پیش بینی ین ژاپن

از دید تحلیلگران، حتی اگر بانک مرکزی ژاپن به سیاست‌های انبساطی پولی ادامه دهد، افت بازدهی اوراق قرضه جهانی از ین ژاپن حمایت خواهد کرد. بسیاری از اقتصادهای بزرگ دنیا با ریسک رکود اقتصادی مواجه هستند و همین مسئله می‌تواند تقاضا برای ارزهای امن و کم بازده مثل ین ژاپن را افزایش دهد. معمولاً در دوره‌های رکود اقتصادی، بازدهی اوراق ژاپن کمتر از سایر اوراق کاهش می‌یابد.

ین ژاپن به دلیل نرخ بهره و بازدهی پایینی که دارد، ارز امن بازار فارکس شناخته می شود. مدت هاست که سیاست های پولی ژاپن انبساطی است. معمولا تغییر در سیاست های پولی هم به ندرت اتفاق می افتد. با این حال معامله گران فارکس باید از آخرین وضعیت سیاست های پولی و اقتصادی ژاپن آگاه باشند. در این صفحه تحلیل بنیادی ین ژاپن به روز رسانی می شود.

پیش بینی های مهم ین ژاپن یا USDJPY

تحلیل بنیادی ین ژاپن – چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت

به تعویق افتادن زمان تغییر سیاست‌های پولی ژاپن باعث می‌شود تا ین مستعد نوسانات شدیدی شود. نوساناتی که محرک اصلی آن‌ها عوامل خارجی مثل نشست فدرال رزرو آمریکا خواهد بود.

ین ژاپن در وضعیت اشباع فروش قرار دارد!

ین ژاپن به پایین‌ترین سطح دو ماهه در برابر دلار آمریکا سقوط کرده است. بانک مرکزی ژاپن در آخرین نشست خود تغییری در سیاست‌های پولی اعمال نکرد. بانک مرکزی ژاپن تنها بانک مرکزی بزرگ دنیاست که هنوز دست از سیاست‌های انبساطی و افراطی پولی برنداشته است.

ین ژاپن در برابر رقبای اروپایی به شدت تضعیف شده است. به طور مثال ین در برابر فرانک سوئیس به ضعیف‌ترین سطح خود از سال ۱۹۷۹ رسیده است. ین در برابر پوند انگلیس هم تضعیف شده و به پایین‌ترین سطح از ماه اکتبر رسیده است.

پیش بینی ین ژاپن
برآورد متوسط نرخ برابری USDJPY برای ماه های آتی


منبع: https://iranbourseonline.co/239568/fa/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%DB%8C%D9%86-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86

به نظر می‌رسد که ین ژاپن در حال ثبت پانزدهمین روز نزولی در برابر دلار آمریکاست. مذاکرات اخیر در رابطه با سقف بدهی دولت فدرال آمریکا امیدوار کننده بودند، اما هنوز نگرانی‌ها بر طرف نشده‌اند. سرمایه‌گذاران هنوز هم در مواجه با جریانات ریسک گریزی به دنبال خرید دلار آمریکا هستند. حتی داده‌های GDP ژاپن هم نتوانستند این روند را تغییر بدهند.

آیا بازار برای تغییر در سیاست‌های پولی ژاپن آماده خواهد شد؟

از دید ین ژاپن، رشد اقتصادی مثبت این کشور در نهایت منجر به تشدید فشارهای تورمی خواهد شد و نرخ رشد تورم به بالای ۲ درصد خواهد رسید و در نتیجه سیاست‌های پولی هم در آینده تغییر خواهند کرد. به احتمال زیاد سیاست کنترل منحنی بازدهی ژاپن مورد بازنگری قرار خواهد گرفت. به نظر می‌رسد که نشست بعدی بانک مرکزی ژاپن بهترین زمان برای آماده‌سازی بازار برای تغییرات آتی در سیاست‌های پولی است.

پیش بینی ین ژاپن 17 مه 1 تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
برآورد نرخ متوسط USDJPY برای ماه های آینده

تحلیل بنیادی ین ژاپن – چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت

جریانات ریسک گریزی از ین حمایت کردند

فعالین حرفه‌ای بازار فارکس انتظار دارند که بانک مرکزی ژاپن در نشست ماه ژوئیه سیاست‌های پولی را تغییر دهد. پیش از این پیش‌بینی می‌شد که این تغییرات در ماه ژوئن اتفاق بیفتند. در ماه ژوئیه گزارش اقتصادی بانک مرکزی ژاپن هم به روز رسانی خواهد شد.

خریداران ین ژاپن وارد دوره‌ای از رکود در این ارز شده‌اند. در واقع خریداران ین باید منتظر بمانند تا دوباره بازار به این نتیجه برسد که بانک مرکزی ژاپن می‌خواهد سیاست‌های پولی را تغییر دهد. اتفاقی که شاید در ماه ژوئن می‌افتاد، تا ماه ژوئیه به تعویق افتاده است.

واگرایی سیاست‌های پولی عامل اصلی تضعیف ین ژاپن

دیروز سهام شرکت‌های بانکی آمریکا سقوط کردند. این مسئله باعث شده تا شرایط برای اعضای تصمیم گیرنده فدرال رزرو آمریکا سخت شود. با این حال هنوز تغییری در انتظارات نرخ بهره‌ای بازار صورت نگرفته است. از دید بازار، فدرال رزرو آمریکا با افزایش ۰٫۲۵ واحد درصدی نرخ بهره، سطح نرخ بهره را به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۷ خواهد رساند.


تحلیل بنیادی ین ژاپن – دوشنبه ۱۱ اردیبهشت

از دید بازار آپشن، شانس صعود USDJPY به محدوده ۱۴۰ تا پایان ماه ژوئیه ۵۰-۵۰ است. در این میان سقوط ین ژاپن در برابر دلار آمریکا قابل توجه بوده است. ین ژاپن در برابر یورو به پایین‌ترین سطح از سال ۲۰۰۸ سقوط کرده، که علت اصلی آن واگرایی در سیاست‌های پولی ناحیه یورو و ژاپن است.

آیا بانک مرکزی ژاپن از سیاست‌های انبساطی دست می‌کشد؟

در دو روز معاملاتی اخیر، جریانات ریسک گریزی به تقویت ارزش ین ژاپن کمک کرده‌اند. ترس از رکود اقتصادی دوباره بازارهای مالی را تحت فشار قرار داده است. هر چند که بزرگان بازار مثل مدیرعامل جی چی مورگان از پایان بحران اعتباری آمریکا حرف زده‌اند، اما بازار تمایل دارد که با احتیاط بیشتری کار کند و به همین دلیل تقاضا برای دارایی‌های امن مثل ین ژاپن بیشتر شده است.