پیش بینی طلا

نگرانی‌ها از بحران اعتباری بانک‌های محلی آمریکا و همچنین بحران سقف بدهی دولت فدرال از اونس طلا حمایت می‌کنند. از دید تحلیلگران همین دو ریسک اقتصادی و مالی برای ادامه رشد قیمت اونس طلا در ماه‌های آینده کافی هستند.

چرا روز جمعه قیمت اونس طلا سقوط کرد؟

قیمت اونس طلا در نمودار چهارساعته توانسته تا نزدیکی ۲۰۸۶ دلار صعود کند. این رکورد تاریخی جدیدی برای قیمت اونس طلاست. اما با این حال اونس طلا نتوانست از رشدهای قیمتی اخیر محافظت کند و قیمت اونس طلا دوباره به محدوده ۲۰۰۰ دلاری سقوط کرد.

اونس طلا هنوز هم در اطراف ۲۰۰۰ دلار در نوسان است. اونس طلا نتوانسته اصلاح نزولی عمیقی به راه بیندازد و حتی در تثبیت خود در بالای ۲۰۰۰ دلار هم شکست خورده است. بازار رنج است و روند مشخصی ندارد. در بازار رنج، سرمایه‌گذاران منتظر محرک جدیدی هستند و پیش‌بینی می‌شود که این محرک، نشست فدرال رزرو آمریکا باشد.

روز جمعه قیمت اونس طلا سقوط کرد! کاهش ترس از بحران اعتباری بانک‌ها و همچنین رشد قوی بازار کار آمریکا دوباره انتظارات نرخ بهره‌ای را تقویت کردند و باعث افت قیمت اونس طلا شدند.

از دید تحلیلگران، تا وقتی‌که پاسخ برخی سؤالات مشخص نشده، اونس طلا در قیمت‌های پایین‌تر خریدار خواهد داشت. رالی صعودی اونس طلا در سطح کلیدی متوقف شده و به همین دلیل اکثر تحلیلگران تکنیکال انتظار حرکت نزولی و اصلاحی نسبتاً عمیقی را از اونس طلا دارند.

از دید بازار هنوز هم احتمال کاهش نرخ بهره در پایان سال ۲۰۲۳ وجود دارد، اما هنوز همگرایی بین انتظارات نرخ بهره‌ای بازار و فدرال رزرو آمریکا دیده نشده است. بازار برای کاهش نرخ بهره در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ آماده می‌شود، اما هنوز فدرال رزرو اشاره‌ای به کاهش نرخ بهره نکرده است!

میانگین‌های متحرک هم نشانگر شروع حرکت نزولی هستند.

نمودار چهارساعته اونس طلا 3 تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
اخیرا فاصله اوج های قیمتی اونس طلا کاهش یافته است. این یعنی قدرت خریداران و موج های صعودی تضعیف شده است. تشکیل الگوی کندل پوششی نزولی در نمودار روزانه و سقوط اونس طلا به نزدیکی آخرین کف قیمتی هم از تضعیف روند صعودی حکایت دارند.

پیش‌بینی اونس طلا

دیشب در طول معاملات بورس آمریکا، رئیس فدرال رزرو آتلانتا از افزایش نرخ بهره حمایت کرد. نظرات او نشان می‌دهند که خیلی نگران رکود اقتصادی نیست و فدرال رزرو هر کاری خواهد کرد تا نرخ رشد تورم به ۲ درصد کاهش یابد. لحن Bostic هاوکیش یا متمایل به سیاست‌های انقباضی بود. دیدگاه‌های او از دلار آمریکا حمایت کردند و در مقابل قیمت اونس طلا کاهش یافت.

تحلیل XAUUSD یا اونس طلا

از دید بازار شانس افزایش نرخ بهره در نشست روز چهارشنبه بالای ۸۰ درصد است. این یعنی افزایش ۰٫۲۵ واحد درصدی نرخ بهره در قیمت‌ها پیش‌خور شده است. به همین دلیل توجه اصلی بازار به لحن رئیس فدرال رزرو آمریکا خواهد بود.

حد ضرر اصلی معامله فروش، بالای ۲۰۴۸ دلار است. این حد ضرر بزرگی است! یعنی فروشنده باید به مدیریت حد ضرر حساسیت بیشتری نشان دهد و سعی کند در اولین فرصت، معامله فروش را فری ریسک کند. یعنی حد ضرر را به محل ورود به معامله نزدیک کند.

