گزارش نیمروزی: بازار منتظر شاخص های اقتصادی آمریکاست!

در بازار فارکس، ارزش دلار آمریکا پایین آمده و در برابر رقبا تضعیف شده است. امروز داده‌های نسبتاً مهمی از آمریکا منتشر خواهند شد و انتظار می‌رود که فعالیت کارخانجات در ماه ژوئیه افت کرده باشد.

قیمت نفت خام پایین آمد

شاخص‌های آتی سهام S&P 500 و نزدک ۱۰۰ افت‌های اولیه امروز را جبران کردند. این در حالی است که ماه ژوئیه بزرگ‌ترین رشد بازار سهام آمریکا از زمان شروع بحران کرونا تا به امروز بود. در اروپا شاخص سهام Stoxx 600 به اندازه ۰٫۳ درصد بالا آمده که بیشتر به خاطر عملکرد خوب سهام بانک‌ها بوده است. پیش‌بینی سود شرکت HSBC Holdings Plc بهتر از انتظارات بوده است.

در بازار نفت خام، قیمت‌ها پایین آمدند. داده‌های اقتصادی چین نگرانی‌ها از رکود اقتصاد جهانی و کاهش تقاضا برای نفت خام را تشدید کردند. قیمت نفت خام سبک (WTI) به زیر ۹۷ دلار سقوط کرده است. در ماه ژوئیه قیمت نفت خام سبک تقریباً ۷ درصد سقوط کرد و برای دومین ماه متوالی افت کرد. این اولین بار از اواخر سال ۲۰۲۰ تا به امروز است که قیمت نفت خام در دو ماه متوالی پایین می‌آید.

انتظارات نرخ بهره‌ای تضعیف شده است

دوشنبه 10 مرداد 1401 – 16:59


شاخص‌های آتی سهام آمریکا نوسانی هستند و روند مشخصی ندارند. رالی صعودی که در بازار سهام آمریکا به راه افتاده بود، وضعیت آسیب‌پذیری دارد. بانک‌های مرکزی به دنبال بالا بردن نرخ بهره جهت مقابله با رشد سریع تورم هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا رشد دارایی‌های ریسکی محدود باشد.

دلار تضعیف شد

سرمایه‌گذاران بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا به دلیل افت شاخص‌های اقتصادی با لحن ملایم‌تری در رابطه با آینده نرخ‌های بهره حرف خواهد زد. رکود اقتصادی باعث می‌شود تا فدرال رزرو و حتی سایر بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا در افزایش نرخ بهره با احتیاط عمل کنند. همین مسئله باعث تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای شده و دلار آمریکا تضعیف شده است.

بازار فارکس – در اولین روز کاری هفته تمامی ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تقویت شدند!


منبع: https://iranbourseonline.info/193979