چرا معامله در بورس بین المللی: فارکس در برابر سهام

خیر
خیر


بازار بورس بین المللی (فارکس) یک بازار 24 ساعته بدون وقفه است. اکثر بروکرها با خدمات پشتیبانی مشتری 24 ساعته، از ساعت 4:00 بعد از ظهر یکشنبه (به وقت استاندارد شرقی EST) تا ساعت 4:00 بعد از ظهر جمعه (به وقت استاندارد شرقی EST) باز هستند. شما می‌توانید با توانایی انجام معاملات در ساعات بازار آمریکا، آسیا و اروپا، برنامه معاملاتی خود را به دلخواه تنظیم نمائید.

اجرای آتی دستورات بازار

بله

بازار سهام


تحت شرایط عادی بازار معاملات شما بصورت آنی اجرا خواهند شد. تحت این شرایط، معمولاً قیمت نشان داده شده در زمان اجرای دستور بازار شما، قیمتی است که بدست می‌آورید. می‌توانید مستقیماً جدا از قیمت‌های در جریان زمان واقعی دستورات را اجرا کنید.

تا بحال چند مرتبه شنیده‌اید که بطور مثال “صندوق A” در حال فروش “X” یا خرید “Z” است؟ بازار سهام نسبت به خرید یا فروش وجوه عظیم بسیار حساس است.

برای بررسی اخبار بازار فارکس و ارز دیجیتال به فارکس فکتوری فارسی سر بزنید.

به نظر می‌رسد در تقابل میان بازار بورس بین المللی (فارکس) و سهام، کارت امتیازات بین آقای فارکس و آقای سهام، پیروزی آقای فارکس را آن هم با اختلافی زیاد نشان می‌دهد! آیا با آقای آتی (قراردادهای آتی) هم همین گونه است؟

تحلیلگران و شرکت‌های کارگزاری شانس اندکی برای کنترل بازار دارند

بله

 

ثبت نام در فارکس

بازار 24 ساعته

خیر


بازار بورس بین المللی (فارکس)، به عنوان بازار اصلی، میلیاردها بازده برای بانک‌های جهان بوجود می‌آورد و برای بازارهای جهانی یک ضرورت بشمار می‌رود. تحلیلگران در فارکس تأثیر بسیار اندکی روی نرخ مبادلات دارند؛ آن‌‌ها تنها بازار فارکس را تحلیل می‌کنند.
عرضه‌های اولیه عمومی (IPO) هم برای شرکت‌های سهامی عام و هم برای شرکت‌های کارگزاری تجارت بزرگی بشمار می‌روند. روابط بطور متقابل سودمند هستند و تحلیلگران برای شرکت‌های کارگزاری که شرکت‌های دیگر را به عنوان مشتری احتیاج دارند، کار می‌کنند. احتیاجات متقابل هرگز پایان نمی‌یابند.

معامله فروش بدون چشم‌انداز مثبت

اجرای آنی دستورات بازار

در معامله ارز، ده‌ها نوع ارز معامله می‌شود، اما اکثرا در بازار بورس بین المللی (فارکس) چهار جفت ارز اصلی را معامله می‌کنند. آیا تحت نظر داشتن چهار جفت ارز بسیار ساده‌تر از هزاران شرکت نیست؟

برای دریافت PDF مقایسه بازار فارکس با بازار بورس جهانی روی لینک کلیک کنید.

بله

به خاطر داشته باشید که در بازار بورس بین المللی (فارکس) بسیاری از بروکرها دستورات ورودی، حدی و توقف را تحت شرایط عادی بازار تضمین می‌کنند. انجام معامله در طی هجوم موجودات فضایی از آنسوی فضا به عنوان شرایط “عادی بازار” بشمار نمی‌رود. اجرای دستورات در اکثر اوقات آنی هستند، اما تحت شرایط بازار با نوسانات غیر عادی مانند حمله مریخی‌ها، ممکن است اجرای دستورات دچار تأخیر شود.

بله

بازار 24 ساعته فارکس

خیر

بعضی وقت ها نیازی نیست خیلی عمیق فکر کنید. تفاوت ها مشخص و واضح است. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که در چه زمینه ای بهتر است سرمایه گذاری کنید آموزش بورس یا آموزش فارکس؟ انتخاب استراتژی فارکس راحت تر است یا استراتژی بورس.هیچوقت برای انتخاب دیر نیست. برای پیدا کردن بهترین بروکر فارکس در بازار ایران یا معتبرترین بروکرهای فارکس در جهان فقط یک روز کنار بگذارید. تحقیق کنید و انتخاب کنید. پیشنهاد گروه بورسا به شما این است که در بروکر فارکس لایت فارکس، هات فارکس یا فارکس تایم حتما یک حساب آزمایشی باز کنید.

