5 دلیل برای ثبت وقایع روزانه معاملات

همه ما “آدم‌های معمولی” هستیم که در خانه یا هر جای دیگری که یک ارتباط اینترنتی پیدا کنیم، چیزهایی را یاد می‌گیریم. یعنی اینکه ما نحوه معامله کردن را کاملا از صفر فرا می‌گیریم و روش‌های مخصوص خودمان را بوجود می‌آوریم.

 


منبع: https://boorsa.org/post/2481/%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-5-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%88%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3

به مرور، دفترچه یادداشت روزانه شما با شما رشد خواهد کرد و اگر جزئیات هر چیزی در مورد معاملات خود را ثبت کرده باشید (از مسائل روانی گرفته تا محیط بازار، تنظیمات دقیق سیستم و غیره)، به شما درس‌های مهمی را خواهد داد، از جمله:

  • از چه رویدادهای خبری باید اجتناب کرد
  • چه مقدار بیشتر یا کمتر نیاز دارید که در هر معامله ریسک کنید
  • چه زمانی باید شروع به معامله کنید و دست از بازی‌های آنلاین بردارید!

خوب، احساس بدبینی و دلسردی کافی است! باید بگوییم که بیشتر معامله‌گران متخصص، وقایع روزانه معاملات خود را ثبت می‌کنند و به صورت مداوم معاملات خود را مرور می‌کنند.

ممکن است اغراق کرده باشیم، اما فقط کمی!

یادداشت کردن وقایع روازنه

4. تحلیل فارکس

2. آموزش فارکس

مربی شما را در هر مرحله از راه راهنمایی می‌کند، اشتباهات شما را متذکر می‌شود، چیزهایی که خوب پیش رفته را تشخیص می‌دهد و شما را باانضباط و مسئول عملکردتان نگاه می‌دارد. برای بیشتر معامله‌گران تازه‌کار سخت است که به یک مربی در هر سطحی دسترسی داشته باشند. بنا بر این به بهترین دارایی بعدی روی می‌آوریم: مربی‌گری خودتان با یادداشت روزانه معاملاتی.

1. ثبت نام فارکس

3. تقویم اقتصادی فارکس

آنها آدم‌های کله‌گنده‌ای هستند! آنها پول دارند، ماشین دارند، لباس دارند!

یک یادداشت روزانه معاملاتی که باجزئیات و خوب نگه داشته شده باشد، می‌تواند تقریبا به خوبی داشتن یک مربی باشد که همواره شما را تحت نظر داشته و به شما کمک می‌کند تا آن درس‌ها را یاد بگیرید. هر چند یادداشت روزانه ممکن است خسته‌کننده و وقت‌گیر به نظر برسد اما یک معامله‌گر فارکس معمولا می‌تواند مطالب بیشتری را از مرور معاملات خود بیاموزد تا اینکه کتابی بخواند یا حتی در یک سمینار آموزشی شرکت کند.

 به علاوه، میزان منضبط بودن شما در رابطه با ثبت وقایع روزانه، پیشگویی بسیار خوبی از موفقیت کلی شما در معاملات فارکس در آینده خواهد بود.

خوشبختانه با وجود اینترنت و تالارهای گفتگوی فارکس، می‌توانیم یاد بگیریم و با افراد همفکر دیگر، خواه تازه‌کار یا باتجربه، ارتباط برقرار کنیم تا منحنی یادگیری را کوتاه‌تر کنیم. با این حال، بیشتر ما به آن دارایی بسیار مهم برای یادگیری سریع و کارآمد هر وظیفه یا مهارتی دسترسی نداریم. آن دارایی بسیار مهم مربی است.

و آیا می‌دانید که اکثر معامله‌گران متخصص فارکس چیستند؟ حتی اگر برخی آن را قبول نداشته باشند…

یادداشت کردن وقایع روزانه معاملاتی علاوه بر اینکه شما را در سفرتان برای رسیدن به موفقیت و ثروت کمک می‌کند، مزایای شخصی دیگری نیز به شرح زیر دارد:

  • تعریف خودتان و وضعیت‌تان در زندگی
  • حفظ پیشرفت اهدافتان که در طرح معاملاتی خود وضع کرده‌اید
  • روشن کردن ضعف‌ها و قوت‌های شما در توانایی‌تان برای تحمل و مدیریت فشار
  • فراهم کردن راهی برای خودمربی‌گری و بهبود بوسیله خودتان

شما تنها چهار  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

 

مورد آخر در لیست بالا احتمالا حیاتی‌ترین نکته است چرا که اغلب بازدیدکنندگان این سایت در مسیر یک معامله‌گر عادی وال استریت قدم نمی‌گذارند.

دفتر یادداشت فارکس

هرکسی مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در ریاضیات، علوم کامپیوتر، مهندسی مالی یا هر چیز دیگری نمی‌گیرد تا سپس وارد موسسه‌های مالی بزرگ یا شرکت‌های تجاری خصوصی شود.