کاربرد تحلیل سنتیمنت و تاثیر آن در بازار فارکس و بورس

زمانی که احساسات افرادی که در بازار وجود دارند نسبت به ارزش کالا منفی است شروع به فروش آن کالا می کنند و قیمت را به پائین هل می دهند. این امر بسیار در بازار سهام اتفاق می افتد که خبر منفی در مورد سهام خاصی پخش می شود و همه در صف فروش قرار می گیرند تا دست خود را از آن کالا خالی کنند.

این اتفاق به صورت عکس هم اتفاق می افتد و افرادی که در بازار حضور دارند طبق تحلیل سنتیمنت احساسات مثبتی نسبت به داشتن سهام یا خرید سهام نشان می دهند و سعی می کنند در صف خرید قرار بگیرند تا هر چه زودتر خرید آن سهم را انجام دهند. در این صورت قیمت به سمت بالا هل داده می شود و معامله گران می توانند با تشخیص این موج، سود خوبی در بازار کسب کنند.شاید در آموزش بورس و آموزش فارکس سایت ها آموزشی پرداخت زیادی در مورد تحلیل سنتیمنت وجود نداشته باشد اما باید بدانید که تحلیل سنتیمنت نتیجه کلی تصمیم گیری بر اساس استراتژی فارکس افراد را در بازار فارکس نشان می دهد.

منبع تحلیل سنتیمنت

برای بررسی اخبار بازار فارکس و ارز دیجیتال به فارکس فکتوری فارسی سر بزنید.

تحلیل سنتیمنت

در تحلیل سنتیمنت، حرکات بازار بر اساس احساسات مردمی در که در آن بازار معامله می کنند تعریف می شود. هر وبسایت مشهوری سعی می کند یک دیتابیس گسترده ای از احساسات مردم نسبت به خرید یا فروشی که می کنند جمع آوری بکند. این جمع آوری اطلاعات به شکلی است که مسابقه ای در سایت برگزار می شود و یک api وجود دارد که معاملات شما را به دیتابیس سایت وصل می کند و نمایش می دهد روی هر کالا در بازار فارکس چه مقدار خرید می کنند و چه تعداد معامله فروش باز می کنند. تحلیل سنتیمنت یک تحلیل جامع است ولی شما امکان دریافت آن به صورت کامل را ندارید. دلیل آن این است که شما فقط نمودار یک دیتابیسی را مشاهده می کنید که شامل چندین هزار نفر است در صورتی که در بازار فارکس، روزانه، میلیون ها نفر به معامله کردن می پردازند.

بهترین راه برای تشخیص حال و هوای بازیگران بزرگ و کوچگ بازار روش پرایس اکشن است. برای یادگیری این روش می توانید در گروه بورسا آموزش ها را به صورت خصوصی یا به صورت پگیج های ویدیویی دریافت کنید.

 


منبع: https://boorsa.org/post/52/%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C%D9%85%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3

تحلیل سنتیمنت می تواند منابع متفاوتی داشته باشد. گاهی اوقات از نظر تکنیکال بازار در روند قوی ای حرکت می کند و به خاطر دیدن همین شور و اشتیاق همه سعی در خرید در بازار می کنند. این حس می تواند برعکس باشد. روند بازار نزولی می شود و قیمت همه سعی در فروش سهام دارند. حس تمام افراد منفی می شود و تمام سعی خود را می کنند که سهام خود را بفروشند.

برای شروع کار در بازار فارکس روی کلمه لینک کلیک کنید.

برای دریافت PDF آشنایی با تحلیل سنتیمنت روی لینک کلیک کنید.

بازار فارکس هم از تحلیل سنتیمنت بی نسیب نیست. افراد در این بازار مدام سایت های بزرگ را بررسی می کنند تا درصد خرید و فروش روی جفت ارزها و کالاها را رصد کنند. اگر بدانند که بیشتر افراد سعی در خرید یا فروش جفت ارز دارند در همان جهت سعی می کنند خرید یا فروش انجام دهند.بهترین بروکر فارکس در دنیا بروکر OANDA است که تحلیل سنتمینت کاربران خود را به درستی نمایش می دهد اما معتبرترین بروکرهای فارکس مشغول در بازار ایران، این آمازها را به درستی نشان نمی دهند. بروکر فارکس لایت فارکس در کنار هات فارکس و فارکس تایم از محبوب ترین بروکرهای فارکس بازار ایران هستند که این آمار را از کاربران خود دریغ می کنند.

                                    آشنایی با تحلیل سنتیمنت

ممکن است یک شرکت در شرایط بدی قرار بگیرد و اخباری که پیرامون شرکت وجود دارد حاکی از اتفاقاتی غیر خوشایندی است که منجر به زیان شرکت می شوند. اگر این اخبار فاندامنتال یا بنیادین در بازار به گوش افراد برسد، این حس و حال برای خرید یا فروش در بازار ایجاد شده و همه سعی در فروش سهام خود می کنند. لذا تحلیل فاندامنتال منبع دیگری برای تحلیل سنتیمنت است.