ساختار صعودی اونس طلا در نمودار چهارساعته تضعیف شده و در نمودار روزانه هم سیگنال فروش اینگولفینگ دیده شده است. این یعنی بازار در حال خروج از روند صعودی و شروع یک حرکت نزولی است. بایستی دید که این حرکت نزولی تا کجا ادامه خواهد یافت. شکست محدوده ۱۹۸۲ دلاری می‌تواند زنگ خطر جدی برای روند صعودی باشد. در این صورت قیمت اونس طلا می‌تواند به سمت محدوده ۱۹۵۰ دلاری سقوط کند.

در این صفحه آخرین وضعیت بنیادی و تکنیکال اونس طلا بررسی می شود. علاوه بر تحلیل بازار، آخرین پیش بینی های موجود از بازار اونس طلا هم مطرح می شوند تا مخاطب بتواند به کمک استراتژی های شخصی خود و از نوسانات کوتاه و میان مدت بازار سود ببرد و همچنین دید بلند مدتی هم به بازار داشته باشد.

پیش بینی طلا برای معامله و سرمایه گذاری


پیش بینی اونس طلا – یکشنبه ۱۷ اردیبهشت

روز جمعه تمرکز بازار به داده‌های اشتغال آمریکا بود و به همین دلیل شاهد کاهش نگرانی‌ها از بحران اعتباری بانک‌ها بودیم. اما نباید تصور کرد که بحران اعتباری تمام شده است. وضعیت انقباضی سیستم مالی ادامه خواهد یافت و دسترسی به پول سخت‌تر و گران‌تر خواهد شد. این یعنی بحران اعتباری ادامه خواهد یافت. در این میان بحران سقف بدهی دولت فدرال هم ادامه دارد.

پیش‌بینی اونس طلا

اگر اونس طلا از دامنه رنج فعلی خارج شود، هدف بعدی بازار می‌تواند محدوده ۲۰۶۰ و ۲۱۰۰ دلار باشد.

اونس طلا از اوج قیمتی خود کمتر از ۵۰ درصد فاصله دارد و اگر فدرال رزرو آمریکا به پایان سیاست‌های انقباضی اشاره کند، ریسک جهش صعودی اونس طلا جدی خواهد بود.

پیش‌بینی اونس طلا

از دید بلندمدت انتظار می‌رود قیمت اونس طلا در ماه‌های آینده تا زیر ۱۸۰۰ دلار سقوط کند. این پیش‌بینی با فرض اطلاعات و داده‌های فعلی تهیه شده و می‌تواند در آینده تغییر کند.

پیش بینی طلا 19 آوریل 4 تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
برآورد قیمت متوسط اونس طلا برای ماه های آینده

آیا ورود به معامله اونس طلا منطقی است؟

نرخ بیکاری آمریکا دوباره به پایین‌ترین سطح ۵۳ سال اخیر در ۳٫۴ درصد رسیده است. همچنین رشد اشتغال یا NFP آمریکا هم به ۲۵۳ هزار واحد رسیده است. این یعنی با وجود افزایش سریع نرخ بهره، بازار کار آمریکا آسیبی ندیده است.

در حال حاضر اونس طلا در بین ۲۰۵۰ دلار و ۱۹۵۰ دلار در نوسان است و شکست جعلی هم تا محدوده ۲۰۸۶ دلار داشته است. برای تائید روند صعودی، قیمت اونس طلا باید در بالای ۲۰۵۰ دلار تثبیت شود. در غیر این صورت در بهترین حال بازار بدون روند یا رنج خواهد بود. در چنین شرایطی احتمال سقوط قیمت اونس طلا به زیر ۲۰۰۰ دلار فراهم خواهد شد. بهترین استراتژی برای معامله اونس طلا، خرید از کف محدوده خنثی است.

پیش بینی اونس طلا 7 مه 1 تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
روند بلند مدت صعودی است و اوج تاریخی جدیدی هم ثبت شده است. با این حال بازار هنوز قیمت های بالاتر را قبول ندارد. با فرض ادامه روند صعودی، بهترین کار خرید از قیمت های پایین تر است. در صورتی که قیمت در بالای ۲۰۵۰ دلار تثبیت شود، بازار برای صعود تا محدوده ۲۱۰۰ دلاری هم آماده خواهد شد.

پیش بینی اونس طلا – یکشنبه ۱۰ اردیبهشت

پیش‌بینی کوتاه‌مدتی که سایر تحلیلگران برای اونس طلا مطرح کرده‌اند، سقوط اونس طلا به محدوده ۱۹۵۰ دلاری است. توجه داشته باشید که هر تحلیلی ریسک دارد و این تنها یک پیش‌بینی است. پس در معاملات حتماً با احتیاط عمل کنید و حجم معامله را بی‌دلیل بالا نبرید.

صنعت بانکداری آمریکا با بحران اعتباری مواجه است. بایستی دید که فدرال رزرو تا چه اندازه نگران این بحران اعتباری است. اگر فدرال رزرو نگرانی جدی داشته باشد، از سیاست‌های انقباضی و افزایش نرخ بهره عقب‌نشینی خواهد کرد.

اونس طلا توانست تا ۲۰۴۹ دلار هم صعود کند، اما بعد از آن شاهد افت قیمت اونس طلا بودیم. به طوری که اونس طلا تا ۱۹۶۹دلار هم پایین آمد. اگر قیمت اونس طلا از این محدوده هم پایین‌تر برود، هدف بعدی بازار محدوده ۱۹۱۲-۱۹۱۹ دلار خواهد بود.

وضعیت انتظارات نرخ بهره‌ای بازار

اونس طلا در دامنه محدودی در حال نوسان است و در بازار هم شایعه شده که هر افت قیمتی فرصتی برای خرید است. سرمایه‌گذاران منتظر نشست فدرال رزرو آمریکا هستند. انتظار می‌رود که فدرال رزرو نرخ بهره را به اندازه ۰٫۲۵ واحد درصد افزایش دهد. اما چیزی که برای بازار اهمیت بیشتری دارد، لحن فدرال رزرو است. آیا فدرال رزرو به دنبال توقف مراحل افزایش نرخ بهره است؟ یا نرخ بهره در ماه‌های آینده باز هم افزایش خواهد یافت؟ پاسخ این سؤال روند اونس طلا را مشخص خواهد کرد.

بازار منتظر است

فدرال رزرو برای کنترل تورم به افزایش نرخ بهره روی آورد. افزایش نرخ بهره با کاهش گردش پول باعث کشیدن ترمز قیمت‌ها می‌شود. اما برای این‌که از سرعت رشد تورم کاسته شود، باید بخش تقاضای اقتصاد هم تضعیف شود. اما رشد اشتغال و رشد دستمزدها نشانگر قدرت بخش تقاضاست. تا وقتی‌که بازار کار آمریکا افت نکرده، افت فشارهای تورمی هم اتفاق نخواهد افتاد.

آخرین بانک آمریکایی که دچار بحران شده، بانک FRB است. گفته می‌شود که دولت آمریکا در تلاش است، تا این بانک را از بحران نجات دهد.

ورود به معامله فروش منطقی به نظر می رسد. اما حد ضرر معامله فروش بسیار بزرگ است. اگر استراتژی برای مدیریت این حد ضرر بزرگ دارید، می توانید وارد معامله فروش شوید. استراتژی مدیریت حد ضرر شما باید پویا باشد و خیلی سریع در اولین فرصت حد ضرر معامله را پایین بیاورید.


منبع: https://iranbourseonline.co/238978/fa/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B7%D9%84%D8%A7

بعد از نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، تمرکز اصلی بازار به داده‌های اشتغال آمریکا خواهد بود. گزارش NFP آمریکا روز جمعه منتشر خواهد شد. بایستی دید که آیا بازار کار آمریکا به حدی افت کرده که مانع از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شود یا خیر؟ رشد قوی بازار کار باعث افت قیمت اونس طلا خواهد شد.

پیش بینی طلا 30 آوریل 2 تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
اونس طلا در اطراف ۲ هزار دلار نوسان می کند. بازار روند مشخصی ندارد.

استراتژی معامله اونس طلا – چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

انتظارات نرخ بهره‌ای دوباره در حال تقویت است