GBP/USD به مسیر نزولی خود ادامه می دهد

در نتیجه، نقطه کانونی بر روی تصمیم سیاستی که مشتاقانه منتظر آن بودیم توسط بانک انگلستان که قرار است بعداً در روز اعلام شود، ثابت خواهد ماند.

بنابراین، مقامات فدرال رزرو به طور غیرمنتظره ای نرخ بهره پیش بینی شده خود را برای سال 2024 اصلاح کردند و آنها را از 4.6%به 5.1 % افزایش دادند که به حمایت از شاخص دلار آمریکا (USD) کمک می کند.

پاول اشاره کرد که بانک مرکزی احتمالاً در حال نزدیک شدن به قله چرخه افزایش نرخ بهره است، با این حال وی تأکید کرد که تعیین سیاست های آینده به تجزیه و تحلیل مبتنی بر داده ها بستگی دارد.

انتظار می‌رود بانک مرکزی در سال 2023، به دنبال انتظار کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای افزایش اندکی تورم در مقایسه با پیش‌بینی‌های قبلی، نرخ بهره را افزایش دهد.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

شاخص دلار آمریکا (DXY)، که عملکرد دلار را در برابر شش ارز اصلی دیگر ارزیابی می‌کند، روند صعودی خود را ادامه می دهد و  به قله شش ماهه در محدوده 105.50 می رسد. علاوه بر این، بازدهی بالاتر خزانه داری امریکا به افزایش ارزش کمک می کند.

علاوه بر این، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، طی یک کنفرانس مطبوعاتی که بلافاصله پس از تصمیم گیری نرخ بهره برگزار شد، تعهد فدرال رزرو برای دستیابی به هدف بلندمدت تورم 2 % خود را تکرار کرد.

همانطور که پیش بینی می شد، فدرال رزرو در جلسه روز چهارشنبه تصمیم گرفت نرخ های سیاست معیار موجود را بدون تغییر در 5.5% نگه دارد.

 جفت ارز GBP/USDبرای دومین روز متوالی به روند نزولی خود ادامه داد و بازه معاملاتی توکیو روز پنج شنبه تا محدوده 1.2320ریزش یافت. سیاست انقباضی فدرال رزرو آمریکا بر این جفت ارز فشار نزولی وارد می کند.

سرمایه گذاران احتمالاً انتشار داده های آینده از آمریکا را که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود، از جمله مطالبات شاخص اولیه بیکاری هفتگی، شاخص نظرسنجی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا و شاخص تغییر فروش خانه موجود را تماشا خواهند کرد.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15389/gbpusd-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D8%B2%D9%88%D9%84%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%AF

علاوه بر این،  شاخص CPI اصلی برای 12 ماه منتهی به آگوست 6.2% ثبت شد که نسبت به 6.9% در جولای کاهش یافت. این تحولات در کنار ظهور مجدد نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی بالقوه و نشانه‌هایی از سرد شدن بازار کار در بریتانیا، همسو با انتظارات بازار رخ داد.

در سمت پوند، پیش بینی توقف قریب الوقوع چرخه افزایش نرخ بهره بانک انگلستان (BoE) همچنان به فشار نزولی بر پوند انگلیس ادامه می دهد و باعث ریزش جفت ارز GBP/USD می شود.

پس از انتشار داده‌های بریتانیا در روز چهارشنبه، احساسات بازار تغییر قابل‌توجهی را تجربه کرد که نشان داد شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) سرفصل سالانه از 6.8% در ماه ژوئیه به 6.7 % در ماه اوت کاهش یافته است.