گزارش نیمروزی: خوش بینی بازار به ترس و ناامیدی تبدیل شد!

شاخص‌های آتی سهام آمریکا به همراه شاخص‌های سهام جهانی افت کرده‌اند. جریانات ریسک‌پذیری که در جلسه معاملاتی آسیا شاهد بودیم، معکوس شد. نگرانی‌ها از قطع دسترسی اروپا به گاز روسیه تشدید شده است. این اتفاق می‌تواند اقتصاد اروپا را وارد رکود کند و سایر اقتصادهای جهانی را هم با خود درگیر سازد.

شاخص‌های سهام افت کردند!

جریانات ریسک گریزی باعث شده تا تقاضا برای اوراق خزانه‌داری و دلار آمریکا افزایش یابد. به‌طوری‌که شاخص دلار آمریکا بعد از سه روز افت متوالی به تعادل رسیده و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ سال آمریکا هم به زیر ۳ درصد سقوط کرده است.

رکود اقتصادی اروپا می‌تواند به کل دنیا سرایت کند!

شاخص‌های آتی سهام نزدک ۱۰۰ و S&P 500 آمریکا از بازگشایی منفی بازار سهام نیویورک حکایت دارند. هر دو شاخص، رشدهای اولیه خود را از دست دادند. شاخص سهام Stoxx 600 اروپا هم منفی است. جریانات ریسک‌پذیری که صبح امروز (به‌وقت‌تهران) به راه افتاده بود، معکوس شده و تقاضا برای دارایی‌های امن دوباره افزایش یافته است.

اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده که اتحادیه مصرف گاز خود را در طول هشت ماه آینده به اندازه ۱۵ درصد کاهش دهد تا در صورت توقف کامل صادرات گاز روسیه به اروپا، صنایع اتحادیه آسیبی نبینند. این یعنی اتحادیه اروپا برای چنین سناریوی آماده می‌شود.

در بازار کالا قیمت نفت خام سبک (WTI) به زیر ۱۰۳ دلار سقوط کرده و در بازار رمزارز ها هم قیمت بیت کوین در اطراف ۲۳ هزار دلار در نوسان است.

بازار فارکس – از ابتدای هفته تمامی ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تقویت شده اند!


منبع: https://iranbourseonline.info/193265چهارشنبه 29 تیر 1401 – 16:45


Here you will find manotobet slot games for every taste : from timeless classics to bright long awaited novelties.