چه زمانی می‌توانید در فارکس معامله کنید: بازار توکیو

Tokyo


57


در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی که باید در مورد بازار توکیو بدانید ذکر می‌شوند:

  •  عملکرد تنها به سواحل ژاپن محدود نمی‌شود. هزاران مورد از معاملات بازار بورس بین المللی (فارکس) در دیگر نقاط مالی مانند هنگ کنگ، سنگاپور و سیدنی صورت می‌گیرند.
  • شرکت کنندگان اصلی بازار در طول بازار توکیو شرکت های تجاری (صادرکنندگان) و بانک‌های مرکزی می باشند. به یاد داشته باشید، اقتصاد ژاپن به شدت وابسته به صادرات است و چنانکه چین نیز یک فعال بزرگ تجاری به شمار می‌رود، معاملات بسیاری وجود دارند که به صورت روزانه انجام می‌گیرند.
  • گاهی اوقات ممکن است نقدینگی بسیار اندک باشد. زمانی‌هایی وجود خواهد داشت که انجام معاملات در آن دوره مثل ماهیگیری خواهد شد – ممکن است مجبور باشید قبل از گرفتن طعمه تا مدت‌ها  صبر کنید.
  • این بیشتر احتمال دارد که جنبش‌هایی قوی‌تر در جفت ارزهای آسیایی و اقیانوسيه مانند AUD/USD و NZD/USD به نسبت جفت ارزهای خارج از آسیا و اقیانوسيه مانند GBP/USD مشاهده کنید.
  • در زمان اندک بودن حجم نقدینگی، اکثر جفت ارزها ممکن است در یک محدوده ثابت بمانند. این امر فرصت برای معاملات روزانه کوتاه یا معاملات شکست بالقوه نرخ، بعداً در روز را فراهم می کند.
  • بسیاری از اقدامات در آغاز بازار صورت می‌گیرد، زمانی که داده های اقتصادی بیشتری منتشر می‌شود.
  • نوسانات در بازار توکیو می‌تواند شرایط را برای بقیه روز تنظیم کند. معامله گران در بازارهای بعدی، برای کمک به سازماندهی و ارزیابی استراتژی‌هایی که باید در بازاری دیگر اتخاذ کنند، به آن چه در طول بازار توکیو اتفاق می‌افتد نگاه می‌کنند.
  • به طور معمول، پس از نوسانات عظیم در بازار نیویورک قبلی، ممکن است در طول بازار توکیو شاهد تثبیت نرخ باشید.

با کدام جفت ارزها باید معامله انجام دهید؟

این امر نباید بیش از حد تعجب آور باشد، چرا که ین ژاپن سومین ارز پر معامله بوده، و در 16.50٪ از تمام معاملات بورس بین المللی (فارکس) شرکت دارد. به طور کلی، در حدود 21٪ از تمام معاملات بورس بین المللی (فارکس) در این ساعات معاملاتی صورت می‌گیرند.

65


شایان ذکر است که ژاپن سومین مرکز بزرگ معاملات در بازار بورس بین المللی (فارکس) در جهان می‌باشد.

توجه داشته باشید که چین نیز یک ابر قدرت اقتصادی است، پس مادامی که اخبار از چین منتشر می‌شود، باعث ایجاد نوسانات در حرکت نرخ می‌گردد. همچنانکه استرالیا و ژاپن به شدت به تقاضای چین متکی هستند، با ورود داده‌های چین می‌توان جنبش بیشتری در جفت ارزهای دلار استرالیا و ین ژاپن دید. 

72


40


54


USD/JPY

58


 

                                                       ساعات کاری بازار توکیو در فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/9/%DA%86%D9%87-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%88

از آنجا که بازار توکیو زمانی است که اخبار از استرالیا، نیوزیلند و ژاپن منتشر می‌شوند، این امر فرصت خوبی برای انجام معامله بر سر اخبار و رویدادها ارائه می‌کند. همچنین، می‌تواند جنبش بیشتری در جفت ارزهای ین وجود داشته باشد زیرا با انجام داد و ستدها در شرکت‌های ژاپنی، حجم زیادی از ارز ین دست به دست می‌چرخد.

39


برای بررسی اخبار بازار فارکس و ارز دیجیتال به فارکس فکتوری فارسی سر بزنید.

 

AUD/JPY

بازار توکیو در فارکس

برای ورود به بازار فارکس مقاله زیر را مطالعه کنید.

زمان معامله در بازار فارکس با بازار بورس فرق می کند. در آموزش بورس توضیح داده شده است که شاید 2 زمان متفاوت برای انجام معاملات وجود دارد اما در آموزش فارکس، زمان خود یک عامل مهم در انتخاب استراتژی فارکس است.ساعت کاری بازار فارکس بسیار منعطف است و شاید فقط تعطیلاتی وجود داشته باشد که معتبرترین بروکرهای فارکس تعطیل باشند. اگر میخواهید در بهترین بروکر فارکس زمان ها را چک کنید به سراغ ثبت نام حساب آزمایشی در بروکر فارکس لایت فارکس، هات فارکس و فارکس تایم بروید.

23


این مقادیر پیپ با استفاده از میانگین داده های گذشته از ماه می 2012 محاسبه شده‌اند. توجه داشته باشید که این‌ها مقادیر مطلق نیستند و می‌توانند بسته به نقدینگی و دیگر شرایط بازار تغییر کنند. همچنین، محدوده بازار برای EUR/CHF گنجانده نشده است، زیرا فرانک سوئیس به یورو، در طول دوره در نرخ 1.2000 ثابت شده است.

افتتاح بازار توکیو در ساعت 12:00 نیمه شب به وقت گرینویچ (GMT) آغاز بازار آسیا را نشان می‌دهد. باید توجه داشته باشید که بازار توکیو گاهی اوقات به عنوان بازار آسیا نیز قلمداد می‌شود، زیرا توکیو پایتخت مالی قاره آسیا به شمار می‌رود.

برای آشنایی بیشتر با ساعات کاری بازار توکیو و دانلود PDF روی لینک کلیک کنید.

جفت ارز

USD/CHF

NZD/USD

EUR/JPY

USD/CAD

 توکیو پایتخت مالی قاره آسیا به شمار می‌رود. شایان ذکر است که ژاپن سومین مرکز بزرگ معاملات در بازار بورس بین المللی یا همان فارکس در جهان می‌باشد.

56


GBP/USD

EUR/GBP

 

65


ثبت نام در فارکس

GBP/JPY

30

EUR/CHF

AUD/USD

EUR/USD

در زیر جدول محدوده پیپ بازار آسیا برای جفت ارزهای اصلی را می‌بیند.