چرا به یک دفتر یادداشت‌های روزانه معاملات فارکس نیاز دارید

بنا بر این به خودتان یادآوری می‌کنید که “من فکر نمی‌کنم که این معامله عمل کند. اما باید از طرح معاملاتی خود پیروی کنم پس وارد این معامله می‌شوم.”

4. تحلیل فارکس

خوب، واقعا نه… دخترهای دبیرستانی خاطرات خود را می‌نویسند.

آن اطلاعات هیچ کمکی برای معامله بعدی به شما ارایه نمی‌دهند.

این دو کاملا با هم فرق دارند! متوجه این تفاوت باشید!

در اواسط معامله، قیمت به فاصله 3 پیپی از دستور حد ضرر شما می‌رسد و شما با خود فکر می‌کنید “اوه خدای من! این معامله خیلی خوب به نظر نمی‌رسد! چرا به خودم گوش نکردم؟ من خیلی احمقم! در آستانه ضرر کردن هستم! الان از معامله خارج می‌شوم.”

 

یک معامله‌گر باانضباط، معامله‌گری است که سودآور باشد و یادداشت وقایع روزانه معاملاتی اولین گام برای ایجاد انضباط است.

 


منبع: https://boorsa.org/post/2480/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF

چند لحظه بعد قیمت به هدف سود اولیه شما می‌رسد. اگر در معامله مانده بودید، مقادر زیادی سود به دست می‌آوردید.

معنی “به دست آوردن پول” به عبارت ساده این است که باانضباط، استوار و مهمتر از همه سودآور شوید.

اما احساس درونی شما می‌گوید که این معامله عمل نخواهد کرد…

برای مثال روش معاملاتی شما می‌گوید که جفت ارز USD/JPY را بخرید.

1. ثبت نام فارکس

3. تقویم اقتصادی فارکس

2. آموزش فارکس

معامله‌گران فارکس وقایع روزانه معاملاتی را یادداشت می‌کنند.

این ممکن است ساده و آسان به نظر برسد اما به شما اطمینان می‌دهم که شروع این کار می‌تواند بسیار سخت باشد. در واقع، بسیاری از معامله‌گران فارکس پس از مدتی از این کار دست بر می‌دارند و به گزارشی اکتفا می‌کنند که کارگزار فارکس فراهم می‌نماید.

به همین دلیل است که باید یک دفتر یادداشت معاملاتی داشته باشید. این یک مورد کلاسیک است که احتمالا برای تعداد زیادی از معامله‌گران اتفاق می‌افتد.

اگر به این شکل به معامله‌گری ادامه دهید و وقایع روزانه معاملاتی را ثبت نکنید، پیش از آن که متوجه اشتباه خود شوید، موجودی حساب معاملاتی شما به یک سفر بزرگ تبدیل خواهد شد.

گزارش‌ها یا تاریخچه تراکنش‌هایی که کارگزار فارکس ارایه می‌دهد، اطلاعاتی را فراهم می‌کند که در بهترین حالت تا حدودی مفید هستند چرا که آنها چیز زیادی در مورد دلیل ورود به معامله یا خروج از آن را به شما نمی‌گویند.

یادداشت معاملاتی فارکس صرفا نوشتن قیمت‌های ورود و خروج و زمان اجرای معاملات نیست. یادداشت معاملاتی چیزی است که در ارتباط با تصحیح روش‌های شما و تسلط بر روانشناسی خودتان نیز می‌باشد.

به طور دقیق‌تر، چیزی است در رابطه با روانشناسی احساسی فردی قبل از معامله، در طی آن و پس از معامله.

شما تنها چهار  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

آیا این کار مخصوص دخترهای دبیرستانی نیست که در مورد معشوق‌های خود یا پسرهای دبیرستانی می‌نویسند؟

ورزشکاران در سطح جهانی این کار را برای دنبال کردن عملکرد خود انجام می‌دهند تا بدینوسیله بتوانند بهتر، سریع‌تر و قوی‌تر در میادین ورزشی ظاهر شوند. دانشمندان این کار را در فرایند یافتن بزرگترین کشف بعدی خود مورد استفاده قرار می‌دهند و معامله‌گران این کار را انجام می‌دهند تا پول به دست آورند!

دفتر یادداشت فارکس

یادداشت‌های روزانه؟!؟

سپس تصمیم می‌گیرید که معامله خود را ببندید.

ثبت وقایع روزانه معاملاتی در یک دفتر یادداشت در واقع یک تکیلف بسیار مهم در هر عملکرد یا تلاشی عمل‌گرا می‌باشد. نکته کلیدی این است که راهی برای اندازه‌گیری، پیگیری و تمرکز بر بهبود عملکرد خود داشته باشید.

ما موفق به ماندن در معامله نمی‌شویم، ما موفق به انجام معامله بر اساس طرح معاملاتی خود نمی‌شویم و از همه مهمتر، ما موفق نمی‌شویم که احساسات خود را از معاملات دور نگاه داریم!