USD/CAD به زیرسطح 1.3800 سقوط کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در پایان نشست دو روزه سیاستگذاری، به مطبوعات اشاره کرد که افزایش اخیر ناشی از بازار در هزینه های استقراض می تواند تأثیر خود را بر فعالیت اقتصادی داشته باشد و شرایط مالی ممکن است به اندازه کافی برای کنترل تورم باشد. این احتمال که فدرال رزرو در ژوئن 2024 کاهش نرخ بهره را آغاز کند، که با کاهش مداوم بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا تقویت می شود، به سرعت در بازارها قیمت گذاری کردند.

بازده اوراق قرضه دو ساله دولت آمریکا حساس به نرخ به پایین ترین سطح خود از 8 سپتامبر رسیده است و بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا از آستانه 5 درصد فاصله می گیرد. این، همراه با لحن کلی مثبت در بازارهای سهام، عامل دیگری است که وضعیت پناهگاه نسبی گرین‌بک را تضعیف می‌کند. در همین حال، فدرال رزرو به انعطاف پذیری اقتصادی آمریکا اذعان کرد و درها را برای افزایش بیشتر نرخ بهره باز گذاشت.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

قیمت نفت خام کشش مثبتی به خود گرفت و در حال حاضر، به نظر می‌رسد که یک زنجیره باخت سه روزه را به کف دو ماه اخیر که در روز چهارشنبه ثبت شد، کاهش داده است، که زیربنای Loonie مرتبط با کالا دیده می‌شود. از سوی دیگر، دلار آمریکا (USD) همچنان به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو  به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک می شود و به لحن پیشنهادی پیرامون جفت USD/CAD کمک می کند، تحت فشار قرار می گیرد.

جفت ارز USD/CAD برای دومین روز متوالی  تحت فشار فروش باقی می ماند و لغزش رد یک شبه را از 1.3900 یا قله آن از اکتبر 2022 افزایش می دهد. 

در مقابل، تیف ماکلم، رئیس بانک کانادا (BoC) هفته گذشته نشان داد که نرخ بهره ممکن است به قله خود رسیده باشد. این ممکن است معامله‌گران را از شرط‌بندی نزولی تهاجمی در اطراف جفت USD/CAD باز دارد و قبل از تایید اینکه قیمت‌های نقدی در کوتاه‌مدت بالاتر رفته‌اند، باید احتیاط کرد. فعالان بازار اکنون به داده های کلان آمریکا – ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی و سفارشات کارخانه – برای انگیزه معاملات کوتاه مدت نگاه می کنندبرای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15780/usdcad-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%B7%D8%AD-13800-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF