۲۰ تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

ناتالی برونل روزنامه‌نگار و مدافع بیت کوین است. او مرتباً گزارش‌های به‌روزی از روندهای بازار و تحولات ارائه می‌دهد، و در تحلیل‌هایش اغلب به تأثیرِ احتمالیِ رگولاتوری و تصمیمات سیاسی روی این صنعت متمرکز است. او به پروژه‌ها و روندهای روبه‌رشدِ عرصۀ کریپتو نیز می‌پردازد.

۶. پلن بی (PlanB)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

ویلی وو (@woonomic)  تحلیلگر و سرمایه‌گذار بیت کوین است. او تحلیل‌های آموزنده‌ای دربارۀ روندهای بازار و رفتار سرمایه‌گذاران می‌نویسد. وو بابت رویکردِ داده‌محورش در تحلیل و همچنین به‌خاطر شناسایی روندهای نوظهور در این صنعت شهرت دارد.

۱۶. رائول پال (Raoul Pal)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

گذشته از این، تحلیل ارزهای دیجیتال برای نظارت بر رعایت مقررات در صنعت دارایی دیجیتال ضروری است. همچنان‌که دولت‌های سراسر جهان به وضع مقررات دارایی‌های دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین اقدام می‌کنند، تحلیل کریپتو هم می‌تواند به تحکیم این مقررات در عمل کمک کند. می‌توان با تحلیل تراکنش‌های دارایی دیجیتال و شناسایی فعالیت‌های مشکوک، بر رعایت مقررات و همچنین کشف تخلفات نظارت کرد.

رمزکاوی (Cryptoanalysis) یا رمزشناسی (Cryptology) عملِ تحلیل و کدشکنی رمزها است. این کار، شامل مطالعۀ الگوریتم‌ها و پروتکل‌های رمزنگاری است که به‌منظور شناسایی نقاط ضعف و مواضع آسیب‌پذیر انجام می‌شود و می‌توان از آن برای رمزشکنیِ پیام‌های رمز‌نگاری‌شده و ایجاد اختلال در یک سیستم رمزنگاری‌شده استفاده کرد.

رمزکاوی نقشی حیاتی در شناسایی این آسیب‌پذیری‌ها دارد. پژوهشگران می‌توانند با تحلیلِ الگوریتم‌ها و پروتکل‌های رمزنگاری‌، این نقاط ضعف را شناسایی کرده و استراتژی‌هایی برای کاهش آسیب‌پذیری‌ها بسازند. این امر موجب می‌شود تا سیستم‌های رمزنگاری‌ بتوانند همچنان در محافظت از اطلاعات حساس ایمن و کارا باشند.

آنتونی ساسانو (@sassal0x) تحلیلگر ارزهای دیجیتال و هم‌بنیان‌گذار ات‌هاب (EthHub) است؛ ات‌هاب منبعی است از اطلاعات مربوط به اتریوم. او در تحلیل‌هایش به ظرفیت اتریوم و اکوسیستمش متمرکز است و همچنین به روندهای روبه‌رشد صنعت امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌پردازد. نظرات او مورد اقبال بسیاری از بزرگان جامعۀ اتریوم قرار دارد.

۱۰. لورا شین (Laura Shin)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

کاترین وو (@katherineykwu) تحلیلگر و نویسندۀ حوزۀ بیتکوین است. تحلیل‌های آموزندۀ او حوزۀ وسیعی از موضوعات ازجمله روندهای بازار، پروژه‌های روبه‌رشد و همچنین تحولات رگولاتوری را در بر می‌گیرد. وو به‌خاطر ارائۀ تحلیل‌های ظریف و معتدل دربارۀ مسائل پیچیدۀ این صنعت شهرت دارد.

۱۴. رایان سلکیس (Ryan Selkis)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

نیک کارتر (@nic__carter) یکی از شرکای کستل آیلند ونچرز (Castle Island Ventures) و هم‌بنیان‌گذار کوین ‌متریکس (Coin Metrics) است. کوین‌متریکس شرکتی است که در زمینۀ داده‌ها و پژوهش‌های رمزارزی فعالیت می‌کند. او به‌خاطر تحلیل‌های عمیقش از روندهای بازار کریپتو و توانایی‌اش در شناسایی فرصت‌های نوظهور این صنعت شهرت دارد. تحلیل‌های کارتر عمدتاً بر بیت کوین متمرکز است، اما از سایر پروژه‌های رمزارزی نیز درک عمیقی دارد.

۳. آلکس گلادشتاین (Alex Gladstein)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

برای تهیۀ این فهرست، ما عملکرد طیف وسیعی از تحلیلگران گوناگون را مورد بررسی قرار دادیم؛ ازجمله تحلیلگران تکنیکال، فاندامنتال و همچنین تحلیلگران احساسات بازار. همچنین میزان دقت و صحت پیش‌بینی‌ها و تأثیرشان در جامعۀ کریپتو را لحاظ کردیم. و دست آخر، دستاوردهایشان در این صنعت را مدّ نظر قرار دادیم؛ دستاوردهایی مانند ساخت روش‌های جدید پژوهشی یا خلق محتوای آموزشی.

۱. جیمسون لوپ (Jameson Lopp)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

سو ژو (@zhusu) یک سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال و مدیرعامل تری اروز کپیتال (3Arrows Capital) است. او نظرات ارزشمندی در باب روندهای بازار و پتانسیل پروژه‌ها و شرکت‌های خاص دارد. ژو به‌خاطر دیدگاه متهورانه‌ و توانایی‌اش در شناسایی روندهای نوظهور شهرت دارد.

چند تحلیلگر حرفه ای ارز دیجیتال کدام‌اند؟

مساری (@MessariCrypto) یک شرکت فعال در زمینۀ تحقیقاتی و داده‌های رمزارزی است. حسای توییتری این شرکت به‌طور منظم به‌روزرسانی‌هایی در مورد روندها و تحولات بازار ارائه می‌دهد و به تحلیل پروژه‌ها و شرکت‌های خاص می‌پردازد. تحلیل‌های مساری بیشتر بر شاخص‌های بنیادین پروژه‌ها و ظرفیتشان برای رشد و مقبولیت متمرکز است.

۸. آندریاس ام‌.آنتونوپلوس (Andreas M. Antonopoulos)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

علاوه بر این، تجزیه‌و‌تحلیل رمزنگاری برای ساخت و توسعۀ سیستم‌های رمزنگاری جدید نیز ضروری است. محققان می‌توانند با شناساییِ نقاط قوت و ضعف سیستم‌های موجود، الگوریتم‌ها و پروتکل‌های ایمن‌تر و کاراتری طراحی کنند. این امر تضمین خواهد کرد که رمزنگاری همچنان ابزاری ضروری در حفظ و حراست از حریم خصوصی و امنیتِ آنلاین باشد.

رایان سلکیس (@twobitidiot) مدیرعامل و مؤسس شرکت مساری است. او نظرات ارزشمندی دربارۀ روندها و تحولات بازار مطرح می‌کند و به ظرفیت شرکت‌ها و پروژه‌های خاص می‌پردازد. سلکیس همچنین مدافعِ شفافیت و نظارت مسؤلانه در این صنعت است.

۱۵. ویلی وو (Willy Woo)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

بیت کوین آرشیو یک حساب توییتری است که سابقۀ داده‌ها و اطلاعات مربوط به بیتکوین و صنعت ارزهای دیجیتال را جمع‌آوری کرده و به اشتراک می‌گذارد. این صفحه توسط شخص ناشناسی اداره می‌شود که خود را وقف نگهداری پیشینۀ این صنعت کرده است. این حساب برای افرادِ علاقه‌مند به روزهای نخستین بیت کوین و تکامل این صنعت منبع ارزشمندی به‌شمار می‌آید.

۵. ناتالی برونل (Natalie Brunell)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

همچنان‌که صنعت ارزهای دیجیتال تکامل می‌یابد، نیاز به وجود تحلیل‌های معتبر و دقیق هم بیش از پیش حس می‌شود. پیدایش پروژه‌های جدید، ادغامِ تکنولوژی بلاکچین در امور مالی سنتی و مباحثِ جاری پیرامون رگولاتوری، مجموعاً، شرایطی را به وجود آورده‌ که باعث شده جهت‌یابی سرمایه‌گذاران و مشتاقان رمزارز در بازار به فرآیندی وقت‌گیر تبدیل شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی ۲۰ تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال بپردازیم. ما این افراد را براساس تجربه، دانش و سابقۀ پیش‌بینی‌های صحیح انتخاب کرده‌ایم.

۲۰ تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال

 • جیمسون لوپ (Jameson Lopp)
 • نیک کارتر (Nic Carter)
 • آلکس گلادشتاین (Alex Gladstein)
 • بیت‌کوین آرشیو (Bitcoin Archive)
 • ناتالی برونل (Natalie Brunell)
 • پلن‌بی (PlanB)
 • مساری (Messari)
 • آندریاس ام‌.آنتونوپلوس (Andreas M. Antonopoulos)
 • آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)
 • لورا شین (Laura Shin)
 • مِلتم دِمیررز (Meltem Demirors)
 • کِیتلین لانگ (Caitlin Long)
 • کاترین وو (Katherine Wu)
 • رایان سِلکیس (Ryan Selkis)
 • ویلی وو (Willy Woo)
 • رائول پال (Raoul Pal)
 • مراد محمودف (Murad Mahmudov)
 • اسپنسر نون (Spencer Noon)
 • اِریک وال (Eric Wall)
 • سو ژو (Su Zhu)

اهمیت تحلیل ارزهای دیجیتال

با توجه به ملاحظاتی که در بالا ذکر شد، در اینجا چند مشخصۀ کلی را انتخاب می‌کنیم که انتظار می‌رود تحلیلگران برتر ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ واجد آنها باشند:

 • دقت و صحت (Accuracy): تحلیل‌گران برجسته احتمالاً در کارنامۀ کاری خود تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌هایی صحیح و دقیقی دارند؛ تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌هایی که براساس داده‌های پیشین بازار صورت می‌گیرند.
 • عمق تحلیل (Depth of analysis): به احتمال زیاد تحلیل دقیق و بینش عمیقی عرضه می‌کنند که از تحلیل تکنیکال ابتدایی فراتر است و به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا عوامل اساسی تحرک بازار را بفهمند.
 • اعتبار در جامعۀ ارزهای دیجیتال (Credibility): تحلیل‌گران برتر احتمالاً در میان اعضای مشهور و مجرب جامعۀ ارزهای دیجیتال امین و محترم به‌شمار می‌آیند.
 • استقلال: این افراد مستقل و آزاد هستند و تضاد منافعی ندارند و این ویژگی ثابت می‌کند که تحلیل‌هایشان عینی و بی‌غرضانه است.
 • دسترسی به پایگاه‌های داده معتبر: تحلیل‌گران ممتاز معمولاً به منابع داده موثق دسترسی دارند؛ منابعی مثل صرافی‌ها، شبکه‌های بلاکچینی و سرویس‌های تهیۀ داده.

روش‌شناسی

آلکس گلادشتاین مدیر ارشد استراتژی در بنیاد حقوق بشر و یکی از مدافعان سرسخت استفاده از بیتکوین در راستای ترویج آزادی و حقوق بشر است. او در این‌باره به‌طور مکرر مطلب نوشته و در تحلیل‌هایش اغلب به ظرفیت ارزهای دیجیتال در توانمندسازی افراد و جوامع جهانی می‌پردازد.

۴. بیت کوین آرشیو (Bitcoin Archive)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

آندریاس ام‌.آنتونوپلوس (@aantonop) مدافع پرآوازۀ بیت‌کوین و مؤلف چندین کتاب پیرامون همین تکنولوژی است. او آموزه‌های ارزشمندی دربارۀ جنبه‌های فنی بیت کوین و صنعت ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. علاوه بر این، آنتلوپلوس به‌خاطر توانایی‌اش در تشریح مفاهیم پیچیدۀ فنی به زبانی ساده برای طیف وسیعی از مخاطبان شهرت دارد.

۹. آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

برای ارزیابیِ تحلیلگران باید مواردی را در نظر بگیریم: سابقۀ صحت و دقت کار، عمق تحلیل‌ها و اعتباری که در جامعۀ کریپتو دارند. علاوه بر این‌ها، لازم است سو‌گیری‌های شناختی و تضاد منافعِ احتمالی تحلیلگران را هم لحاظ کنیم؛ زیرا این موارد بر کیفیت کارشان تأثیر دارد.

