گزارش نیمروزی: داده های اقتصادی آمریکا و چین همه را نگران کردند!

در آمریکا، شاخص فعالیت‌های تولیدی در ایالت نیویورک سقوط کرد. از لحاظ بزرگی سقوط این شاخص می‌توان گفت که دومین سقوط بزرگ شاخص از سال ۲۰۰۱ تا به امروز بوده است! سفارشات و ارسال کالا کاهش شدیدی داشته و نشانگر کاهش تقاضاست. در ناحیه یورو هم ریسک وقوع رکود اقتصادی به بالاترین سطح از نوامبر سال ۲۰۲۰ رسیده است.

بازار کالا با جریانات ریسک گریزی درگیر شد!

دوشنبه 24 مرداد 1401 – 17:56


شاخص‌های آتی سهام آمریکا از بازگشایی منفی بازار سهام آمریکا حکایت دارند. به نظر می‌رسد که رالی صعودی چهار هفته اخیر بازار سهام آمریکا متوقف خواهد شد. در بازار اوراق قرضه، بازدهی اوراق خزانه‌داری کاهش یافته و همچنان منحنی بازدهی آمریکا وارون است. بازار اوراق قرضه آمریکا منتظر رکود اقتصادی است. شاخص فعالیت‌های تولیدی در ایالت نیویورک هم ضعیف بود و بر نگرانی‌ها از وقوع رکود اقتصادی افزوده است.

شاخص سهام اروپا هم رشدهای اولیه را از دست داد. سهام شرکت‌های انرژی و معدنی افت کردند و قیمت اوراق قرضه اروپایی بالا آمد. اما در آسیا شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه به اندازه ۰٫۲ درصد رشد کرد. با این وجود بازارهای سهام جهانی با جریانات ریسک گریزی درگیر شده‌اند.

شاخص تولیدی نیویورک همه را نگران کرد!

در بازار نفت خام، قیمت‌ها بیش از ۵ درصد سقوط کردند. قیمت سنگ‌آهن، مس و سایر فلزات هم سقوط کرده است. افت شاخص‌های اقتصادی چین باعث تشدید نگرانی‌ها از وقوع رکود اقتصاد جهانی شده است. رکود اقتصادی باعث کاهش تقاضا می‌شود و به همین دلیل قیمت‌ها کاهش یافتند. قیمت اونس طلا هم به محدوده ۱۷۷۵ دلاری سقوط کرده و در بازار رمزارز ها هم قیمت بیت کوین در بالای ۲۴ هزار دلار نوسان می‌کند.

بازار فارکس – در اولین روز کاری هفته شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا هستیم. در این میان تنها ین ژاپن در برابر دلار آمریکا تقویت شده است.


منبع: https://iranbourseonline.info/194713شاخص‌های آتی سهام آمریکا افت کردند و دلار آمریکا تقویت شد. در بازار کالا، از نفت خام گرفته تا سنگ‌آهن سقوط کردند. داده‌های اقتصادی چین ناامید کننده بودند و ترس از رکود اقتصاد جهانی را تشدید کردند.

آیا جریانات ریسک گریزی بازارهای سهام تشدید می‌شوند؟