plc 1200 زیمنس آشنایی با برنامه نویسی و اجزای داخلی آن

اول از مجموعه قبلی تون شروع کنم یا این محصول؟ ممنون میشم قیمت پی ال سی راهنمایی کنید. PLC S ماژول‌های اختصاصی دارد که هر CPU در خانواده S سه ماژول CM را ساپورت می‌کند. این سخت‌افزار اجازه دسترسی نفر سوم را محدود کرده و اجازه تغییر پارامترها را نمی‌دهد.

هنگام ساخت PLC S7-400F /FH زیمنس تست های مخصوص و منحصر به فردی در کارخانه روی آن ها انجام می پذیرد تا از عملکرد صحیح آن ها در لحضات حساس اطمینان خاطر کامل حاصل شود. در این قسمت بصورت مختصر درباره نحوه پیدایش PLC در صنعت می پردازیم. این خانواده نسبت به خانواده S7200 قدرتمند تر میباشد وقابلیت های جالبی ازجمله کنترل کننده یک پارچهSIMATIC HMI PROFINET با ودارای ماژول GPRSبرای اتصال به شبکه ای تلفن همراه GSM/G.

CPU‌ های ایمن در برابر خطا S7-1200 زیمنس

با توجه به این که چندین مورد از دستگاه های مورد اشاره برای اولین بار در کشور طراحی و ساخته شده اند 3 عدد گواهی ثبت اختراع نیز به آقای مهندس همایون فرد اختصاص یافته است. بنابراین تنها پیش نیازی که به شما توصیه می کنیم قبل از استفاده از این فیلم آموزشی مشاهده فرماییید، فیلم آموزش plc سطح مقدماتی تا متوسط است. علت هم این است مفاهیم پایه و ابتدایی در مورد نحوه کار plc ها و تعامل اجزای یک سیستم اتوماسیون با هم در آن فیلم آموزشی به خوبی تشریح شده است و هر شخصی که قصد فعالیت در زمینه اتوماسیون صنعتی را دارد باید به خوبی به آن ها مسلط باشد.

PLC S7 1200 زیمنس

ماژول ورودی دیجیتال ، ماژول خروجی دیجیتال ، ماژول ورودی و خروجی دیجیتال ، ماژول ورودی آنالوگ ، ماژول خروجی آنالوگ و ماژول ورودی و خروجی آنالوگ . جی رله ای، دو ورودی آنالوگ با سطح ولتاژ 0 تا 10 ولت، دو خروجی آنالوگ 0 تا 20 میلی آمپر و 2 پورت شبکه Profinet می باشد. در این مدل از CPU زیمنس ظرفیت Work memory مقدار 125kbyte و طرفیت Load memory مقدار 4Mbyte می باشد.

کنترلر جدید از خانواده S7 زیمنس می‌باشد که تشکیل شده از کنترل کننده یک پارچه PROFINET با SIMATIC HMI و دارای ماژول GPRS برای اتصال به شبکه‌ای تلفن همراه GSM/G . استفاده از Simatic S به عنوان Master یا Slave بر روی پروفی باس تسهیل ارتباطات استاندارد شده از سطح میدانی تا به سطح کنترل را ثابت کرده است.این رویکرد نشان دهنده عملکرد و رسیدن آن به مهمترین نیازمندی دامنه اتوماسیون کامپکت است. برد باتری برای قدرت رزرو اضافی برد باتری ساعت آنی S یک دکمه استاندارد سلولی تعبیه شده است که در منبع تغذیه جای می گیرد که به راحتی قابل جایگزینی است.

CPU1217C پی ال سی S را می توان با یک کارت ، 8 ماژول SM و حداکثر 3 ماژول CM توسعه داد. CPU 1217C پی ال سی S زیمنس می‌توانند 4 قطار پالس خروجی با فرکانس تا 1MHz داشته باشند. از دیگر امکانات CPU1217C پی ال سی S ، دو رابط اترنت یکپارچه و درایور خط ورودی/خروجی (1MHz-1.5v) است. این مدل از CPU پی ال سی PLC 1200 زیمنس را می توان یکی از CPU های پر کاربرد این سری از پی ال سی زیمنس نام برد. از جمله مشخصات CPU 1214C زیمنس می توان به 14 ورودی دیجیتال، 10 خروجی دیجیتال (رله ای یا ترانزیستوری)، 2 ورودی آنالوگ و 1 پورت شبکه PROFINET را نام برد. از جمله مشخصات CPU 1212C زیمنس می توان به هشت ورودی دیجیتال، شش خروجی دیجیتال (رله ای یا ترانزیستوری)، 2 ورودی آنالوگ و 1 پورت شبکه Profinet را نام برد.

این خانواده از PLC خانواده SIMATIC S7 در سه گروه PLC S7-300 زیمنس، PLC S7-300C زیمنس و PLC S7-300F زیمنس ارائه شده است. PLC S7-200 زیمنس دارای پورت ارتباطی PPI می باشد که جهت دانلود و آپلود برنامه از طریق نرم افزار STEP7-Microwin، مانیتورینگ و شبکه شدن با یک PLC دیگر این پورت مورد استفاده قرار می گیرد. کاملا مشخص است که پی ال سی 1200 زیمنس دارای CPU های بسیار متنوعی می باشد.

  • هنگام ساخت PLC S7-400F /FH زیمنس تست های مخصوص و منحصر به فردی در کارخانه روی آن ها انجام می پذیرد تا از عملکرد صحیح آن ها در لحضات حساس اطمینان خاطر کامل حاصل شود.
  • می توان وجود گرد و غبار و رطوبت بالا و ذمای کارکرد نا مناسب را از جمله این شرایط نامطلوب محیطی نام برد.
  • در این فصل به معرفی نرم افزار تیا پورتال و قسمت‌های مختلف این نرم افزار می پردازیم.
  • شمارش یکی از اولین وظایفی هست که از یک پروسه اتوماسیون صنعتی انتظار می رود.

plc 1200 زیمنس آشنایی با برنامه نویسی و اجزای داخلی آن