فقط چند پیپ کمتر از قله دو هفته ای که روز قبل لمس کرده بود.

در همین حال، قیمت نفت خام همچنان با نگرانی در مورد اختلال در عرضه جهانی به دلیل خطر تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه حمایت می‌شود. علاوه بر این، دولت آمریکا برنامه‌هایی را برای آغاز مجدد ذخیره‌سازی استراتژیک نفت (SPR) تشریح کرد که بر نگرانی‌ها در مورد کاهش عرضه جهانی می‌افزاید و قیمت نفت خام را به قله سه هفته‌ای می‌برد. این به نوبه خود، حریداران را از ریسک پذیری جدید در اطراف جفت ارز USD/CAD و سودهای سقفی باز می‌دارد.

دلار همچنان از انتظارات محکم برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو  در سال 2023 حمایت می کند. این پیش بینی ها با اظهار نظر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز پنجشنبه، تأیید شد و گفت که تورم هنوز خیلی بالاست و سیاست پولی آنچنان نیست. در عین حال خیلی سفت این امر همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا حمایت می کند، که همراه با محیط ریسک رایج، به سود سرمایه امن است و از جفت USD/CAD حمایت می کند.

ارقام ملایم‌تر تورم مصرف‌کننده کانادا که روز سه‌شنبه منتشر شد، سرمایه‌گذاران را وادار کرد تا پیش بینی را برای افزایش نرخ دیگر توسط بانک کانادا (BoC) کاهش دهند، که به نوبه خود به عنوان یک عامل کلیدی پشت عملکرد ضعیف نسبی دلار کانادا (CAD) دیده می‌شود. این، همراه با ظهور مقداری خرید دلار آمریکا (USD)، به‌عنوان ضربه‌ای برای جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا عمل می‌کند، اگرچه قیمت‌های صعودی نفت خام زیربنای دلار کانادا مرتبط با کالاها است و مانع از هرگونه افزایش بیشتر می‌شود.در تقویم اقتصادی میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

معامله‌گران اکنون به انتشار ارقام خرده‌فروشی کانادا نگاه می‌کنند، که بعداً در اوایل فصل آمریکای شمالی منتشر می‌شود، که همراه با پویایی قیمت نفت، CAD را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در همین حال، هیچ اطلاعات اقتصادی مربوط به حرکت بازار از سوی آمریکا در روز جمعه وجود ندارد، که دلار را تحت الشعاع بازده اوراق قرضه آمریکا و احساسات ریسک گسترده تر قرار می دهد. جدای از این، سخنرانی های اعضای FOMC باعث افزایش تقاضای USD و ایجاد انگیزه معاملاتی کوتاه مدت برای شرکت های بزرگ می شود.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15663/usdcad-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%82%D9%84%D9%87-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF