چگونه این الگو ما را به سود می رساند

 

حال اجازه دهید به یک مثال دیگر از تشکیل  گُوه افزایشی نگاهی بیاندازیم. تنها  در این زمان , این همانند یک سیگنال  استمرار  نزولی  عمل می کند.

گُوه ها میتوانند بعنوان الگوهای  ادامه دار بودن (استمرار) و یا معکوس شدن در نظر گرفته شوند.

گُوه صعودی

آموزش الگوی گُوه

 به بیان دیگر، مورد مهم این است که، وقتی شما این الگوی نمودار معامله فارکس را  هدف قرار میدهید،  شما  با سفارش‌های ورود خود آماده هستید!

اگر یک گُوه افزایشی پس از روند صعودی تشکیل شود, این معمولا یک الگوی معکوس نزولی است.

آیا آنچه ما تاکنون آموختیم الگوهای نمودار  زبان شمعدان ژاپنی است ؟

 آنها قیمت را به سمت پایین  تا شکستن خط معامله تحت فشار قرار  دادند، که نشان میدهد که روند نزولی ممکن است در روی کارتها باشد.

شما تنها سه قدم تا ورود به دنیای فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

از سوی دیگر، اگر این در حین روند نزولی تشکیل شود، میتواند نشان دهنده یک  استمرار حرکت به سمت پایین باشد.

2. آموزش فارکس صفر تا صد

آموزش الگوی گُوه

بعنوان سیگنال ادامه، این؛ در حین روند صعودی رخ میدهد، که نشان میدهد که کنش صعودی قیمت دوباره از سر گرفته خواهد شد. بر خلاف ِ  گُوه صعودی، گُوه سقوط کننده( نزولی) ، یک الگوی نموداری صعودی میباشد.

اجازه دهید به مثالی توجه کنیم که در آن یک گُوه نزولی(در حال سقوط) بعنوان سیگنال استمرار در نظر گرفته میشود. همانگونه که قبلا ذکر شد، وقتی گُوههای نزولی در حین روند صعودی تشکیل میشوند، این معمولا بدین معناست که روند ، بعدا، دوباره از سر گرفته میشود .

آموزش الگوی گُوه

با تثبیت قیمت، ما میدانیم که یک  موج بزرگ در راه است، پس میتوانیم یک breakout (شکست به بیرون) را در  بالا یا پایین را  انتظار داشته باشیم .

ببینید قیمت چگونه یک حرکت به سمت پایین خوب را ایجاد کرد که دارای ارتفاع مشابهی با  گُوه است؟

درست مانند سایر الگوهای نموداری معامله گری فارکس که قبلا در باره آنها بحث کردیم، حرکت قیمت پس از شکست به بیرون  ، دارای بزرگی تقریبی  مشابه با ارتفاع  شکل میباشد.

در این مثال، گُوه در حال سقوط بعنوان سیگنال معکوس در نظر گرفته میشود. پس از روند نزولی، سقف قیمت پایین تر و کف قیمت های پایینتری را ایجاد خواهد کرد.

به بیان ساده تر، گُوه صعودی منجر به روند نزولی میشود، که بدین معناست که این یک  الگوی نموداری نزولی است!.

گُوه نزولی

در این مورد، قیمت در  بخش زیرین شکست و روند نزولی ادامه یافت. به این دلیل است که با نام سیگنال استمرار yo نامیده میشود!

 

آموزش الگوی گُوه

در این اولین مثال، یک گُوه صعودی در انتهای روند صعودی تشکیل شد. توجه کنید که چگونه کنش قیمت در حال تشکیل سقف قیمت های  جدید است، اما در  آهنگ خیلی آهسته تری نسبت به زمانی که قیمت, کف قیمت های بالاتری را میساخت.

 

آموزش الگوی گُوه

یک گُوه در حال افزایش (صعودی) وقتی تشکیل می شود که قیمت بین خطوط مقاومت و حمایت با شیب رو به بالا تثبیت شود.

