پیش بینی ین ژاپن

بانک مرکزی ژاپن در ماه دسامبر سقف بازدهی اوراق قرضه این کشور را از ۰٫۲۵ به ۰٫۵۰ واحد درصد بالا برد. هر چند که بالا بردن سقف بازدهی اوراق با افزایش نرخ بهره تفاوت دارد، اما در هر صورت قدم مثبتی در راستای عقب‌نشینی از سیاست‌های انبساطی پولی است. در بازار پول حتی پیش‌بینی شده که بانک مرکزی ژاپن از ماه ژوئن یا ژوئیه امسال نرخ بهره را هم بالا خواهد برد!

پیش‌بینی ین ژاپن

صفحه اصلی » تحلیل بنیادی هفتگی بازار فارکس

در حال حاضر بانک مرکزی ژاپن سیاست‌های انبساطی را به گونه افراطی پیاده می‌کند. یعنی نرخ بهره را در پایین‌ترین سطوح نگه می‌دارد و با خرید اوراق قرضه هم پول به سیستم مالی تزریق می‌کند. این در حالی است که سایر بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا در حال اجرای سیاست‌های انقباضی یا افزایش نرخ بهره هستند. بسیاری از فعالین بازار امیدوارند که بانک مرکزی ژاپن با افزایش مجدد سقف بازدهی اوراق قرضه، از سیاست‌های انبساطی پولی فاصله بگیرد.

آیا بانک مرکزی ژاپن برای افزایش نرخ بهره آماده می‌شود؟


منبع: https://iranbourseonline.co/239568/faw/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%DB%8C%D9%86-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86

هفته گذشته ین ژاپن عملکرد خوبی داشت و توانست در برابر دلار آمریکا تقویت شود. از یک سو انتظارات نرخ بهره‌ای به ضرر دلار آمریکا تمام شد و از سوی دیگر امیدها به کاهش سیاست‌های انبساطی و افراطی پولی ژاپن تقویت شد. در نتیجه ین ژاپن در برابر دلار آمریکا رشد کرد و باعث پایین آمدن USDJPY شد. در هفته پیش رو نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی ژاپن برگزار خواهد شد. این اتفاق مهمی برای ین ژاپن و بازار فارکس است.

بانک مرکزی ژاپن داویش ترین بانک دنیا!