3 قانون بسیار مهم در هنگام استفاده از دستورهای حد ضرر

این قسمت سخت ماجرا است چرا که پاسخ به این سوال درون سطح انضباط شما نهفته است.

درک این قوانین بسیار ساده است و باید با دقت از آنها، به خصوص از قانون سوم، پیروی نمود!

به همین دلیل است که بزرگان بازار فارکس دستورات محدودکننده را بوجود آوردند. معامله‌گران جدید فارکس باید همواره از دستورات محدودکننده استفاده کنند تا به صورت خودکار از یک معامله زیان‌ده در سطوحی از پیش تعیین شده خارج شوند.

اگر بازار به حد ضرر شما رسیده است، دلیل شما برای معامله دیگر معتبر نیست و زمان آن رسیده که معامله را بسته و از آن خارج شوید… بدون هیچ پرسشی!

هرگز دستور حد ضرر خود را باز نکنید!

آیا استقامت روانی و خود کنترلی لازم برای پایبند بودن به دستورهای حد ضرر خود را دارید؟

دو راه برای انجام این کار وجود دارد، یکی استفاده از یک دستور حد ضرر خودکار و دیگری از طریق دستور حد ضرر روانی است.

به دلیل اینکه دستورهای حد ضرر ثابت نیستند و شما می‌توانید آنها را جابجا کنید، این درس را با 3 قانون به پایان خواهیم برد که هنگام استفاده از دستورهای حد ضرر باید از آنها پیروی کنید.

وقتی که تکلیف خود را انجام داده و یک طرح معاملاتی عالی درست کردید که شامل سطح خروج نیز می‌باشد، اکنون باید مطمئن شوید که اگر بازار در خلاف جهت مطلوب شما حرکت کند آن دستورهای حد ضرر را اجرا می‌کنید.

2. آموزش فارکس

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

معامله‌گران، به خصوص آنهایی که بی‌تجربه‌تر هستند، هنگامی که با درد ناشی از زیان مواجه می‌‌شوند معمولا خودشان را زیر سوال می‌برند و آن بی‌طرفی را از دست می‌دهند و این افکار منفی به آنها هجوم می‌آورد که “شاید بازار به همینجا باز گردد. باید کمی بیشتر معامله را نگاه دارم و سپس قیمت در جهت مطلوب من حرکت خواهد کرد.”

معامله خود را در معرض ریسک‌های غیرضروری قرار ندهید بنابراین همیشه یک دستور محدودکننده داشته باشید تا از شما پشتیبانی کند!

3. تقویم اقتصادی فارکس

اشتباه است!

به این روش احتمال شک کردن به طرح معاملاتی خود و اشتباه کردن را از بین می‌برید. حتی نیاز نیست برای اجرای دستور پای کامپیوتر خود نشسته باشید.

چقدر عالی؟!

فقط در آن صورت استفاده از دستورهای حد ضرر روانی مجاز خواهد بود اما همچنان اکیدا استفاده از دستورات محدودکننده برای خروج از اغلب معاملات خود را توصیه می‌کنیم.

آیا می‌خواهید دوباره آن را تکرار کنیم؟

بستن معاملات به صورت دستی شما را در معرض اشتباه کردن (به خصوص در طی رویدادهای پیش‌بینی نشده) از جمله ورود به معامله در سطوح قیمت یا با اندازه پوزیشن اشتباه، قطعی برق، توالت رفتن زیاد به دلیل نوشیدن زیاد قهوه و غیره قرار می‌دهد.

کدام یک برای شما مناسب‌تر است؟

4. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2787/3-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%AF-%D8%B6%D8%B1%D8%B1

همیشه به یاد داشته باشید که از قبل معامله خود را طرح ریزی کنید و دریابید که در هر موقعیتی چه کاری را باید انجام دهید. این باعث می‌شود که دچار اضطراب نشده و کاری نکنید که بعدا از انجام آن پشیمان شوید.

1. ثبت نام فارکس

در گرماگرم معامله، چیزی که معمولا معامله‌گران موفق با دیدگاه بلندمدت را از بازندگان متمایز می‌کند این است که آیا می‌توانند بی‌طرفانه از طرح‌های از پیش تعیین شده خود پیروی کنند یا خیر.

حد ضرر روانی

حد ضرر

مسلما هر چه بیشتر معامله کرده و تجربیات بیشتری داشته باشید، خوشبختانه درک بهتری از رفتار بازار، روش‌های خود و بیشتر منضبط بودن خواهید داشت.

حد ضرر

  1. اجازه ندهید احساسات دلیل جابجا کردن دستورهای حد ضرر باشد. مانند حد ضرر اولیه خود، اصلاحات حد ضرر نیز باید قبل از ورود به معامله از پیش تعیین شده باشند. اجازه ندهید هراس و اضطراب در این امر دخیل باشد!
  2. دستور حد ضرر خود را متحرک کنید. منظور از متحرک کردن حد ضرر این است که آن را در جهت یک معامله سود‌ده حرکت دهید. این کار سودها را حفظ می‌نماید و در صورت اضافه کردن واحدهای بیشتری به پوزیشن باز خود، ریسک شما را مدیریت می‌کند.
  3. دستور حد ضرر خود را باز نکنید. بزرگ کردن حد ضرر تنها ریسک شما و مقداری که زیان خواهید کرد را افزایش می‌دهد. اگر بازار به حد ضرر برنامه‌ریزی شده شما برسد، معامله پایان می‌یابد. واقعیت را بپذیرید و به سوی فرصت بعدی حرکت کنید. افزایش حد ضرر اساسا مانند این است که اصلا حد ضرری نداشته باشید بنابراین انجام این کار به هیچ وجه معقول نیست! هرگز حد ضرر خود را باز نکنید!