گزارش نیمروزی: از فشار های فروش در بازار اوراق قرضه کاسته شد!

بعد از این که دولت آمریکا از احتمال تضعیف عمدی ارزش دلار آمریکا عقب‌نشینی کرد، دلار آمریکا تقویت شد. در این میان اوراق قرضه انگلیس هم بعد از اطلاعیه بانک مرکزی این کشور رشد کرد. بانک مرکزی انگلیس گفته که اوراق قرضه با سررسید بلندمدت را خریداری خواهد کرد تا نظم به بازار بازگردد.

بازدهی اوراق قرضه کاهش یافت!

چهارشنبه 6 مهر 1401 – 15:07


بانک مرکزی انگلیس برای خرید نامحدود اوراق قرضه بلندمدت، جهت حفظ نظم در بازار اوراق قرضه اعلام آمادگی کرده است. همچنین بانک مرکزی انگلیس قرار است برنامه فروش اوراق قرضه خود که بخشی از سیاست‌های انقباضی بود را به تأخیر بیندازد. انتقادات بین‌المللی از برنامه کاهش مالیات‌های دولت انگلیس بیشتر شده است. در این میان تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که نرخ بهره انگلیس در نشست ماه نوامبر به اندازه ۱٫۰۰ واحد درصد افزایش خواهد یافت.

بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را ۰٫۷۵ واحد درصد بالا خواهد برد

در ناحیه یورو، رئیس بانک مرکزی اروپا پیش‌بینی کرده که نرخ بهره در نشست‌های آتی افزایش خواهد یافت. چند تن از مقامات بانک مرکزی اروپا هم از افزایش ۰٫۷۵ واحد درصدی نرخ بهره در نشست ماه اکتبر حمایت کردند.

بازار فارکس – از ابتدای هفته تمامی ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تضعیف شدند!


منبع: https://iranbourseonline.info/197603

شاخص‌های آتی سهام آمریکا روند مشخصی ندارند و شاخص سهام اروپا هم برای پنجمین روز متوالی منفی است. سیتی گروپ گفته که سرمایه‌گذاران به سرعت در حال خروج از سرمایه‌گذاری‌های خود در ناحیه یورو هستند و آخرین باری که سرمایه‌گذاران با چنین سرعتی از بازار خارج می‌شدند، مربوط به بحران بدهی ناحیه یورو بود. در آسیا هم شاخص‌های سهام در محدوده منفی بسته شدند.

بانک مرکزی انگلیس به فکر خرید نامحدود اوراق قرضه است

بازدهی اوراق قرضه ۳۰ ساله انگلیس بزرگ‌ترین کاهش از سال ۱۹۹۶ تا به امروز را ثبت کرد و از اوج تاریخی خود پایین آمد. پوند انگلیس در واکنش اولیه تقویت شد، اما در ادامه دوباره پایین آمد. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا هم بعد از صعود به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ تا به امروز، پایین آمد.

فشارهای فروش در بازار سهام کاهش یافت

Frontiers of pandora به جوایز پیش خرید این بازی اختصاص دارد.