ین ژاپن به سلطه خود در بازار آسیا ادامه می دهد

افزایش تورم خدمات تجاری ژاپنی به خدمات تجاری نیز نشان داد که فشارهای اساسی قیمت در این کشور همچنان بالا است، که می‌تواند منجر به تشدید سیاست‌های انقباضی پایانی بانک ژاپن در سال جاری شود.

از سوی دیگر، دلار در برابر سبدی از ارزها در تجارت آسیایی پولبک داشت، زیرا تقاضای پناهگاه امن برای دلار آمریکا در بحبوحه کاهش نگرانی ها از بحران بانکی کاهش یافت. شاخص دلار و معاملات آتی شاخص دلار هر کدام حدود 0.2 درصد کاهش یافتند.

ترس از یک بحران بانکی باعث خروج شدید از بازارهای آسیایی تا ماه مارس شده بود، زیرا سرمایه گذاران دارایی های پرریسک را تخلیه کردند. اما بازارهای منطقه ای اکنون می توانند با بهبود احساسات شاهد یک بازگشت قوی باشند.

سایر ارزهای مبتنی بر ریسک در روز سه‌شنبه، با رینگیت مالزی و بات تایلند به ترتیب 0.5 و 0.4 درصد افزایش یافتند، در حالی که دلار استرالیا 0.6 درصد افزایش یافت. ارزش دلار استرالیا نیز توسط داده‌های خرده‌فروشی کمی قوی‌تر از حد انتظار، که به انعطاف‌پذیری در اقتصاد اشاره می‌کند، کمک کرد.

با این حال، انتظار می‌رود که هر گونه صعودی در ارزهای آسیایی محدود باشد، با توجه به اینکه نرخ‌های بهره آمریکا احتمالاً بیشتر افزایش می‌یابد. بدتر شدن رشد اقتصادی در پایان سال نیز احساسات را تضعیف می کند.


منبع: https://boorsa.org/post/10679/%DB%8C%D9%86-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%84%D8%B7%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%AF

ین در برابر دلار با 0.8 درصد افزایش به 130.58 رسید و به شدت زیان های یک شبه را معکوس کرد. این ارز که معمولاً به عنوان یک پناهگاه امن عمل می کند، پیش از پایان سال مالی ژاپن در روز جمعه، از برخی سودهای خارج از کشور توسط شرکت های ژاپنی سود می برد.

سرمایه گذاران پس از تصاحب بانک سیلیکون ولی سقوط کرده (NASDAQ:SIVB) توسط همتای First Citizens BancShares Inc (NASDAQ:FCNCA) با میانجیگری دولت نسبت به بحران بانکی آمریکا کمتر محتاط شدند. مجموعه ای از تضمین های تنظیم کننده آمریکا در مورد ثبات سیستم بانکی، و همچنین وعده های حمایت نقدینگی بیشتر نیز به بهبود احساسات کمک کرد.

یوان چین از همتایان خود عقب افتاد و تنها 0.1 درصد پس از اصلاح ضعیف تر از سوی بانک خلق، تنها 0.1 درصد افزایش یافت. تمرکز این هفته همچنین بر روی داده های فعالیت تجاری چین برای ارزیابی وضعیت بهبود اقتصادی در این کشور است.

ین ژاپن در روز سه‌شنبه منجر به رشد ارزهای آسیایی شد، در حالی که دلار عقب‌نشینی کرد زیرا معامله‌گران نگران بحران بانکی قریب‌الوقوع نبودند و به سمت دارایی‌های ریسک محور بیشتر چرخیدند.