چرا در فارکس برای معامله، باید به چند تایم فریم توجه کنید؟

چند صد پیپ منفی طول کشید تا بیاموزیم که هر چه تایم فریم بزرگتر باشد، احتمال بیشتری دارد که یک سطح حمایت یا مقاومت مهم نگاه داشته شود.

بیایید نگاهی به نمودار ده دقیقه‌ای جفت ارز GBP/USD در یک جولای 2010 (01/07/2010) در ساعت 8:00 صبح به وقت گرینویچ داشته باشیم. میانگین متحرک ساده 200-SMA را هم روی آن رسم کرده‌ایم که ظاهرا به عنوان سطح مقاومت نگه داشته شده است.

آیا اکنون به اهمیت نگاه کردن به تایم فریم ها چندگانه پی بردید؟

3. تقویم اقتصادی فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/1965/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%85-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

تمام نمودارها در حال نمایش داده‌های قیمت یکسانی بوده‌اند. فقط تایم فریم ها مختلف برای داده یکسانی داشته‌اند.

قوانین این بازی ساده هستند. به یک نمودار نگاه می‌کنید و تصمیم می‌گیرد که آیا وارد معامله خرید شوید یا فروش. آسان است؟ آماده‌اید؟

مثالی از استفاده از تایم فریم ها

این کانال افزایشی در نمودار 4 ساعته حتی به شکل واضح‌تری دیده می‌شود.

در حالیکه قیمت سطح مقاومت را می‌آزماید و یک الگوی دوجی را تشکیل می‌دهد، آیا به نظر می‌رسد که زمان خوبی برای معامله فروش است؟

اگر صرفا از نمودارهای 15 دقیقه‌ای استفاده کنیم، اتفاقات بالا روی می‌دهند.

هنگامی که روی نمودار 15 دقیقه‌ای، بازار متوقف شد یا حرکتش معکوس گردید، معمولا به این دلیل بوده که بر روی یک تایم فریم بزرگتر به یک سطح حمایت یا مقاومت برخورد کرده است.

مشکل اینجاست که یک روند جدید که از تایم فریم دیگری می‌آید، اغلب به معامله‌گرانی آسیب می‌رساند که به تصویر بزرگ نگاه نمی‌کنند.

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

مثال دیگری را در تالار گفتگوی ما در مورد تحلیل تایم فریم ها چندگانه مطالعه نمایید.

فرض می‌کنیم پاسخ مثبت است.

آموزش تایم فریم ها در فارکس

اگر ابتدا به این نمودار نگاه کرده بودید، آیا هنگامی که در حال معامله روی نمودار 10 دقیقه‌ای بودید، باز هم به سرعت سراغ معامله فروش می‌رفتید؟

گذشته از هر چیز، آیا تحلیل فقط یک نمودار برای یک معامله‌گر فارکس به اندازه کافی سخت نیست؟ تعداد زیادی اندیکاتور در حال حرکت هستند، باید اخبار اقتصادی را مطالعه کنید و کارهای بسیار دیگری را انجام دهید…

شاید معامله‌گری با استفاده از تایم فریم ها چندگانه بیش از هر چیز دیگری به تنهایی ما را از معاملات زیان‌ده بیشتر حفظ کرده است. این امر به شما اجازه خواهد داد که بیشتر در یک معامله بمانید زیرا قادر هستید تشخیص دهید نسبت به شرایط کلی در کجا قرار دارید.

بیشتر تازه‌کاران فقط به یک تایم فریم نگاه می‌کنند. آنها یک تایم فریم را گرفته، اندیکاتورهای خود را به آن اضافه کرده و تایم فریم ها دیگر را نادیده می‌گیرند.

آموزش تایم فریم ها در فارکس

خوب، بیاید یک بازی به نام “خرید یا فروش” را انجام دهیم تا نشان دهیم چرا باید توجه داشته باشیم و تلاش بیشتری برای نگاه کردن به تایم فریم ها مختلف به کار بندیم.

چه اتفاقی افتاد؟! بگذارید نگاهی به نمودار 1 ساعته بیاندازیم تا ببینیم چه اتفاقی روی داد…

1. ثبت نام فارکس

اما ببینید بعدا چه اتفاقی می‌افتد!

چقدر بد!

ما هرگز نتوانستیم بفهمیم چرا زمانی که همه چیز خوب به نظر می‌رسید ناگهان بازار متوقف شده یا حرکتش معکوس گردید. هرگز به ذهن ما خطور نکرد که نگاهی به تایم فریم ها بزرگتر بیندازیم تا ببینیم چه اتفاقی در حال روی دادن بوده است.

آموزش تایم فریم ها در فارکس

اگر به نمودار یک ساعته نگاه می‌کردید، متوجه می‌شدید که جفت ارز در واقع در کف کانال افزایشی بوده و الگوی دوجی درست روی خط حمایت تشکیل شده است! نشانه‌ای آشکار برای معامله خرید!

قیمت بالای سطح مقاومت بسته شده و 200 پیپ دیگر افزایش می‌یابد!

پیش این که نحوه تحلیل با استفاده از تایم فریم ها چندگانه در معاملات فارکس را توضیح دهیم، احساس می‌کنیم که ضروری است تا اشاره کنیم چرا باید عملا از طریق تایم فریم ها مختلف به بازار نگاه کنیم.

آموزش تایم فریم ها در فارکس

2. آموزش فارکس