چگونه در بازار ارزدیجیتال استراتژی معاملاتی خودتان را ایجاد کنید؟

این استراتژی اختیاری در ترید ارزدیجیتال نقطه شروع خوبی برای بیشتر تازه‌کارهاست چون:

  • انعطاف‌پذیر است و می‌تواند در هر بازاری و نه فقط بازار ارز دیجیتال، استفاده شود و سازگار با محیط‌های متغیر است و می‌تواند در هر محیطی اعمال شود.
  • این استراتژی به دنبال ترندها است. ترندها نحوه ایجاد ستاپ‌های معاملاتی برگشت به ریسک است و معمولا هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا توسعه و اجرا شود.
  • معامله در بازه‌های زمانی میان‌مدت تا طولانی‌مدت به این معناست که زمان کمتری جلوی صفحه نمایش است و کارمزد تراکنش‌ها را به حداقل می‌رساند و این می‌تواند سود شما را کاهش دهد یا ضررتان را بیشتر کند.
  • این تمرین عالی برای یادگیری شناسایی کاتالیزورها و محرک‌های پرایس اکشن (خرد و کلان) است که به ارتقای مهارت‌های پیش‌بینی بازار شما کمک می‌کند.

فرآیندی که من با شما به اشتراک می‌گذارم را می‌توان یک استراتژی معاملاتی اختیاری با تمرکز بر بازه‌های زمانی میان‌مدت تا بلندمدت دانست.

مهارت‌هایی که به محض اینکه آنها را یاد گرفتید، اگر چیز دیگری را پیدا کنید که برای شما بهتر کار می‌کند، می‌تواند در انواع دیگر استراتژی‌های معاملاتی نیز اعمال شود.

این فرآیند ایجاد استراتژی معاملاتی چیست؟

اما من فکر می‌کنم فرآیندی را که پیشنهاد می‌کنم، مبنایی قوی برای یادگیری مهارت‌های خاص موردنیاز برای یک معامله‌گر را فراهم می‌کند.

همان طور که روزانه تمرین می‌کنید تا با استفاده از این فرآیند معاملاتی تجربه کسب کنید، باید در طول زمان توانایی‌تان برای پیش‌بینی حرکت بازار را هم ارتقا بدهید.


منبع: https://iranbroker.org/how-to-build-your-own-crypto-trading-strategy

فرآیندی که پیشنهاد می‌کنم الگویی است که می‌توانید از آن برای طراحی فرآیند معاملاتی‌تان استفاده کنید.

نکته آخر مهم است چون پیش‌بینی حرکت بازار یکی از مهارت‌های خاص یک معامله‌گر است.

این فرآیند را می‌توان به چهار مرحله تقسیم کرد:

  1. از تحلیل بنیادی استفاده کنید تا به شما کمک کند ارزهای دیجیتالی را پیدا کنید که ایده‌های معاملاتی بالقوه برای خرید یا فروش هستند.
  2. وقتی که سوگیری جهت‌دار خود را تعیین کردید (پوزیشن لانگ در مقابل پوزیشن شورت)، از تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن برای پیدا کردن فرصت‌های بالقوه ورود استفاده کنید.
  3. یک پلن مدیریت ریسک و معامله ایجاد کنید که شامل قیمت‌های ورود و خروج باشد و شامل پوزیشن سایز و نحوه برخورد با سناریوهای مختلف بازار باشد.
  4. ژورنال معاملاتی‌تان را قبل، در حین و بعد از معامله نگه دارید. یادداشت‌های‌تان را مرور کنید و ببینید آیا چیزی هست که باید یاد بگیرید و یا لازم است تغییری در روند معاملاتی‌تان بدهید.

چرا این فرآیند مفید است؟

من برای کسانی که در دنیای معامله‌گر یا تریدر تازه‌کار هستند، یک فرآیند ساده برای ایجاد یک استراتژی معاملاتی را پیشنهاد می‌دهم. شما با این فرآیند و با استفاده از اصولی که در درس قبلی یاد گرفتید، می‌توانید بازار را تحلیل کنید، ایده‌های معاملاتی ایجاد کنید، و تریدهای جهت‌دار و کم‌خطر داشته باشید.

استراتژی‌های دیگر نیز می‌توانند برای تازه‌کارها مفید باشند به شرط اینکه تریدر مهارت‌های دیگری مثل تحلیل درون‌زنجیره‌ای (on-chain) یا برنامه‌نویسی سیستم‌های معاملاتی را تا حدودی بلد باشد.

نقطه مقابل معاملات اختیاری، «ترید خودکار» یا «ترید مکانیکی» است که در آن همه قوانین معاملاتی کاملا مدون هستند، اختیار شما چندان تأثیری در این سیستم معاملاتی ندارد چون همه تصمیم‌های معاملاتی را قوانین از پیش تعیین شده می‌گیرد.

لازم نیست همیشه یک حرکت را قبل از موفقیت انجام دهید، اما اگر بتوانید، شانس موفقیت‌تان را چند برابر می‌کنید چون در این صورت معاملات‌تان نسبت ریوارد به ریسک مطلوب‌تری دارد.

ترید اختیاری به این معناست که از داوری و شهود خودتان به عنوان بخشی از فرآیند معامله استفاده کنید.

این به آن معنا نیست که فرآیندهای دیگر بد هستند، بلکه شاید فرآیندهای دیگر برای مبتدیان ایده‌آل نباشند چون بسیاری از آن فرآیندها مستلزم مهارت‌های دیگر (مثل مهارت‌های کدنویسی، آماری و ریاضی) و زمان بیشتری برای یادگیری و کسب مهارت هستند.

Dlc horizon forbidden west شامل قبیله های جدید می شود | ictnn شبکه خبری.