گزارش نیمروزی: رشد دلار آمریکا متوقف شد!

ماه سپتامبر ۲۰۲۲ بدترین ماه برای بازارهای سهام در دو دهه گذشته بود! اما با این حال به نظر می‌رسد که جریانات ریسک‌پذیری نسبت به اوایل روز دوشنبه بهبود یافته است. عامل اصلی سقوط بازار سهام در ماه سپتامبر، ترس از احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا بود که منجر به افزایش سریع بازدهی اوراق خزانه‌داری شد.

ریسک گریزی متوقف شد

امروز با بهبود جریانات ریسک‌پذیری شاهد تضعیف ارزش دلار آمریکا هستیم. با این حال ارزیابی‌ها از فعالین بازار نشان می‌دهد که شاخص دلار آمریکا در یک ماه آینده اوج قیمتی جدیدی را ثبت خواهد کرد.

بازار فارکس – دلار آمریکا در برابر ارز های کالایی و پوند انگلیس تضعیف شد.


منبع: https://iranbourseonline.info/230439در حال حاضر فشارهای فروش در بازارهای سهام متوقف شده و شاهد رشد شاخص S&P 500 هستیم. از دید تکنیکال بازارهای سهام جهانی در وضعیت اشباع فروش قرار گرفته‌اند و به همین دلیل شرایط برای جهش صعودی بازار فراهم شده است.

دوشنبه 11 مهر 1401 – 17:15


بازارهای مالی برای نوسانات بیشتر بازار آماده می‌شوند. این هفته داده‌های اشتغال آمریکا منتشر خواهند شد و فرصتی دوباره برای بازار فراهم خواهد شد تا انتظارات خود از آینده نرخ‌های بهره را مورد بازنگری قرار دهد. داده‌های اشتغال ماه سپتامبر آمریکا مشخص خواهد کرد که آیا فدرال رزرو می‌تواند به افزایش سریع نرخ بهره ادامه دهد یا خیر؟