درست مانند گُوه در حال صعود،  یک گُوه در حال سقوط میتواند به صورت سیگنال بازگشتی( معکوس) یا  ادامه دار  باشد.

آموزش الگوی گُوه

آموزش الگوی گُوه

 

بمحض شکستن در بالای گُوه، جفت ارز، یک حرکت صعودی خوب را ایجاد نمود که تقریبا معادل با ارتفاع صورت بندی (شکل) میباشد. در این مورد، قیمت دوباره فراتر از ان هدف ، به سمت اندکی pip بیشتر رفت!

اگر بخواهید pip های بیشتری بگیرید، میتوانید بخشی از سود خود را در آن هدف ، با بستن بخشی از پوزیشن خود قفل کنید  ، سپس اجازه دهید بقیه پوزیشن شما بکار خود، مسلط شود.

اگر ما در بالای خط روند نزولی که اتصال دهنده سقف قیمت های جفت ارز میباشد، سفارش ورود بدهیم، ما قادر خواهیم بود در روند صعودی قوی وارد شویم و چند pip را بگیریم! یک هدف در صعودی خوب، ارتفاع صورت بندی (شکل) گُوه خواهد بود.

این شبیه این است که  جفت ارز برای داشتنِ حرکت قوی، در حال احیا شدن است. به کدام راه خواهد رفت؟

3. دنبال کردن اخبار از تقویم اقتصادی فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/1618/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C-%DA%AF%D9%8F%D9%88%D9%87-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88-%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF

در اینجا، شیب خط حمایت نسبت به شیب خط مقاومت ، تند تر(بیشتر) است. این نشان میدهد که کف قیمت‌های بالاتر، سریعتر از سقف قیمت‌های بلندتر تشکیل می‌شوند و این منجر به  تشکیل (صورت‌بندی) گُوه مانند میشود، که درست در جایی است که الگوی نمودار ، نام خود را از ان گرفته است!

توجه کنید چگونه خط روند نزولی که اتصال دهنده سقف قیمت ها است، نسبت به خط روند اتصال دهنده کف قیمت‌ها تیز تر است.

گُوه ها، نشانه یک توقف در روند جاری را علامت هستند. وقتی شما با این صورت بندی (شکل) مواجه میشوید، این نشان میدهد که معامله گران فارکس هنوز در حال تصمیم  گیری در باره این هستند که در حرکت بعدی، جفت ارز را به کجا ببرند.

یک گُوه افزایشی که پس از روند صعودی تشکیل شد که معمولا منجر به بازگشت ( معکوس شدن) ( روند نزولی) میکند در حالیکه گُوه افزایشی که در حین روند نزولی تشکیل شده ، معمولا منجر به استمرار( روند نزولی) میشود.

1. ثبت نام فارکس

 

نگاه کنید که قیمت چگونه بالا میشکد و آماده رفتن به بالاتر میشود؟

در این مورد، قیمت برای مدت کمی پس از شروع دوباره قوی، تثبیت شد. این میتواند بدین معنا باشد که خریداران به سادگی توقف کرده اند تا نفس گیری کنند و شاید افراد بیشتری را برای پیوستن به این روند استخدام کرده باشند.

بعنوان یک سیگنال معکوس، این ؛ در انتهای روند نزولی تشکیل میشود، که نشان میدهد یک روند صعودی در ادامه وجود خواهد داشت.

همانگونه که مشاهده میکنید، قیمت قبل از تثبیت  از روند نزولی آمد و در حال ترسیم سقف قیمت های بالاتر و حتی کف قیمت‌های بالاتر است. 

آموزش الگوی گُوه

 نگاه کنید که چگونه قیمت در سمت پایین شکست؟ این بدین معناست که معامله گران فارکس بیشتری وجود دارند که نسبت به انجام خرید، مجبور به فروش هستند!