چه چیزهایی در بازار فارکس معامله می‌شوند؟

برای بررسی اخبار بازار فارکس و ارز دیجیتال به فارکس فکتوری فارسی سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/70/%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%86%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

EUR

استرالیا

از آنجاییکه شما چیزی را به صورت ملموس نمی‌خرید، معاملات فارکس می‌توانند گیج کننده باشند.

Cable


Kiwi
ژاپن

Loonie


Buck


معتبرترین بروکرهای فارکس در دنیا از این نمادها استفاده می کنند.ممکن است بهترین بروکر فارکس دنیا که OANDA است همه این نماد ها را نداشته باشد اما هر بروکر با توحه به قراردادهای خود از این نمادها استفاده می کند. بروکر فارکس کاملی در بازار ایران وجود ندارد که تمام سهام ها را داشته باشد و به طور کلی معامله سهام برای ایرانیان توسط برخی بروکرها محدود شده است. برای آغاز کار در بازار فارکس حتما دری یکی از بروکرهای  فارکس لایت فارکس، هات فارکس و فارکس تایم ثبت نام کنید.

CHF

ایالات متحده آمریکا

نماد ارزها در بازار فارکس همیشه از 3 حرف تشکیل شده‌اند که دو حرف اول نام کشور و حرف سوم نام واحد پول آن کشور را نشان می‌دهند.

بازار فارکس

CAD

کشور

همچنین لازم به ذکر است که “buck” تنها نام مستعار دلار آمریکا (USD) نیست. این عبارات نیز نام‌های مستعار این ارز می‌باشند: greenbacks، bones، benjis، benjamins، cheddar، loot، scrilla، cheese، bread، moolah، dead presidents و cash money.

خرید ارز را به عنوان خرید یک سهام در یک کشور خاص تصور کنید، مانند خریدن سهام یک شرکت. قیمت یک ارز در بازار فارکس معمولا بازتاب مستقیمی از عقیده بازار در مورد سلامت حال و آینده اقتصاد مربوطه‌اش می‌باشد.

Yen


دلار

Aussie


USD

Swissy


Fiber


اعضاء اتحادیه اروپا

آیا می‌دانید در کشور پرو عبارت Coco نیز نام مستعار دلار آمریکا می‌باشد؟ این عبارت نامی خودمانی برای Jorge (معادل اسپانیایی George) است که به تصویر جورج واشنگتن (George Washington) بر روی اسکناس 1 دلاری اشاره دارد.

 

در معاملات فارکس، وقتی شما یک ارز مثلا ین ژاپن را می‌خرید، اساسا یک “سهم” در اقتصاد ژاپن را خریداری کرده‌اید. شما در حال شرط‌بندی بر روی این موضوع هستید که اقتصاد ژاپن در وضعیت خوبی قرار دارد و با گذر زمان بهتر نیز خواهد شد. زمانی که آن “سهام” خریداری شده را می‌فروشید، به صورت خوشبینانه معامله خود را با سود به پایان خواهید رساند.به طور کلی، نرخ مبادله یک ارز در مقابل سایر ارزها بازتاب شرایط اقتصاد آن کشور در مقایسه با اقتصاد کشورهای دیگر در بازار فارکس می‌باشد. هنگامی که شما از این مدرسه فارکس فارغ‌التحصیل شوید، اشتیاق زیادی برای آغاز کار با ارزها خواهید داشت.نکات ریز و درشتی در مورد خرید سهام وجود دارد که در آموزش بورس به آن پرداخته می شود. مشترکات زیادی بین بورس و فارکس وجود دارد اما شخصی که آموزش فارکس را پشت سر بگذارد راحت تر می تواند در هر دوبازار معامله کند. قسمت تکنیکال استراتژی فارکس شما نیازی به تغییر ندارد. تنها قسمت فاندامنتال است که تفاوت این دو بازار را رقم می زند.

ارزهای اصلی

نام مستعار


ین

پاسخ ساده این است: پول.

دلار

AUD

دلار

کانادا

یورو

فرانک

دلار

نیوزیلند

NZD

پوند

 

سوئیس

واحد پول

بریتانیای کبیر

JPY

 

 

GBP

به عنوان مثال NZD را در نظر بگیرید. دو حرف NZ مخفف New Zealand و حرف D نشان‌دهنده Dollar می‌باشد.ارزهای ذکر شده در جدول فوق “ارزهای اصلی” نامیده می‌شوند زیرا ارزهایی هستند که دارای گسترده‌ترین معاملات می‌باشند.