GBP/USD در زیر سطح 1.2300 باقی می ماند


جفت GBP/USD برای دومین روز متوالی به روند زنولی خود ادامه می دهد و ازقله اواسط سپتامبر، حول منطقه 1.2425-1.2430 که روز قبل لمس کرده بود، بیشتر عقب‌نشینی کرد. قیمت‌های نقطه‌ای دربازه معاملاتی توکیو به کف دو روزه، در حوالی منطقه 1.2335-1.2330 کاهش می‌یابد که کمتر از 0.10 درصد در روز ریزش یافته است، اگرچه فروش متوالی ندارد.

دیده می‌شود که  شاخص دلار آمریکا (USD) بر اساس حرکت بهبودی یک شبه از کف هشت هفته‌ای خود رشد می‌کند و تبدیل به یک عامل کلیدی برای اعمال فشار فروش بر جفت ارز پوند/دلار آمریکا می‌شود. علیرغم انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو با افزایش نرخ های بهره پایان می یابد، اظهارات ضعیف کمتر اعضای FOMC منجر به بازگشت خوب بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در روز دوشنبه شد. جدای از این، وخامت جزئی در احساس ریسک جهانی – همانطور که با لحن ملایم تر پیرامون بازارهای سهام نشان داده شده است – پشتوانه دلار امن است.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

از سوی دیگر، پوند انگلیس (GBP) به دلیل چشم انداز تیره بانک مرکزی انگلیس (BoE) تحت فشار فروش قرار می گیرد و می گوید که اقتصاد انگلیس در سال آینده در معرض خطر سقوط در رکود است. این، همراه با شکست روز قبل در نزدیکی سطح میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) از نظر تکنیکال، باعث می‌شود تا حدودی جفت پوند/دلار آمریکا فروش داشته باشند و به لحن ملایم پیشنهادی کمک می‌کند. با این حال، نزولی به نظر محدود می شود و معامله گران منتظر نشانه های تازه در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده هستند تا برای مرحله بعدی حرکت جهت دار قرار بگیرند.

از این رو، تمرکز بر سخنرانی‌های اعضای بانفوذ FOMC، از جمله حضور جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خواهد ماند. در همین حال، سقوط مجدد بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا ممکن است مانع از هر گونه سود بیشتر برای دلار شود و به محدود کردن روند نزولی جفت پوند/دلار آمریکا کمک کند. در غیاب هر گونه داده اقتصادی مرتبط با حرکت بازار، چه از بریتانیا یا آمریکا، پس زمینه بنیادی باعث می شود قبل از تایید اینکه قیمت های نقدی بالاتر رفته اند، منتظر فروش بعدی قوی باشیم.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15819/gbpusd-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-12300-%D8%A8%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF