کاهش شاخص های تورمی در استرالیا و ریزش جفت ارز AUDUSD

دلار استرالیا (AUD) پس از گزارش اداره آمار استرالیا مبنی بر افزایش 0.8% CPI در سه ماهه دوم، پایین تر از 1 درصد برآورد شده در کل ضعیف شد. علاوه بر این، نرخ سالانه نیز مورد انتظار بازار نبود و از 7.0% به 6.2% در طول دوره گزارش کاهش یافت.داده‌ها این موضوع را تقویت می‌کند که RBA افزایش نرخ‌های آتی را متوقف کند و بر دلار استرالیا تاثیر بگذارد ، که همراه با افزایش متوسط دلار آمریکا (USD) باعث میشود فروشندگان جفت ارز AUD/USD ریسک پذیر شوند.

در این میان، خوش‌بینی اخیر ناشی از بسته حمایتی بیشتر از سوی چین همچنان به احساسات صعودی  در بازارهای جهانی سهام حمایت می‌کند. این به عنوان یکی دیگر از عوامل محدود کننده سود برای دلار امن و حمایت از استرالیا در نظر گرفته می‌شود و این امر باعث می‌شود قبل از ریسک پذیری در اطراف جفت AUD/USD منتظر ریزش قوی باشیم.در آموزش فارکس به صورت کامل راجع به نحوه پیاده سازی تحلیل فاندامنتال و تکنیکال صحبت شده است اگر هنوز وارد بازار فارکس نشده اید یا می خواهید بروکر خود را عوض کنید به صفحه ثبت نام فارکس سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/14823/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-audusd

بازارها احتمال هر گونه افزایش بیشتر نرخ بهره را پس از افزایش 25 واحدی در پایان نشست دو روزه سیاست پولی FOMC در این چهارشنبه بررسی کرده اند. با این حال، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نسبت به اینکه آیا فدرال رزرو چه موضعی را در پیش گرفته است، تردید دارند. از این رو، تمرکز بر بیانیه سیاست پولی و اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، که برای افزایش نرخ بهره در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت،است این به نوبه خود، پویایی قیمت دلار را تحت تأثیر قرار می دهد و یک روند صعودی جدیدی برای جفت ارز AUD/USD ایجاد می کند.

جفت ارز دلار استرالیا/دلار  به دنبال انتشار ارقام ملایم‌تر تورم مصرف‌کننده استرالیا در روز چهارشنبه، تحت فشار فروش قرار گرفتند،و در نزدیکی  سطح حمایت روز گذشته اش، در محدوده 0.6730-0.6725 به حرکت خود ادامه میدهد. قیمت‌های نقطه‌ای تقریباً 35 پیپ ازکف روزانه بهبود می‌یابند و در حال حاضر در محدوده 0.6760-0.6765 معامله می‌شوند که بیش از 0.40% در یک روز کاهش یافته است.

در واقع، شاخص (DXY)، که دلار را در برابر سبدی از ارزها ردیابی می‌کند، به بالاترین حد دو هفته‌ای خود رسید، و از داده‌های کلان خوش‌بینانه روز سه‌شنبه آمریکا حمایت می‌کند که به اقتصاد بسیار انعطاف‌پذیر اشاره می‌کند. شایان ذکر است که نظرسنجی هیئت کنفرانس نشان داد که اعتماد مصرف کننده آمریکا در ماه ژوئیه به بالاترین حد در دو سال گذشته در پی بازار کار فشرده و کاهش فشارهای تورمی افزایش یافت. این خوش‌بینی را افزایش می‌دهد که اقتصاد می‌تواند در سال جاری از رکود عبور کند و از دلار امریکا حمایت می‌کند. با این حال، خریداران دلار آمریکا دنبال ریسک کردن نیستند و ترجیح می‌دهند منتظر نشانه‌های تازه درباره چشم‌انداز سیاست فدرال رزرو  باشند.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.