معرفی جامع پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی

اغلب، گیاهانی برای نگهداری داخل خانه مناسب هستند که به راحتی خود را با شرایط نامساعد وفق بدهند. اکثر افراد این گلدانها را در ایوان منزل خود آویزان میکنند تا به بخش ورودی خانه رنگ و بویی دیگر ببخشند. شاخ و برگ آنها ممکن است برگریز باشد، قبل از افتادن در پاییز به رنگ­های نارنجی، قرمز و زرد روشن در می­آید، یا همیشه سبز است، در این صورت در تمام طول سال سبز می­ماند. برگ های گل یوکا کشیده و بزرگ و خنجری شکل نوک تیز می باشد که رنگ سبز دارد. گل های بنفشه جز زیباترین گل های دنیا محسوب می شوند و از جذابیت خاصی برخوردارند. دقت کنید که تعداد گیاهانی که میتوان در آب ریشه دار کرد خیلی بیشتر از موارد احصا شده در بالا میباشد، اما باید بدانید که این گیاهان پس از ریشه دار شدن باید به خاک منتقل شوند و قابلیت زندگی دائمی در آب را نخواهند داشت. لذا برگزاری کنفرانس ها، ارایه نشریات علمی و هماهنگی بین متخصصان دانشگاهی، پژوهشی و تولیدکنندگان کشور از اولویت ها بوده و بی شک انجمن علمی گل و گیاهان زینتی می تواند در این خصوص نقش برجسته ای را ایفاء کند. از گلدانهای سفالی برای گیاهانی استفاده کنید که به آبیاری زیاد حساس هستند.

بهترین محل برای آویز کردن گیاهان در خانه و محل کار کجاست؟ این گیاه پر حجم، بخش زیادی از فضای عمودی و افقی اطرافش را پوشش میدهد؛ بنابراین بهترین انتخاب برای پر کردن فضاهای خالی بزرگ خانه به شمار میرود. در این مطلب با ۱۰ گیاه آپارتمانی با نگهداری آسان آشنا شدیم، حالا میتوانید با خیال راحت این گیاهان آپارتمانی را تهیه کنید و در خانه نگهداری کنید. به این ترتیب که ، این گل طی تکامل برای جلب توجه و ناز کردن برای گرده افشان مخصوص خود شبیه به یک زنبور ماده درامده و با شبیه سازی برخی اندام ها و جنسی نزدیک به پوست یک زنبور و ترشح یک فرمون مخصوص، خود را واقعا یک زنبور ماده جا میزند ،تا حشره ی نر به خیال اینکه یک حشره ی ماده تور کرده است با او عمل لقاح انجام داده و با این عمل هنگامی که برای لقاح با یک گل دیگر کمی دورتر میرود گرده گل قبلی را با خود به گل جدید میبردو بدین ترتیب گل گرده افشانی میشود و ما واقعا به میزبانی این گیاه ارزشمند به خود میبالیم. این گیاهان، رایجترین گیاهان آپارتمانی هستند که میتوانید به عنوان گیاهان آویزی آنها را آویزان کنید. می توانید برای ایجاد تنوع، گلدان را در یک کیسه پارچهای ساده قرار دهید و سپس آویزان کنید.

پیچک یکی از رایجترین گیاهان آویزی است که آن را بسیار در دیوار خارجی خانهها دیدهاید. آلوکازیا شامل مجموعهای از گیاهان مختلف است که نام مشابهی دارند ولی بسیار متنوع هستند. فرقی نمیکند که چه جنسی را برای گلدان آویزی انتخاب کردهاید، بلکه مهمترین مسئله اندازه آن گلدان است. این نشانه ها حاکی از کمبود آب هستند و در این زمان گیاه به شدت استرس زده می شود و ریشه های آن آسیب می بینند. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. اگر از گل های زیبای گلدانی نگهداری می کنید باید به موارد و نکات زیادی توجه داشته باشید. پوتوس طلایی یکی از بهترین گیاهانی است که میتوانید در اتاق خواب خود قرار دهید، چون قادر به تصفیه کردن هواست و بدین طریق به شما کمک میکند تا راحتتر نفس بکشید و در شب خواب بهتری داشته باشید. به هنگام استفاده از اسپریهای حشرهکش سعی کنید روی گلهای آپارتمانی پارچه ای نازک و سبک انداخته تا از نابودی و مرگ آن ها جلوگیری کنید. برای مثال، شاید شما لوندر را تنها به عنوان گیاهی خوراکی در آشپزخانه خود بکارید، اما در سطوح تجاری، آن برای استخراج روغن کاشته میشود.

