USD/CAD در حال تثبیت خود بالای سطح 1.3700 می باشد

شاخص فلش PMI آمریکا که روز سه شنبه منتشر شد، نشان داد که فعالیت های تجاری در بخش تولید برای اولین بار در شش ماه گذشته از قلمرو انقباضی خارج شد و فعالیت خدمات در ماه اکتبر به طور متوسطی شتاب گرفت. این به‌عنوان نشانه‌ای از انعطاف‌پذیری اقتصاد آمریکا با وجود افزایش نرخ‌های بهره، که باید به فدرال رزرو اجازه دهد تا به چرخه افزایش نرخ خود برای مهار تورم پایبند بماند، تلقی می‌شد. در همین حال، چشم انداز باید هرگونه نزول معنی دار برای بازده اوراق قرضه آمریکا را محدود کند و به نفع  شاحص دلار آمریکا باشد.

جفت ارز USD/CAD تلاش می کند تا از رالی خوب روزانه حدود 90 پیپ از کف چند روزه یک شبه سرمایه گذاری کند و در بازه معاملاتی توکیو روز چهارشنبه در یک باند باریک در حال نوسان است. قیمت‌های نقطه‌ای در حال حاضر درست زیر سطح 1.3700s معامله می‌شوند، یا بالاترین قیمت در سه هفته اخیر که معامله‌گران مشتاقانه منتظر تصمیم سیاست بانک مرکزی کانادا (BoC) هستند، قبل از اینکه برای مرحله بعدی حرکت جهت دار قرار بگیرند.

پس‌زمینه بنیادی فوق‌الذکر نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای جفت USD/CAD به سمت صعود است و کاهش اصلاحی ممکن است همچنان به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود. به نظر می‌رسد قیمت‌های نقطه‌ای در آستانه صعود بیشتر به سمت به چالش کشیدن یک قله چند ماهه هستند، در حدود منطقه 1.3785 که در 6 اکتبر لمس شد. برخی از خریدهای متعاقب، که منجر به افزایش قدرت بعدی فراتر از علامت 1.3800 می‌شود، یک شکست جدید را تایید می‌کند و راه را برای آن هموار می‌کند. یک حرکت قدردانی کوتاه مدت بیشتر..برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15703/usdcad-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AB%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-13700-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

انتظار می‌رود بانک مرکزی کانادا برای دومین ماه متوالی در ماه اکتبر، به دلیل کاهش شاخص اعتماد مصرف‌کننده و کسب‌وکار، نرخ‌های بهره معیار خود را بدون تغییر در بالاترین رقم 22 سال گذشته یعنی 5.0 درصد نگه دارد. بانک مرکزی آمریکا همچنین ممکن است در پی نشانه هایی از کاهش فشارهای تورمی، اعتقاد کمتری به نیاز به تشدید سیاست های انقباضی نشان دهد. این، همراه با کاهش اخیر قیمت نفت خام، به نظر می رسد که Loonie مرتبط با کالا را تضعیف می کند و به عنوان یک بادگیر برای جفت USD/CAD عمل می کنددر تقویم اقتصادی میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.


با توجه به ریسک رویداد بانک مرکزی، به نظر می رسد معامله گران صعودی تمایلی به شرط بندی جدید در پی کاهش قیمت دلار آمریکا (USD) ندارند. عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، همراه با لحن ریسک به طور کلی مثبت، نمی تواند به شاخص دلار کمک کند تا در بازگشت قوی روز گذشته از پایین ترین سطح یک ماهه خود، رشد کند. این به نوبه خود به عنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته می شود که به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/CAD عمل می کند. با این حال، در بحبوحه انتظارات تندرو فدرال رزرو ، نزولی برای شاخص دلار آمریکا محدود است.