جیمسون لوپ (@lopp) مهندسِ سابق شرکت بیت‌گو و توسعه‌دهنده و مدافعِ بیت کوین است. او از سال ۲۰۱۲ در صنعت کریپتو فعال بوده و بابت تخصص فنی خود مشهور است. لوپ تحلیل دقیقی از آخرین تحولات بیتکوین و بازار کریپتو ارائه می‌دهد

۲. نیک کارتر (Nic Carter)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

مِلتم دِمیررز (@Melt_Dem) مدیر ارشد استراتژی در شرکت کوین‌شیرز و چهره‌ای شاخص در صنعت ارزهای دیجیتال است. او تحلیل‌های آموزنده‌‌ای از تلاقیِ تکنولوژی و امور مالی و همچنین پیامدهایِ اجتماعی و سیاسیِ احتمالیِ رمزارزها عرضه می‌کند. دمیررز مدافعِ تنوع و مشارکت در این صنعت است.

۱۲. کاتلین لانگ (Caitlin Long)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

تحلیلگران ارزهای دیجیتال، افراد متخصصی هستند که به شناخت و پیش‌بینی بازار و روند ارزهای دیجیتال می‌پردازند. آنها ترکیبی از تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و شناخت بازار را در خدمت ارزیابی خود به کار می‌گیرند. برخی از تحلیل‌گران صرفاً روی یک رمزارز خاص تمرکز می‌کنند و برخی دیگر نیز تحلیل کلی‌تری از مجموعۀ بازار عرضه می‌کنند.

پلن بی، سو ژو، اریک وال، اسپنسر نون و مراد محمودوف چند مورد از تحلیگران حرفه ای ارز دیجیتال هستند.

بهترین تحلیلگران ارز دیجیتال ایرانی چه کسانی هستند؟

شما باید بر اساس معیارهایی مانند سابقه تحلیل، داشتن یک استراتژی معتبر و علم عمیق در این زمینه، بهترین تحلیلگر را انتخاب کنید. این کار نیازمند زمان و تحقیق زیاد است.

بهترین نرم افزار تحلیلگر ارز دیجیتال کدام است؟

اریک وال (@ercwl) سرمایه‌گذار و تحلیلگر ارزهای دیجیتال است. او تحلیل‌های آموزنده‌ای در مورد روندها و ظرفیت شرکت‌ها و پروژه‌های خاص ارائه می‌دهد. علاوه بر این، وال به‌خاطر دیدگاه‌های متفاوت و توانایی‌اش در شناسایی روندهای نوظهور این صنعت شهرت دارد.

۲۰. سو ژو (Su Zhu)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

درنهایت، بهترین راه قضاوت یک تحلیلگر این است که تحلیل‌هایش را بخوانید، با تحلیل سایر تحلیلگران مقایسه کنید و براساس دانش و تحقیق خود قضاوت کنید.

پلن‌بی (@100trillionUSD) نام مستعار یک تحلیلگر بیت کوین و مبدع الگوی موجودی‌به‌جریان (S2F) است که قیمت‌های آتیِ بیت کوین را بر مبنای کمیابی‌اش پیش‌بینی می‌کند. پلن بی اغلب در تحلیل‌هایش بر ظرفیت بلند‌مدت بیتکوین و نقشش به‌عنوان ابزاری برای ذخیرۀ ارزش تمرکز دارد. فعالان بسیاری در این صنعت به بینش او از بازار و ظرفیت آتی بیت کوین احترام می‌گذارند.

۷. مساری (Messari)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

تحلیل ارزهای دیجیتال از جنبۀ دیگری نیز حائز اهمیت است: تضمین صحّت و اعتبار دارایی‌های دیجیتال. با پیدایش رمزارزها و سایر دارایی‌های دیجیتال، تأیید و صحت‌سنجیِ تراکنش‌ها و اطلاعات هم اهمیت پیدا کرده است. تحلیل ارزهای دیجیتال می‌تواند به کشف فعالیت‌های فریبکارانه و غیرقانونی یاری برساند، از جعل داده‌ها ممانعت به عمل آورد و دقت سوابق دیجیتال را تضمین کند.