همچنین رنگ بنفش نیز در آن دیده می شود که زیبایی فوق العاده ای دارد. هر چه ساقه ضخیم تر باشد، نشان دهنده مسن تر بودن آن می باشد. فرق فیلودندرون با پوتوس در بزرگ بودن آن، داشتن برگ های کشیده تر و ساقه چوبی می باشد. ساقه های این گل در جوانی شکننده و آبدار هستند اما از سال دوم ساقه ها به صورت چوبی رشد می کنند. شاخه های جوان یاس مغز چوبی نرمی دارد و می توان از داخل آن را خالی کرد و فلوت ساخت یا برای ساختن پیپ می توان از آن استفاده کرد اما شاخه های مسن تر مغز داخلی سختی دارند و در منبت کاری بکار می رود همچنین یاس گیاهی رونده است و به این معنی است که اگر یاس را در کنار استند یا نرده یا حتی ساختمانی قرار بدهیم یاس خود را با کمک آن بالا می کشد و به سمت خورشید و یا آسمان می رود.

برای پر شدن گلدان اسکاندیس سالی چند بار جوانه های انتهایی آن را قطع کنید تا گیاه به رویش جوانه های جانبی تحریک شود. بنابراین بهتر است قبل از تصمیمگیری برای خرید نخل آپارتمانی زینتی متناسب با فضای دکوراسیون منزلتان، این متن را مورد بررسی قرار دهید. این مسئله سبب ظهور تولیدکنندگان متخصص و کارآمد در این کشور شده است. استاندار تهران نیز گفته است باید بر روی کشت گلخانه ای در تهران سرمایه گذاری شود. به گفته او، برطبق اطلاعات غیر رسمی ۷۰ درصد تولید گل و گیاه زینتی ایران را گلهای شاخه بریده، ۲۰ درصد را گیاهان گلدانی و ۱۰ درصد بقیه را سایر محصولات زینتی (فضای سبز) تشکیل میدهد که حدود ۳۰، ۴۰ درصد گل و گیاهان زینتی تولیدی از طریق بازارهای عمده فروشی پخش میشود. برگ قاشقی از خانواده فلفلی ها و گیاهان همیشه سبز می باشد. این گیاه چند ساله و همیشه سبز است و در داخل خانه به خوبی رشد میکند. متاسفانه، اغلب خانه ها خشک تر هستند، به خصوص در زمستان که گرمای اجباری حتی می تواند رطوبت را کاهش دهد. امروزه انواع مختلفی از گلدانهای آویزی در دسترس است، مانند نوع پلاستیکی خشک آن که دارای مخزنی برای آب هستند، گلدانهای حصیری که احساسی خاکی و خانگی تر را منتقل میکنند و گلدانهایی که با رشتههای سیم درست شدهاند و برای فضاهای مدرن مناسب ترند.