برای ورود به بازار فارکس مقاله زیر را مطالعه کنید.

بدون واسطه

به آقای فارکس نگاه کنید. او بسیار با اعتماد به نفس و با صلابت است. آقای سهام هیچ شانسی ندارد! این تنها یکی از چندین مزایای بازار بورس بین المللی (فارکس) نسبت به بازار سهام است. در اینجا چند نمونه دیگر آورده شده:

خیر

خیر

                                           مقایسه بازار فارکس با بازار بورس جهانی


منبع: https://boorsa.org/post/6/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85

بر خلاف بازار شاخص‌های سرمایه، در بازار بورس بین المللی که بازار ارز است برای معاملات فروش محدودیتی وجود ندارد. فرصت‌های معامله در بازار ارز بدون در نظر گرفتن نزولی (فروش) یا صعودی (خرید) بودن معامله و یا هر جهتی که بازار در حرکت است، وجود دارند. از آنجا که معامله ارز همواره خرید یک ارز و فروش دیگری را شامل می‌شود، هیچ گونه تمایل ساختاری برای بازار وجود ندارد. پس شما همیشه به معامله در یک بازار نزولی یا صعودی دسترسی دارید.

مزایا

حداقل کارمزد و یا بدون کارمزد

بورس بین المللی (فارکس)

بله

آیا به تازگی تلویزیون تماشا کرده‌اید؟ آیا راجع به یک سهام اینترنتی خاص و یک تحلیلگر از یک شرکت کارگزاری معتبر که متهم به عدم نشر توصیه‌هایش شده، چیزی شنیده‌اید؟ توصیه‌هایی مثل معامله “خرید” انجام دهید، زمانی که سهام به سرعت تنزل دارد. این امر طبیعت این گونه روابط است. مهم نیست که دولت برای دخالت و سست کردن این نوع فعالیت‌ها چه کاری انجام می‌دهد، این داستان همچنان ادامه خواهد داشت.

حداقل کارمزد و یا بدون کارمزد

بدون دستکاری در بازار

بدون واسطه

در سوی دیگر، معامله ارز، غیر متمرکز بوده و به این معنیست که مظنه می‌تواند از دلال‌های مختلف، متفاوت باشد. رقابت بین آن‌ها تا حدی بالاست که شما همواره مطمئن هستید، بهترین معامله را بدست می‌آورید. معامله‌گران بازار بورس بین االمللی (فارکس) دسترسی سریع‌تر و ارزان‌تری را بدست می‌آورند.

برنامه‌های خرید/فروش بازار را کنترل نمی‌کنند

معاملات 24 ساعته

معامله فروش بدون چشم انداز مثبت

مبادلات متمرکز مزایای زیادی را برای معامله‌گر فراهم می‌سازند. هرچند، یکی از مشکلات هر مبادله متمرکز، دخیل بودن واسطه است. وجود هرگونه واسطه‌ میان معامله‌گر و خریدار یا فروشنده سهام یا وسیله مورد معامله، هزینه‌ای در بر دارد. هزینه می‌تواند زمانی یا مالی باشد.

اکثر بروکرهای بازار بورس بین المللی (فارکس) هزینه تراکنش یا کارمزدی اضافی برای معامله ارزها بصورت آنلاین یا از طریق تلفن دریافت نمی‌کنند. هزینه‌های معامله فارکس با توجه به اسپرد اندک، ثابت و کاملاً شفاف از هر بازار دیگری پایین‌تر است. اکثر کارگزاران (بروکرها) برای خدمات خود از طریق تفاوت بین قیمت خرید و فروش (اسپرد) پاداش می‌گیرند.

بله

در معامله ارز، حجم عظیم بازار بورس بین المللی (فارکس)، شانس کنترل یک ارز خاص توسط هر صندوق یا بانکی را ناچیز می‌سازد. بانک‌ها، صندوق‌های تأمینی، دولت‌ها، مؤسسات تبدیل ارز جزئی و افراد با ارزش خالص زیاد تنها برخی از شرکت کنندگان در بازارهای ارز هستند، جایی که نقدینگی بی‌نظیر است.