GBP/USD سطح 1.2150 را به چالش می کشد

این کاهش در شاخص خرده فروشی نشان دهنده فشار مالی بر خانوارها به دلیل تورم بالا و افزایش هزینه های استقراض است. کاهش قابل توجه مخارج مصرف کننده احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر انتظارات تورمی مصرف کننده خواهد داشت. در نتیجه تضعیف هزینه ها، گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بانک انگلستان (BoE) ممکن است به سمت حفظ نرخ بهره فعلی در سطح 5.25 درصد در جلسه سیاست گذاری نوامبر متمایل شود.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز جمعه اعتقاد خود را به اشتراک گذاشت که بانک مرکزی آمریکا بعید است تا قبل از اواسط سال آینده نرخ بهره را کاهش دهد. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، تمایل خود را برای حفظ نرخ های بهره بدون تغییر تکرار کرد.

علاوه بر این، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو، کلیولند، اشاره کرد که بانک مرکزی آمریکا “درقله چرخه افزایش نرخ بهره یا در نزدیکی اوج است.” با این حال، مستر اذعان کرد که داده های منتشر شده در هفته گذشته می تواند بر تصمیم بانک مرکزی در مورد آینده سیاست پولی تأثیر بگذارد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو  روز پنجشنبه پیشنهاد کرد که بانک مرکزی هیچ برنامه فوری برای افزایش نرخ بهره ندارد و از جفت ارز پوند/دلار آمریکا حمایت می کند. پاول همچنین اشاره کرد که اگر نشانه‌های بیشتری از رشد وجود داشته باشد یا بهبود بازار کار متوقف شود، ممکن است تشدید بیشتر سیاست پولی ضروری باشد.

 شاخص خرده‌فروشی ماهانه کاهش 0.9 درصدی را نشان داد، برخلاف انتظار کاهش 0.1 درصدی، پس از رشد متوسط 0.4 درصدی در ماه اوت. به صورت سالانه، فروش 1.0% کاهش یافت که پیش‌بینی‌های بازار مبنی بر رکود عملکرد را به چالش می‌کشد.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) تلاش می‌کند تا ضرر های اخیر را جبران کند، که احتمالاً با داده‌های اقتصادی قوی از آمریکا تقویت شده است. علاوه بر این، بازدهی خوش‌بینانه خزانه‌داری آمریکا حمایتی را برای شاخص دلار آمریکا (USD) فراهم می‌کند.

فعالان بازار در روز سه‌شنبه، شاخص PMI جهانی S&P را به دقت زیر نظر خواهند داشت، به دنبال آن شاهص  تولید ناخالص داخلی (GDP) سه‌ماهه سوم در روز پنج‌شنبه، و هزینه‌های اصلی مصرف شخصی (PCE) در روز جمعه قرار خواهند گرفت. در سند بریتانیا، تغییر تعداد مدعیان، تغییر استخدام، و S&P Global/CIPS PMI نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15676/gbpusd-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-12150-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AF

جفت ارز GBP/USD برای ادامه روند صعودی تلاش می کندو در بازه معاملاتی توکیو روز دو شنبه در  محدوده 1.2160 معامله می شود. با این حال، این جفت ارز به دنبال انتشار داده‌های خرده‌فروشی ضعیف بریتانیا برای سپتامبر در روز جمعه، با سطح مقاومتی مواجه شد. پوند استرلینگ (GBP) توانست ضررهای خود را در برابر دلار ضعیف تر آمریکا (USD) جبران کند.

پردازنده گوشی s23 ultra سامسونگ.