آن را در مکانی قرار دهید تا فضای کافی برای آویزان برگهایش داشته باشد، چون برگهای پیچک بسیار بلند خواهند شد. بهترین دما برای این گیاه در زمستان 5 تا 10 درجه سانتی گراد می باشد. ریشه های این گل هوایی است و احتیاج به قیم خواهد داشت. دارای برگ های سبز تیره و پهن با بریدگی های عمیق است، ریشه های این گل هوایی می باشد و تکیه گاه خوبی برای اطراف این گیاه به شمار می رود. شاخ و برگهای قلبی شکل این گیاه میتواند بهاندازه 3 متر بلند شود و در مناطقی با دمای 4 تا 8 درجه میتواند دوام بیاورد. برگ های آن در ابتدا قلبی شکل می باشد و با رشد گیاه، بریدگی های روی برگ ها نمایان می گردند. اگر نور به مقدار کافی به آن برسد سرعت رشد بالایی خواهد داشت. فقط کافی است میزان متعادلی به آن نور بدهید تا رنگهای زیبایش را نمایان کند. برگچه های آن در ابتدا کم می باشد و به مرور و با رشد گیاه تعداد آن ها به هشت می رسد.

به علاوه، ایوان فضای کافی برای آویزان کردن این گلدانها دارد. این نوع از هرس بهتر است در بهار و پس از رفع خطر یخبندان انجام شود. درفصل بهار آلاله و استوما شور و هیجان خاصی در میان تولید کنندگان ایجاد میکند و این گلها بیشترین تعداد متقاضی را در بازار خرید و فروش جلب می کنند. فصل رشد این گیاه اواخر پاییز تا اواخر بهار میباشد. تکثیر گل شفلرا به واسطه کاشت بذر و قلمه ساقه انجام می گیرد و غبار پاشی برای این گل هر هفته دو بار خواهد بود. برای آبیاری آن نیز هر چهار تا شش روز باید اقدام کرد.

گلدان چسبی برای گیاهان خوراکی بسیار مناسبند. گیاهان در گلدان های کوچکتر از اندازه مناسب خودشان، بسیار زودتر خشک می شوند پس باید در شرایط مناسب گلدان را تعویض نمود و گلدانی متناسب با اندازه گیاه به کار برد. گلدان آویزی معمولی برای این کار مناسب است، فقط باید بستهای فلزی محکمی بر روی آن نصب کنید تا به داربست متصل شود. با توجه به اهمیت اقتصادی پرورش گل ها و گیاهان در دنیا، استفاده از فناوری ها و روش های جدید، در اصلاح گیاهان زینتی در جهت «بازارپسندی» آن ها می تواند نقش بسزایی در بازاریابی این محصولات و تجارت آن ها در بازارهای بین المللی داشته باشد. خوشبختانه مردم به کیفیت گل اهمیت میدهند و بهترینها را خریداری میکنند. مردم پاچیرا را گیاه ثروت میدانند که داشتنش فرد را ثروتمند میکند. سعید سیدی، از فعالان و پیشکسوتان عرصه گل و گیاه در گیلان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت گفت: کشت و پرورش این محصول در گیلان علاوه بر اینکه بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است، به افزایش درآمد و توسعه اقتصادی روستاهای این استان نیز کمک میکند. این گیاه دارای صد و پنجاه گونه است.

خاک مرطوب و آبیاری منظم و کود ورمی کمپوست از جمله نیازهای این بهترین گیاهان زینتی گیاه هستند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با چند نمونه از بهترین گیاهان لوکس و قیمتی مناسب دکوراسیون های شیک آشنا شوید. این گیاه آویزی زیبا برای بخشی از منزل که میزبان مهمانان است بسیار مناسب است، زیرا تحسین هر بینندهای را جلب میکند. این نوع گل گیاهی همیشه سبز با برگ های زینتی و زیبا میباشد که برگهای آن مستطیل شکل می باشد.از قرار دادن این گیاه در معرض تابش نور مستقیم خورشید بپرهیزید. مناسب بودن اسپاتی فیلوم برای مبتدیان و قدرت تصفیه کنندگی هوا توسط آن در کنار زیبایی بینظیرش باعث شده تا طرفداران زیادی داشته باشد.

