GBP/USD به کف حد سه هفته اخیر سقوط کرد

پذیرش فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو  به سیاست انقباضی خود پایبند خواهد ماند، همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکاحمایت می کند و همچنان پشتوانه گرینبک است. در واقع، بازارها همچنان در مورد احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی تا پایان سال جاری قیمت گذاری می کنند. این به بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت آمریکاجازه می دهد تا در نزدیکی قله 16 ساله خود ثابت بماند، حدود 5 درصد روانی که اوایل این هفته لمس شد. جدای از این، به نظر می‌رسد که ریسک به طور کلی ضعیف‌تر عامل دیگری است که به سود سرمایه امن می‌شود، که به نوبه خود فشاری بر جفت پوند/دلار آمریکا وارد می‌کند.در تقویم اقتصادی میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

جفت ارز GBP/USD لغزش اصلاحی این هفته را از نزدیکی سطح 1.2300 گسترش می دهد و برای سومین روز متوالی در روز پنجشنبه تحت فشار فروش باقی می ماند. این جفت ارز کمتر از رقم دور 1.2100 تضعیف می شود و در بازه معاملاتی توکیو به کف سه هفته اخیر خود رسید و تحت فشار خرید پایدار دلار آمریکا (USD) قرار گرفت.

گزارش اقتصادی روز پنجشنبه آمریکاانتشار اولین برآورد (پیشرفت) از تولید ناخالص داخلی آمریکابرای سه ماهه سوم، همراه با سفارشات کالاهای بادوام را که بعداً در اوایل بازه معاملاتی نیویورک ارائه می شود، برجسته می کند. این، همراه با سخنرانی برنامه ریزی شده کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو و بازده اوراق قرضه آمریکا، باید بر دلار آمریکا تأثیر بگذارد. جدای از این، نوسانات پس از ECB در بازار باید فرصت های معاملاتی کوتاه مدت در اطراف جفت پوند/دلار آمریکا ایجاد کند. با این وجود، پس‌زمینه بنیادی فوق‌الذکر به نفع معامله‌گران نزولی است و نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای قیمت‌های نقطه‌ای به سمت نزولی باقی می‌ماند.اگر هنوز وارد بازار فارکس نشده اید یا می خواهید بروکر خود را عوض کنید به صفحه ثبت نام فارکس سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15717/gbpusd-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%81-%D8%AD%D8%AF-%D8%B3%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

از سوی دیگر، پوند انگلیس (GBP)، با انتظارات مبنی بر اینکه بانک مرکزی انگلیس (BoE) نرخ بهره را در 2 نوامبر به دلیل خطرات رکودی در حال وقوع، در قله 15 سال اخیر یعنی 5.25 درصد نگه دارد، تحت فشار فروش قرار گرفته است. . این شرط‌ها با داده‌های نرم‌تر بازار کار بریتانیا و اعلام شاخص فلش PMI، که به BoE اجازه می‌دهد تا نرخ‌های بهره را متوقف کند، افزایش یافت. این به لحن پیشنهادی پیرامون جفت پوند/دلار آمریکا کمک می‌کند و از چشم‌انداز حرکت نزولی کوتاه‌مدت بیشتر حمایت می‌کند. در غیاب هر گونه انتشار اقتصادی مرتبط با متحرک بازار از بریتانیا، معامله گران اکنون به داده های کلانآمریکابرای برخی انگیزه های معنادار نگاه می کنند.