یورو/دلار آمریک اتا نزدیکی کف ماه مارس کاهش یافت

با توجه به پذیرش فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو  نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه می دارد و همچنان به عنوان یک باد مخالف برای جفت ارز یورو/دلار آمریکا عمل می کند، شاخص دلار آمریکا (USD) در نزدیکی قله 10 ماهه خود به خوبی حمایت می شود. در واقع، فدرال رزرو هفته گذشته لحن تندروانه تری داشت و هشدار داد که تورم همچنان چسبنده احتمالاً حداقل یک افزایش دیگر نرخ بهره را تا پایان سال جاری جذب خواهد کرد.

معامله گران اکنون به دنبال انتشار شاخص آب و هوای مصرف کننده GfK آلمان هستند تا پیش از اطلاعات سفارشات کالاهای بادوام آمریکا، که بعداً در اوایل بازه معاملاتی نیویورک ارائه می شود، محرکی باشد. سپس تمرکز بر روی گزارش شاخص فلش CPI آلمان، اعلام نهایی شاخص تولید ناخالص داخلی آمریکا و سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو در روز پنجشنبه خواهد رفت. به دنبال آن شاخص قیمت اصلی PCE آمریکا در روز جمعه خواهد بود.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15438/%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%AA%D8%A7-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%DA%A9%D9%81-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA

بانک مرکزی اروپا پیش بینی های شاخص CPI و شاخص رشد تولید ناخالص داخلی خود را برای سال های 2024 و 2025 کاهش داد، که نشان می دهد افزایش نرخ های بیشتر ممکن است در حال حاضر از جدول خارج شود. علاوه بر این، گمانه زنی ها در مورد انقباض احتمالی تولید ناخالص داخلی در نیمه دوم سال، مجدداً این شرط را تأیید می کند که چرخه 14 ماهه انقباض سیاست های بانک مرکزی اروپا می توانسته به قله خود رسیده باشد و به نفع فروشندگان EUR/USD باشد.

جفت ارز EUR/USD به روند نزولی خود ادامه می دهد و در بازه معاملاتی توکیو روز چهار شنبه در محدوده باریکی در نزدیکی 1.0555 در حال نوسان می باشد.

با توجه به نگرانی‌های مداوم در مورد بحران املاک در چین، نگرانی‌ها در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش سریع هزینه‌های استقراض، اشتهای سرمایه‌گذاران را برای داشتن دارایی‌های پرریسک‌تر کاهش می‌دهد. این موضوع، همراه با تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) برای کاهش نرخ بهره در اوایل ماه جاری، نشان می‌دهد که  جفت ارز یورو/دلار آمریکا به روند نزولی خود ادامه می دهد.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

علاوه بر این، اظهارات اخیر چندین مقام فدرال رزرو، همراه با انعطاف‌پذیری اقتصادی آمریکا، مجدداً بر انتظارات برای تشدید سیاست‌های بیشتر توسط بانک مرکزی آمریکا تأکید می‌کند. چشم انداز همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا حمایت می کند و به حمایت از دلار ادامه می دهد. جدای از این، ریسک به طور کلی ضعیف‌تر به سود سرمایه امن است و به محدود کردن جفت یورو/دلار کمک می‌کند.