چگونه با معاملات انتقالی در بازار فارکس به سود برسیم

در اینجا مثالی از یک جفت ارز آورده شده است که 4.4% تفاوت نرخ بهره بر اساس نرخ‌های بهره سپتامبر 2010 ارایه می‌دهد:

آموزش معامله با بهره شبانه

اگر جفت ارز AUD/JPY را بخرید و آن را برای یک سال نگاه داشته باشید، یک “انتقال مثبت” از +4.40% به دست می‌آورید.

اگر جفت ارز AUD/JPY را فروخته و آن را برای یک سال نگاه داشته باشید، یک “انتقال منفی” از -4.40% به دست خواهید آورد.

یادآوری می‌کنیم که این یک مثال کلی در مورد نحوه عملکرد معامله انتقالی است.

او به جای اینکه بیرون رفته و هدیه تولدش را صرف خرید بازی‌های کامپیوتری و پوستر ستاره‌های پاپ کند، تصمیم می‌گیرد که آن را برای روز مبادا پس‌انداز نماید. بنیامین به بانک محلی می‌رود تا یک حساب پس‌انداز باز کند. رئیس بانک به او می‌گوید: “بنیامین ، به حساب پس‌انداز تو سالیانه 1% سود تعلق می‌گیرد. آیا این فوق‌العاده نیست؟”

بنیامین صبر کرده و با خود می‌اندیشد “با نرخ 1%، حساب من در طول یک سال 100 دلار نصیب من خواهد کرد.”

بنیامین جفت ارزی را پیدا می‌کند که تفاوت نرخ بهره آن مثبت 5% در یک سال است و 100.000 دلار از این جفت ارز را خریداری می‌کند. از آنجایی که بروکر او فقط به واریز 1% از ارزش معامله نیاز دارد، آنها 1.000 دلار را به عنوان سپرده احتیاطی مسدود می‌کنند (اهرم افزایش سرمایه 100:1). بنابراین بنیامین 100.000 دلار از جفت‌ارزی را در اختیار دارد که دارای 5% سود سالیانه است.

سوالی در این مورد ندارید؟ نه؟ می‌دانستیم که سریع یاد می‌گیرید!

کارگزارها معامله شما را بسته و دوباره باز می‌کنند و سپس بر اساس تفاوت نرخ بهره شبانه بین دو ارز، شما را بدهکار/بستانکار می‌کنند. این هزینه “انتقال” یک معامله به روز بعد می‌باشد.

به دلیل اهرم افزایش سرمایه 100:1، این امکان وجود دارد که بنیامین 50% در طول یک سال بر روی 10.000 دلار اولیه خود به دست آورد.

چیزی که معامله انتقالی را در بازار جفت ارز فارکس متمایز می‌کند این است که پرداخت‌های بهره در هر روز معاملاتی بر روی معامله شما انجام می‌شود. از لحاظ تکنیکال، همه معامله‌ها در پایان روز در بازار جفت‌ارزهای فارکس بسته می‌شوند. فقط اگر معاملهی را تا روز بعد نگاه داشته باشید، روی دادن این مساله را نمی‌بینید.

در بازار فارکس، ارزها به صورت جفت‌ارز معامله می‌شوند. برای مثال، اگر شما جفت ارز USD/CHF را بخرید در واقع به صورت همزمان در حال خرید دلار آمریکا و فروش فرانک سوئیس هستید.

خوب، 3 احتمال به شرح زیر وجود دارد:

  1. ارزش معامله کم می‌شود. ارزش جفت ارز خریداری شده توسط بنیامین سقوط می‌کند. اگر ضرر بوجود آمده، حساب را تا مقدار کنار گذاشته شده به عنوان سپرده احتیاطی کاهش دهد، آنگاه معامله بسته شده و تمام چیزی که در حساب باقی می‌ماند، همان سپرده احتیاطی (1.000 دلار) است.
  2. جفت ارز در پایان سال با همان نرخ بهره به پایان می‌رسد. در این حالت، بنیامین هیچ سود و زیانی روی معامله خود نداشته است اما 5% بهره روی معامله 100.000 دلاری خود کسب کرده است. یعنی اینکه با بهره بدست آمده به تنهایی 5.000 دلار روی حساب 10.000 دلاری خود سود به دست آورده است. این معادل 50% سود است! عالی!
  3. ارزش معامله زیاد می‌شود. جفت ارز خریداری شده توسط بنیامین به شدت صعود می‌کند! بنابراین نه تنها حداقل 5.000 دلار به عنوان بهره روی معامله خود کسب می‌کند، بلکه سود ناشی از افزایش جفت ارز را نیز به دست می‌آورد! این هدیه خوبی برای جشن تولد بعدی او خواهد بود!

اکنون زمان پرداختن به مهمترین بخش از این مبحث است: ریسک معامله انتقالی.


منبع: https://boorsa.org/post/2188/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%85

اگر بنیامین به مدت یک سال هیچ کاری انجام ندهد، چه اتفاقی برای حساب وی خواهد افتاد؟

درست مانند مثال درس قبلی، شما روی معامله ارزی که می‌فروشید بهره پرداخت کرده و از معامله ارزی که می‌خرید، بهره دریافت می‌کنید.

معامله انتقالی چیست؟

طبیعتا اگر جفت ارز AUD/JPY را بفروشید، عکس این حالت عمل خواهد کرد:

تولد بنیامین است و پدربزرگ و مادربزرگ او که آدم‌های شیرین و سخاوتمندی هستند، به او 10.000 دلار به عنوان هدیه می‌دهند!

بنابراین بنیامین با مهربانی به رئیس بانک پاسخ می‌دهد “سپاسگزارم، اما فکر می‌کنم پولم را جای دیگری سرمایه‌گذاری خواهم کرد.”

میزان اهرم افزایش سرمایه (لوریج) فراهم شده توسط کارگزاران فارکس، معامله انتقالی را در بازار جفت‌ارز فارکس بسیار محبوب کرده است. بیشتر معاملات فارکس مبتنی بر سپرده احتیاطی (مارجین) می‌باشد به این معنی که شما باید تنها مقدار کمی از معامله را قرار دهید و بقیه آن را کارگزار تامین می‌کند. بسیاری از بروکرها تنها مقدار کمی در حد 1% یا 2% را تقاضا می‌کنند. چه معامله‌ای!

برای این مثال نگاهی به “بنیامین”، معامله‌گر تازه‌کار فارکس، می‌اندازیم.

آموزش معامله با بهره شبانه

اجازه دهید نگاهی به یک مثال کلی داشته باشیم تا نشان دهیم این موضوع چقدر می‌تواند عالی باشد.

“افتضاح است!”

از آنجایی که بنیامین پسر باهوشی است، مطالب مدرسه فارکس را خوانده و راه بهتری را برای سرمایه‌گذاری پولش می‌شناسد.

بنیامین بسیاری از سیستم‌های معاملاتی (از جمله معامله انتقالی) را به صورت آزمایشی (دمو) به مدت یک سال امتحان کرده است و درک خیلی خوبی از نحوه عملکرد معامله‌گری در فارکس دارد. او یک حساب واقعی باز کرده، 10.000 دلار هدیه تولدش را در آن واریز نموده و طرح معاملاتی خود را اجرایی می‌کند.