GBP/JPY در زیر سطح 183.00 در حال نوسان است


جفت ارز GBP/JPY در بازه معاملاتی لندن روز سه شنبه زیر محدوده 183.00در حال رنج زدن می باشد. معامله گران  منتظر تصمیم بانک مرکزی انگلستان (BoE) در مورد نرخ بهره در روز پنجشنبه قبل از نشست بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در روز جمعه هستند. این رویدادهای کلیدی می توانند باعث نوسانات در بازار شوند. این جفت ارز در حال حاضر  در محدوده 182.91 معامله می شود که 0.07% در روز افزایش یافته است.

معامله گران پیش بینی می کنند که بانک مرکزی انگلیس (BoE) نرخ را از 5.25% در جلسه روز پنجشنبه به 5.5 % افزایش دهد. داده‌های اقتصادی بریتانیا در هفته گذشته از اظهارات فرماندار اندرو بیلی در این ماه حمایت کرد که بانک مرکزی انگلستان به پایان چرخه انقباض خود نزدیک‌تر است. علاوه بر این، ترس از رکود ناشی از افزایش تهاجمی نرخ بهره می‌تواند بر BoE فشار بیاورد تا چرخه افزایش نرخ خود را متوقف کند.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

در جبهه ین ژاپن، بانک مرکزی ژاپن ترجیح می دهد تا شفافیت بیشتری در مورد اینکه آیا اقتصاد شکننده ژاپن می تواند در برابر تأثیر کاهش تقاضای آمریکا و چین مقاومت کند، صبر کند. کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن هفته گذشته اعلام کرد که بانک مرکزی می‌تواند در صورت نزدیک شدن به هدف تورم 2 %، از سیاست محتاطانه خود خارج شود .

پیش‌بینی می‌شود که در نشست روز جمعه، BOJ تا حد زیادی هدف نرخ بهره کوتاه‌مدت 0.1 -% و بازده اوراق قرضه 10 ساله خود را در حدود 0 درصد حفظ کند. بازارها منتظرند تا ببینند کازوئو اوئدا رئیس بانک مرکزی ژاپن در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از جلسه، سیگنال جدیدی در مورد تغییر سیاست  بانک مرکزی ارائه خواهد کرد یا خیر.

اواخر این هفته، شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا برای ماه اوت در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.معامله گران بازار توجه خود را به جلسات سیاست پولی BoE و BoJ در روزهای پنجشنبه و جمعه معطوف خواهند کرد. معامله‌گران از این رویدادها سرنخ می‌گیرند و فرصت‌های معاملاتی را در اطراف جفت ارز GBP/JPY پیدا می‌کنند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15363/gbpjpy-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-18300-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA