پیش بینی نفت خام

از سوی دیگر شاید فدرال رزرو آمریکا از سرعت افزایش نرخ بهره بکاهد. این مسئله باعث تضعیف ارزش دلار آمریکا شده و از قیمت کالاهای اساسی حمایت کرده است.

دولت آمریکا عجله‌ای به خرید نفت خام ندارد

در این میان از آمریکا خبر می‌رسد که دولت عجله‌ای به خرید نفت خام و پر کردن ذخایر استراتژیک نفتی ندارد و زمان خرید خود را به تعویق انداخته است. یا قیمت نفت خام برای دولت آمریکا گران است و یا هنوز شرایط آن فراهم نشده است.

پیش بینی نفت خام - برآورد قیمتی نفت خام در ماه های آینده سال
پیش بینی نفت خام – برآورد قیمتی نفت خام در ماه های آینده سال


منبع: https://iranbourseonline.co/239071/tao/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D9%85

قیمت نفت خام سبک در اولین روز کاری هفته افزایش یافت. خوش‌بینی‌ها به بهبود وضعیت اقتصادی چین باعث به راه افتاده جریانات ریسک‌پذیری در بازارهای مالی شده و قیمت نفت خام را هم بالا کشیده است.

نفت خام در حال جبران افت هفته گذشته است

از دید تحلیلگران، حذف سیاست‌های کرونایی و بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی چین مهم‌ترین رویداد بازارهای مالی دنیاست. تحلیلگران به افزایش قیمت نفت خام در میان‌مدت خوش‌بین هستند، با این حال پیش‌بینی می‌شود که افزایش قیمت نفت خام با نوسان همراه باشد.

قیمت نفت خام سبک (WTI) به بالای ۷۶ دلار عبور کرده است. این در حالی است که هفته گذشته شاهد کاهش ۸٫۱ درصدی قیمت نفت خام بودیم. واردات نفت خام چین افزایش یافته و یکی از مقامات بانک مرکزی چین هم گفته که رشد اقتصادی چین به زودی افزایش خواهد یافت. دولت چین جهت حمایت از خانوارها و کسب‌وکارها سیاست‌های جدیدی را اجرا خواهد کرد.

چرا قیمت نفت خام افزایش یافت؟