رائول پال (@RaoulGMI) یک سرمایه‌گذارِ خُردِ خوشنام و مدیرعامل شرکت رییل ویژن (Real Vision) است. او شناخت عمیقی از ترکیب اقتصاد کلان و صنعت ارز دیجیتال ارائه می‌کند و به ظرفیت شرکت‌ها و پروژه‌های خاص می‌پردازد.

۱۷. مراد محمودوف (Murad Mahmudov)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

مراد محمودوف (@MustStopMurad) تحلیلگر و سرمایه‌گذار بیت کوین است. او تحلیل‌های آموزنده‌ای در باب ظرفیت بلند‌مدت بیت کوین و نقشش به‌عنوان ذخیرۀ ارزش ارائه می‌کند. محمودوف بابت دیدگاهِ سنت‌شکنش و همچنین استعدادی که در شناسایی روندهای نوظهور این صنعت دارد مشهور است.

۱۸. اسپنسر نون (Spencer Noon)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

در صفحه بهترین منابع تحلیل ارز دیجیتال به معرفی بهترین نرم افزارهایی که برای تحلیل ارزهای دیجیتال مناسب هستند پرداخته‌ایم.
منبع: https://iranbroker.net/top-crypto-analysts-translation/

با توجه به رواج هرچه بیشترِ رمزنگاری در تراکنش‌های دیجیتال و ارتباطات، در بازار کنونی، رمزکاوی هم اهمیت به‌سزایی یافته است. از رمزنگاری برای ایمن‌سازی تراکنش‌های آنلاین، حراست از اطلاعات حساس و تأمین حریم خصوصی و ناشناس‌ماندنِ کاربران استفاده می‌شود. با وجود این، هرچه که اتکای مردم بر سیستم‌های رمزنگاری بیشتر می‌شود، ریسک و مخاطرات این سیستم‌ها هم افزایش خواهد یافت.

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

لورا شین (@laurashin) روزنامه‌نگار و پادکستری است که صنعت ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهد. او در حساب توییتری‌اش گزارش‌های منظمی از روند و تحولات بازار ارائه می‌دهد و به شرکت‌ها و پروژه‌های خاص می‌پردازد. شین به‌خاطر توانایی‌اش در پرسیدن سؤال‌های هوشمندانه و همچنین تعهدش به ارائۀ گزارش‌های متعادل و آموزنده از صنعت ارزهای دیجیتال شهرت دارد.

۱۱. مِلتم دِمیررز (Meltem Demirors)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

اسپنسر نون (@spencernoon) سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال و همچنین رئیس دی‌تی‌سی کپیتال (DTC Capital) است. دی‌تی‌سی کپیتال یک شرمایه‌گذاری است که تمرکز سرمایه‌گذاری خود را بر بیت کوین متمرکز کرده است. او با تحلیل‌هایش درک عمیقی از ظرفیت شرکت‌ها و پروژه‌های خاص عرضه می‌کند و به روندهای نوظهورِ این صنعت می‌پردازد.

۱۹. اِریک وال (Eric Wall)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید

به‌طور خلاصه، تحلیل کریپتو برای حفظِ امنیت، صحّت و اعتبار تراکنش‌ها و ارتباطات دیجیتال ضروری است. با گسترش کاربرد رمزنگاری، اهمیت تحلیل رمزنگاری بیشتر هم خواهد شد. توسعۀ پیوستۀ این دانش برای اطمینان از امنیت و حریم خصوصی افراد و سازمان‌ها بسیار حائز اهمیت است.

کاتلین لانگ (@CaitlinLong) مدیرعامل و مؤسس گروه مالی آوانتی (Avanti Financial Group) است؛ آوانتی یک بانک دیجیتال است. او از پیش‌کسوتان امور مالیِ سنتی است و نظرات منحصر‌به‌فردی در مورد رگولاتوری و جنبه‌های قانونی صنعت کریپتو ایراد می‌کند. لانگ همچنین مدافعِ شفافیت و نظارت مسؤلانه در این صنعت است.

۱۳. کاترین وو (Katherine Wu)

معرفی 20 تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال که باید دنبال کنید