چگونه دستور حد ضرری بر اساس درصدی از حساب خود قرار دهید

با توجه به مثال بالا می‌توانید ببینید که خطر استفاده از دستورهای حد ضرر درصدی این است که معامله‌گر فارکس را مجبور می‌کنند که دستور حد ضرر خود را در یک سطح قیمت قراردادی بگذارد.

ما هم قبول داریم که این موضوع گیج‌کننده است اما اجازه دهید آن را با یک مثال توضیح دهیم. آیا نِد (Ned) تازه‌کار را از درس اندازه‌گذاری پوزیشن به خاطر دارید؟

برای اینکه ند بتواند در سطح مطلوب ریسک خود بماند، می‌تواند دستور حد ضرری بر روی جفت‌ارز GBP/USD تا 100 پیپ قبل از از دست دادن 2% از حسابش قرار دهد. او اکنون قادر است حد ضرر خود را بر اساس محیط بازار، سیستم معاملاتی، سطوح حمایت و مقاومت و غیره قرار دهد.

این نوع دستورها یا بسیار به نقطه ورود نزدیک خواهند بود (مانند مثال ند تازه‌کار) یا در سطح قیمتی قرار دارند که تحلیل تکنیکال را به حساب نمی‌آورد.

وقتی که درصد ریسک مشخص شد، معامله‌گر فارکس از اندازه پوزیشن خود برای محاسبه فاصله‌ای از نقطه ورود که باید دستور حد ضرر خود را قرار دهد، استفاده می‌کند.

ند ناگهان در سقف قیمت به سطح خروج می‌رسد زیرا دستور حد ضرر او بسیار کوچک بود! به غیر از زیان کردن در این معامله، او همچنین شانس به دست آوردن بیش از 100 پیپ را از دست داد!

درصد ریسک می‌تواند از یک معامله‌گر به معامله‌گر دیگر متفاوت باشد. معامله‌گران تهاجمی‌تر تا 10% از حساب خود را ریسک می‌کنند در حالیکه آنهایی که کمتر تهاجمی هستند معمولا کمتر از 2% در هر معامله ریسک می‌کنند.

شما همواره باید دستور حد ضرر خود را مطابق با محیط بازار یا قوانین سیستم خود قرار دهید نه به اندازه مقداری که حاضر هستید زیان کنید.

در این مورد، ند باید با کارگزار فارکسی کار کند که امکان می‌دهد به صورت میکرو یا حتی اندازه لات‌های سفارشی معامله نماید. در یک هزار واحد از جفت‌ارز GBP/USD، هر پیپ 0.10 دلار ارزش دارد.

در 10 هزار واحد از جفت‌ارز GBP/USD، ارزش هر پیپ 1 دلار است و 2% از حساب او برابر با 10 دلار است. بنابراین، بزرگترین حد ضرری که ند می‌تواند قرار دهد 10 پیپ می‌باشد. پس او در این معامله حد ضرر خود را در نرخ 1.5630 قرار می‌دهد.

بگذارید ببینیم پس از آن چه اتفاقی می‌افتد.

احتمالا می‌دانید که می‌توانید دستور حد ضرر خود را درست در سطحی قرار دهید که قیمت می‌تواند در آن برگردد و در جهت مطلوب شما حرکت کند (چه کسی این موضوع را قبلا ندیده؟). اما از آنجاییکه دیگر به سطح خروج رسیده‌اید، قادر نخواهید بود آن پیپ‌ها را به جیب بزنید!

اشتباه است!!!

تعیین حد ضرر با استفاده از اتفاقات محیط

اجازه دهید با ابتدایی‌ترین نوع دستور حد ضرر شروع کنیم: دستور حد ضرر برپایه درصد.

ند تازه‌کار یک حساب مینی با 500 دلار موجودی دارد و حداقل حجمی که می‌تواند معامله کند 10 هزار واحد است. با توجه به اینکه ند تازه‌کار می‌بیند سطح مقاومت در نرخ 1.5620 حفظ شده است، وی تصمیم می‌گیرد که جفت‌ارز GBP/USD را معامله کند.

ند بر اساس قوانین مدیریت ریسکش، بیشتر از 2% از حسابش را در هر معامله ریسک نخواهد کرد.

4. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2733/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AD%D8%AF-%D8%B6%D8%B1%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF

1. ثبت نام فارکس

به این می‌گویند معامله‌گری خوب، درست است؟

یک معامله‌گر دستور حد ضرری را قرار می‌دهد که مطابق با طرح معاملاتی وی باشد.

اما جفت‌ارز GBP/USD بیش از 100 پیپ در یک روز حرکت می‌کند! او می‌تواند به آسانی با کوچکترین حرکت GBP/USD به سطح خروج برسد. به دلیل محدودیت‌های تعیین شده برای پوزیشن در حساب معاملاتی وی، ند دستور حد ضرر خود را به جای شرایط معلوم بازار جفت‌ارز GBP/USD، فقط بر اساس مقداری که حاضر است زیان کند قرار می‌دهد.

خوب است، مگر نه؟

حد ضرر

حد ضرر

3. تقویم اقتصادی فارکس

2. آموزش فارکس

راه‌حل ند این است که به دنبال کارگزاری باشد که با سبک معاملاتی او و سرمایه اولیه‌اش متناسب باشد.

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

این دستور از بخش از پیش تعیین شده‌ای از حساب معامله‌گر، مثلا 2%، استفاده می‌کند که معامله‌گر حاضر است در یک معامله بر روی آن ریسک کند.

شرط می‌بندیم که اکنون با خود می‌اندیشید “این اصلا منطقی نیست. من فکر می‌کنم که شما گفتید ما باید ریسک را مدیریت کنیم.”