USD/CADجلوتر از داده های PCE آمریکا به محدوده 1.3800 نزدیک تر می شود.

علاوه بر این، انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو  نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه دارد، به عنوان یک باد پشتی برای دلار عمل می کند و ممکن است بیشتر به محدود کردن ضرر برای جفت ارز USD/CAD کمک کند. گزارش پیشبرد تولید ناخالص داخلی آمریکا که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان داد که اقتصاد در سه ماهه سوم با سرعتی سریعتر از حد انتظار رشد کرده است. به موضع جنگ طلبانه خود پایبند بماند.

این به نوبه خود از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند و م علاوه بر این، سفارشات کالاهای بادوام آمریکا نیز از برآوردهای اجماع پیشی گرفت و به اقتصادآمریکا هنوز انعطاف پذیر اشاره کرد که باید به فدرال رزرو اجازه دهدمکن است همچنان به عنوان یک بادگیر برای گرینبک عمل کند. با این حال، به نظر می‌رسد بازارها متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو هفته آینده در بحبوحه نشانه‌هایی از کاهش فشارهای تورمی، وضعیت موجود را حفظ خواهد کرد، که مانع از شرط‌بندی خریدرارن دلار آمریکا می‌شود و حمایت چندانی از جفت USD/CAD انجام نمی‌دهد. با حرکت رو به جلو، تمرکز کلیدی روز جمعه بر انتشار شاخص اصلی قیمت PCE آمریکا – شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، باقی خواهد ماند.

افزایش ملایم قیمت نفت خام زیربنای Loonie مرتبط با کالا و تاثیر بر جفت ارز USD/CAD در بحبوحه کاهش قیمت دلار آمریکا (USD) دیده می‌شود. با این حال، افزایش قیمت نفت به دلیل کاهش ترس از سرایت جنگ اسرائیل و حماس به دیگر کشورهای خاورمیانه و اختلال در عرضه جهانی محدود به نظر می رسد. علاوه بر این، مجموعه ای از داده های اقتصادی ضعیف از منطقه یورو در این هفته نگرانی هایی را در مورد تقاضای سوخت ایجاد کرد و ممکن است بیشتر به محدود کردن مایع سیاه کمک کند.

این گزارش حیاتی نقشی کلیدی در تأثیرگذاری بر انتظارات بازار در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده ایفا می کند، که به نوبه خود، تقاضای دلار را افزایش می دهد و انگیزه جدیدی برای جفت USD/CAD ایجاد می کند. جدای از این، معامله گران از پویایی قیمت نفت سرنخ می گیرند تا از فرصت های کوتاه مدت بهره ببرند. با این وجود، قیمت‌های نقدی برای دومین هفته متوالی – همچنین چهارمین هفته در پنج هفته قبل – در مسیر ثبت افزایش باقی می‌مانند، اکنون توجه به جلسه سیاست مورد انتظار FOMC در هفته آینده معطوف شده است.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15730/usdcad%D8%AC%D9%84%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-pce-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%87-13800-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

جفت ارز USD/CAD در بازه معاملاتی توکیو روز جمعه تحت فشار فروش قرار گرفت و در حال حاضر، به نظر می رسد که یک برد سه روزه را به بالاترین سطح چند ماهه رسانده است، در محدوده منطقه 1.3840-1.3845 که روز قبل لمس شد. قیمت‌های نقطه‌ای در حال حاضر در محدوده 1.3805-1.3810 معامله می‌شوند که بیش از 0.15 درصد در روز کاهش یافته است، اگرچه هرگونه لغزش اصلاحی معنی‌دار گریزان به نظر می‌رسد.