خاکی که کمی سنگین باشد برای این گل های آپارتمانی زیبا مناسب است و نور مستقیم خورشید می تواند به رشد بهتر آنها کمک کند. به دلیل نبود شرایط مناسب و امکانات برای صادرات سالانه تعداد زیادی شاخه گل در کشور از بین می رود. این ایده برای قرار دادن گلدانها روی دیوار مقابل میز مطالعه بسیار مناسب است. همواره این سوال در ذهن عامل توسعه خوشه مطرح بوده که چرا با توجه به وجود پتانسیل صادرات در استان مازندران و نزدیکی به بازار مناسب کشورهای حاشیه دریای خزر، سهم صادرات از کل فروش حدود یک درصد است؟ این قابلیت سبب میشود تا هر زمان که خواستید گلدان را به راحتی جا به جا کنید. پس سعی کنید با تعیین جایگاه مناسب آویز گلدان، انتخاب صحیحی داشته باشید. از بهار تا پاییز، یک بار در ماه این گیاه را با کود مناسب تغذیه کنید. گل حسن یوسف به شدت آفتاب و نور خورشید را دوست دارد زیرا نور خورشید باعث زیبایی و تغییر رنگ این گیاه می شود. یکی از گلهای آپارتمانی زیبا و خاص گل ساق عروس می باشد که این گل گونه های مختلفی دارد و مانند سایر گل های دیگر به نور، رطوبت، خاک مناسب و دمای کافی نیاز دارد.

آبیاری این گل در هفته دو مرتبه است و به نور غیر مستقیم احتیاج دارد. اگر گلدان انتخابی خیلی برای گیاه کوچک باشد، آبیاری و هرس کردن باید بسیار منظمتر صورت بگیرد. بنابراین برای اینکه بتوانیم در جای جای خانه گلها و گیاهان مورد علاقه خود را داشته باشیم؛ لازم است در ابتدا بدانیم که کدام گیاهان برای کدام مناطق مناسبتر هستند. گیاهان آپارتمانی کوچک برای هر فضایی در داخل خانه مناسب هستند و اندازه ی کوچک آنها به شما این امکان را می دهد تا در صورت تمایل از چندین گیاه آپارتمانی کوتاه در فضای کم مراقبت کرده و از هیجان پرورش و لذت مراقبت از آنها بهره مند شوید. گیاهی است که برگ های آن بیضی شکل و نوک تیز با لکه های بنفش می باشد که به نور شدید و محکمی نیاز دارد و خاک لیمونی برای این نوع گیاه مناسب تر است.

پس بهتر است نوع گیاه خود را تشخیص دهید و پس از بررسی نیازهای آن، مکان مناسب را انتخاب کنید. آنها را از سقف آویزان کنید. گلدانهای آویزی را میتوانید تقریبا در هر مکانی از منزل یا محل کار آویزان کنید. این گیاه را در نزدیکی نرده یا قسمت هایی از ساختمان که فرسوده شده می توان کاشت، پیچ پیچک رشد کرده و دور نرده ها یا هر قسمتی از ساختمان را می گیرد. حضور کنتیا در یک گوشه از پذیرایی در گلدانی بزرگ و زیبا، وقار و شخصیت خاصی به فضا میبخشد و به همین دلیل اکثر گیاه دوستان، در دکوراسیون خود از این گیاه استفاده میکنند. آبیاری آن در هفته یک بار است و در صورت عدم رطوبت اسپری برگی موثر خواهد بود. اگر در گلدان علفهای هرز را مشاهده کردید، حتما آن ها از بین ببرید تا گل های شما نابود نشوند. بنابراین اگر قصد نگهداری از این گیاه در خانهتان را دارید، حتما آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. برخی از اقلام آن نیز دارای گل های پرگلبرگ زرد رنگ هستند. اگر از این گیاهان به خوبی مراقبت کنید تا سالیان سال برایتان همیشه سبز خواهد میماند و مانند روز اولشان جذابیت خاصی به دکوراسیون داخلی میدهند.