گزارش نیمروزی: یورو تقویت شد!

شاخص سهام Stoxx Europe 600 در واکنش به نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا ۰٫۵ درصد افت کرد. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم پایین آمدند. در این میان اوراق قرضه اروپایی هم تحت فشار فروش قرار گرفتند.

بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را بیشتر از پیش‌بینی‌ها بالا برد!

پنجشنبه 30 تیر 1401 – 17:09


شاخص‌های سهام اروپایی به همراه اوراق قرضه سقوط کردند و ارزش یورو هم در برابر رقبا تقویت شده است. بانک مرکزی اروپا بیش از حد انتظارات بازار نرخ بهره را بالا برد.

بازارهای سهام در واکنش به افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا افت کردند!

از دید تحلیلگران، اگر بانک مرکزی اروپا بتواند از اقتصادهای آسیب‌پذیر در برابر افزایش نرخ‌های بهره حمایت کند و صادرات گاز روسیه به اروپا هم ادامه یابد، وضعیت بازارهای مالی اروپایی خیلی خوب خواهد بود.

بازار فارکس – از ابتدای هفته تنها ین ژاپن در برابر دلار آمریکا تضعیف شده است. سقوط ارزش دلار آمریکا و ین ژاپن نشان می دهد که تقاضا برای دارایی های امن کاهش یافته است.


منبع: https://iranbourseonline.info/193350

امروز نرخ بهره ناحیه یورو برای اولین بار در یازده سال اخیر افزایش یافت. بانک مرکزی اروپا بر خلاف انتظارات بازار، نرخ بهره را به جای ۰٫۲۵ واحد درصد، به اندازه ۰٫۵۰ واحد درصد بالا برد و با این کار به سیاست نرخ بهره منفی پایان داد.

بانک مرکزی اروپا در کنار افزایش نرخ بهره، سیاست‌های خود در بازار اوراق قرضه را هم تغییر داد. بانک مرکزی اروپا می‌خواهد با فروش اوراق قرضه اقتصادهای قوی ناحیه یورو، اقدام به خرید اوراق قرضه اقتصادهای ضعیف کند تا از اقتصادهای آسیب‌پذیر حمایت کرده باشد.

رید.