AUD/USD درمحدوده 0.6430 در حال نوسان است


جفت ارز AUD/USD در بازه معاملاتی توکیو روز سه شنبه در محدوده 0.6430 در حال رنج زدن می باشد.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) صورتجلسه سیاست پولی ماه سپتامبر خود را منتشر کرد. RBA در نظر داشت نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد، اما در نهایت تصمیم گرفت نرخ بهره فعلی را حفظ کند. این تصمیم به دلیل این واقعیت است که داده های اقتصادی اخیر به طور قابل توجهی چشم انداز اقتصادی را تغییر نداده است.

صورتجلسه همچنین حاکی از آن است که بانک مرکزی آمادگی دارد در صورت تداوم تورم بیش از حد انتظار، سیاست های پولی را بیشتر کند. با این حال، از آنجایی که هیچ سیگنال انقباضی وجود نداشت، می‌تواند به عنوان یک عامل تضعیف کننده دلار استرالیا (AUD) در برابر دلار آمریکا (USD) عمل کند.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

از طرف دیگر، فدرال رزرو آمریکا انتظار می رود نرخ بهره فعلی خود را در جلسه سیاست گذاری در سپتامبر حفظ کند، که بر دلار  فشار فروش وارد می کند. با این حال، احتیاط سرمایه‌گذاران قبل از تصمیم‌گیری سیاستی می‌تواند به سرمایه‌گذاری کمک کند. این احتیاط ممکن است ناشی از احتمال افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره تا پایان سال ۲۰۲۳ باشد.

به نظر می رسد معامله گران این احتمال را در نظر گرفته اند که فدرال رزرو ممکن است نرخ های بهره بالاتر را برای مدت طولانی به دلیل داده های کلان ورودی انعطاف پذیر و تورم چسبنده حفظ کند. فعالان بازار به دقت اظهارات بانک مرکزی را برای هر گونه اشاره یا بینشی در مورد مسیر احتمالی نرخ بهره در آینده بررسی خواهند کرد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) با افزایش قیمت در محدوده 105.20 پایین‌تر از قله  شش ماهه گذشته، روند نزولی دو روزه را پشت سر گذاشت. با این حال، بازدهی خزانه داری آمریکا نسبت به زیان روز قبل بهبود یافته است. بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا در محدوده 4.31 درصد است. بازدهی بهبودیافته ممکن است حمایتی را در پشتوانه دلار ایجاد کند.

سرمایه گذاران احتمالاً داده های کلان آتی از امریکا، از جمله مجوزهای ساختمانی و شروع مسکن برای ماه آگوست را دربازه معاملاتی نیویورک مشاهده خواهند کرد. این مجموعه داده‌ها ممکن است انگیزه بالقوه‌ای برای فعالیت‌های اقتصادی امریکا فراهم کنندبرای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15366/audusd-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%87-06430-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA