چگونه معامله گران باید از گزارش های COT استفاده کنند؟

شرکت اپل یک “نیاز بازار” را مشاهده می‌کند و تصمیم می‌گیرد که یک ارتش خصوصی سامورایی برای حفاظت از کاربران آسب‌پذیر آیفون ایجاد کند.

در نتیجه، فعالیت‌های معاملاتی آنها می‌تواند موجب حرکات چشمگیری در بازار شود. آنها معمولا میانگین‌های متحرک را دنبال می‌کنند و پوزیشن‌های خود را تا زمان تغییر روند نگاه می‌دارند.

در مقابل معامله‌گران پوششی که علاقمند به کسب سود از فعالیت‌های معاملاتی نیستند، معامله‌گران خطرپذیر برای پول در این بازار هستند و علاقه‌ای به داشتن دارایی اساسی ندارند!

آموزش COT برای قرارداد های آتی

اپل همچنین می‌داند که اگر جفت ارز USD/JPY سقوط کند، باید در پایان ین بیشتری برای شمشیرها بپردازد.

ظاهرا تفنگ‌ها و گلوله‌ها اثری بر زامبی‌ها ندارند. تنها راه نابود کردن آنها قطع کردن سرهایشان است.

اگر جفت ارز USD/JPY پس از سه ماه سقوط کند، سود شرکت در قرارداد آتی، افزایش هزینه در تراکنش وی با سازنده ژاپنی شمشیر را جبران خواهد کرد.

مشخصه کلیدی معامله‌گران پوششی این است که آنها در کف بازار بیشترین تمایل برای خرید و در سقف بازار بیشترین تمایل برای فروش را دارند.

معامله‌گران خطرپذیر بزرگ در بازار قراردادهای آتی نیز بازیگران بزرگی هستند چرا که دارای حساب‌های بسیار بزرگی می‌باشند.

ویروسی در آمریکا شیوع پیدا کرده که مردم را به زامبی تبدیل می‌کند. زامبی‌ها رفتارهای غیرقابل کنترلی انجام می‌دهند مثلا آیفون غریبه‌ها را می‌گیرند تا برنامه‌های مزخرف دانلود کنند!

کاملا هرج و مرج شده است زیرا مردم بدون آیفون‌های محبوب خود گیج و درمانده شده‌اند. پیش از اینکه جامعه دچار فراموشی شود باید این وضعیت متوقف گردد.

مفهوم این مساله چیست؟

1. ثبت نام فارکس

برای محافظت از خودش، یا بهتر بگوییم، برای پوشش دادن در مقابل ریسک ارز، شرکت اپل قراردادهای آتی ین را خریداری می‌کند.

از سوی دیگر، معامله‌گران خطرپذیر کوچک صاحب حساب‌های خُرد کوچک‌تری می‌باشند. اینها شامل صندوق‌های پوششی و معامله‌گران فردی هستند.

 

معامله‌ گران پوششی

به منظور درک بازار معاملات آتی، ابتدا نیاز دارید افرادی را که در این بازار فعالیت می‌کنند بشناسید. بازیگران این بازار را می‌توان به سه گروه اصلی زیر دسته‌بندی نمود:

  1. معامله‌ گران تجاری (معامله‌گران پوششی)
  2. معامله‌ گران غیرتجاری (معامله‌گران خطرپذیر بزرگ)
  3. معامله‌ گران خُرد (معامله‌گران خطرپذیر کوچک)

بسیاری از معامله‌گران خطرپذیر به عنوان دنبال‌کنندگان سرسخت روند شناخته می‌شوند زیرا هنگامی که بازار در یک روند صعودی است، می‌خرند و هنگامی که بازار در یک روند نزولی است، می‌فروشند. آنها به افزایش پوزیشن خود ادامه می‌دهند تا وقتی که حرکت قیمت معکوس شود.

آنها به ضدروند بودن شناخته می‌شوند و معمولا در طرف دیگر بازار قرار دارند. به همین دلیل معمولا نسبت به معامله‌گران پوششی و معامله‌گران تجاری، از موفقیت کمتری برخوردار هستند.

 

معامله‌ گران خطرپذیر کوچک

برای این کار نیاز است که از ژاپن شمشیر سامورایی وارد کنند. تیم کوک، مدیر عامل اپل، با یک سازنده ژاپنی شمشیر سامورایی تماس می‌گیرد که تقاضا دارد در پایان ساخت شمشیرها پس از سه ماه، دستمزد وی به ین ژاپن پرداخت شود.

2. آموزش فارکس

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

3. تقویم اقتصادی فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2093/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-cot-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

با مثالی از زندگی واقعی این موضوع را توضیح می‌دهیم:

با اینحال، وقتی که از روند پیروی می‌کنند، تمایل به تمرکز بالا بر سقف‌ها و کف‌های بازار دارند.

از سوی دیگر اگر جفت ارز USD/JPY پس از سه ماه افزایش یابد، زیان شرکت در قرارداد آتی بوسیله کاهش هزینه پرداخت برای شمشیرهای سامورایی جبران خواهد شد.

معامله‌گران پوششی یا معامله‌گران تجاری آنهایی هستند که می‌خواهند خودشان را در برابر حرکات غیرمنتظره قیمت محافظت کنند. تولیدکنندگان محصولات کشاورزی یا کشاورزانی که می‌خواهند ریسک خود را در قیمت‌های متغیر کالاها پوشش دهند (به حداقل برسانند) بخشی از این گروه می‌باشند.

بانک‌ها یا شرکت‌هایی که به دنبال محافظت از خود در برابر تغییرات ناگهانی قیمت در ارزها یا سایر دارایی‌ها هستند نیز به عنوان معامله‌گران تجاری در نظر گرفته می‌شوند.

 

معامله‌ گران خطرپذیر بزرگ