پیش بینی پوند

صفحه اصلی » تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام

در این صحفه آخرین وضعیت بنیادی و تکنیکال جفت ارز GBPUSD بررسی می شود. در این بخش نگاه اصلی ما به خود پوند انگلیس است و از دید کوتاه و بلند مدت آن را بررسی می کنیم. همچنین استراتژی و تحلیل سایر فعالین حرفه ای هم در نظر گرفته شده تا پیش بینی بازار از آینده GBPUSD را به تصویر بکشیم.

پیش بینی پوند انگلیس و GBPUSD

تحلیل بنیادی پوند انگلیس – سه شنبه ۱۹ اردیبهشت

در حال حاضر، بانک مرکزی انگلیس تا پایان سال به دنبال افزایش نرخ بهره است، اما در مقابل شاید فدرال رزرو آمریکا تغییری در نرخ‌های بهره اعمال نکند. این واگرایی سیاست‌های پولی به نفع GBPUSD خواهد بود. با این حال معامله گران باید به ترکیب آرای بانک مرکزی انگلیس توجه کنند. چند نفر با افزایش نرخ بهره موافق خواهد بود؟ این ترکیب برای درک هاوکیش یا داویش بودن بانک مرکزی انگلیس مهم است.


منبع: https://iranbourseonline.co/240310/fa/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D9%86%D8%AF

در بازار پول، همه برای افزایش ۰٫۲۵ واحد درصدی نرخ بهره انگلیس آماده‌اند. روز جمعه شانس چنین افزایشی در نرخ بهره ۸۳ درصد بود، اما امروز به ۱۰۰ درصد رسیده است. از آنجایی که افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس در قیمت‌ها پیش‌خور شده، انتظار می‌رود که تغییر نرخ بهره تأثیری روی بازار نگذارد. اما اشاره بانک مرکزی به آینده سیاست‌های پولی بسیار مهم خواهد بود.

دیروز پوند انگلیس توانست به بالای اوج قیمتی ماه مه ۲۰۲۲ در ۱٫۲۶۶۷ صعود کند و به ۱٫۲۶۶۹ برسد. این اوج قیمتی تازه‌ای برای سال ۲۰۲۳ است.

نشست بانک مرکزی انگلیس