چرا AUDUSD رشد های هفتگی را از دست داد؟

اما در ادامه شاهد سخنرانی چند از مقامات فدرال رزرو آمریکا بودیم. مقامات فدرال رزرو آمریکا به سیاست‌های افراطی پولی تأکید داشتند و از ادامه افزایش سریع نرخ بهره حمایت کردند. حتی رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس آمریکا هم گفته که نرخ بهره هنوز به سطحی نرسیده که بتواند جلوی فشارهای تورمی را بگیرد.

بانک رزرو استرالیا در روز ششم دسامبر در رابطه با نرخ‌های بهره تصمیم خواهد گرفت. بازار انتظار دارد که بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را ۰٫۲۵ واحد درصد بالا ببرد.

این در حالی است که فدرال رزرو آمریکا در روز ۱۴ دسامبر نشست تعیین نرخ بهره خود را برگزار خواهد کرد و بازار انتظار افزایش ۰٫۵۰ واحد درصدی نرخ بهره را دارد. این یعنی واگرایی نرخ‌های بهره به نفع دلار آمریکا و به ضرر دلار استرالیاست. انتظار می‌رود که تفاوت بازدهی اوراق استرالیا و آمریکا محرک اصلی جفت ارز AUDUSD در هفته پیش رو باشد.

بازار فارکس – پیش بینی بزرگان بازار فارکس از آینده جفت ارز AUDUSD


منبع: https://iranbourseonline.info/234607/faw/%DA%86%D8%B1%D8%A7-audusd-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%9F

یکشنبه 29 آبان 1401 – 8:58

بازارهای مالی در واکنش به سخنرانی مقامات فدرال رزرو آمریکا سقوط کردند. دلار آمریکا تقویت شد و بازار سهام سقوط کرد. در نتیجه جفت ارز AUDUSD هم بعد از جهش‌های اولیه، هفته را در محدوده منفی به پایان رساند.

آینده نرخ‌های بهره استرالیا و آمریکا

هفته گذشته دلار استرالیا توانست در برابر دلار آمریکا جهش کند و به بالاترین سطح دو ماهه در زیر ۶۸ سنت برسد. با این حال در پایان هفته، جفت ارز AUDUSD رشدهای اولیه را از دست داد و در محدوده منفی بسته شد.

چرا دلار استرالیا تقویت شد؟

هفته گذشته تمرکز بازار به داده‌های تورمی بخش تولیدی آمریکا بود. بعد از رشد ضعیف شاخص مصرف کننده آمریکا، تورم بخش تولیدی آمریکا هم ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌ها بود. این مسئله باعث تا خوش‌بینی‌ها به عقب‌نشینی فدرال رزرو آمریکا از سیاست‌های تهاجمی تقویت شود.

چرا AUDUSD هفته را در محدوده منفی به پایان رساند؟